Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Křeček džungarsky

mam prosbu memu kreckovi se objevila bloulicka na boku a radci sem s nim zasla k verecinari a vtahli mu s toho krev a rekli ze to bude v poradku a za tyden se mu objevila znova a zase sme tam zali a od ty doby mu uz nezmizela a ma ji tam porad kupovali jsme ho jako maleho a mame ho 4 mesice dekuji za radu

Asi by to chtělo přiložit fotku....měla jsem taky křečka džungarského a u zadečku se mu udělala jakási boule....křeček si ji vykousal a udělala se mu ošklivá rána, která se nezahojila, spíš si ji neustále prohluboval...byl už ale o dost starší než tvůj a umřel asi ve dvou letech...přestože to vypadalo dost hrozně nijak mu to nevadilo...žral, běhal v kolotoči,...pokud se nějak nezměnilo jeho chování, asi bych to nechala na přírodě....a u jakého jsi byla veterináře? Pokud byl přes psy, tak mu určitě nepomůže....buď vyhledej odborníka na drobná zvířata a nebo to nech tak.:-)

Teda pánové, to je dost drsný přístup. Mazlíčci se nemusí jen plazit!
Janco: Bohužel křečci na abcesy a nádory dost trpí. Jelti máš křečků víc pohromadě, může to být "obyčejný" kousanec. To by se mělo samo časem vstřebat. Moji potkaní kluci to mívají při ostřejší výměně názorů také. Co Ti na to řekl ten veterinář? Jestli nic co má hlavu a patu, zašla bych za jiným.

Jak říká Marta-je tu jistá pravděpodobnost nádoru, křečci (asi nejčastěji džungaráci) opravdu trpí na nádory, ale pokud mu ta boule nepřekáží v jeho "běžném" životě, tak bych to možná nechala být. I kdyby to veterinář určil jako nádor, tak ti dá na výběr: buď ho necháš uspat nebo necháš křečka žít. Ve většině případu si toho ti křečci ani nevšimnou, že na sobě mají něco navíc....