Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak si vyrobit vodopád, říčku, atd

Dobrý den, jelikož se blíží burza v Ostravě a mám ted konečně chvíli čas tak jsem se rozhodl že se pustím do výroby nějakého lepšího terária. Chtěl bych spíše vysoké a prostorné, zřejmě pro Agamy kočičínské nebo tak něco. Prosimvás má někdo z vás zkušenost se stavěním vodopádů v teráriu? Někdo mi nedávno tvrdil že stačí po rohu dolů vybetonovat žlábek a ten se potom něcím natře aby to neprosáklo. Jak to tedy je?

Děkuji mockrát za každou dobrou radu:puff:

Jasně stačí vytvořit nějakou pěknou umělou stěnu (beton, polystyren + lepidlo na obklady atd.), samozřejmě musí být použit nějaký nátěr proti vodě (epoxidová pryskyřice aj.)vytvarovat "cestu" vodě, za stěnou protáhnout hadici od čerpadla a vyvést ji v ústí vodopádu. Čerpadlo může být buď přímo v bazénku, do kterého se voda vodopádem vrací, nebo mimo terárium, pak si musíš víc pohrát s těsněním hadic a je to technicky náročnější, ale zas to může být hnáno přes filtr.

Díky, právě jsem uvažoval že tam připíšu že rada od tebe mi udělá radost a heleme krokodýl jako první. Díky. Akorát ještě si říkám, udělám cestu pro ten splav a kde pak strčit hadici která tu vodu bude vracet, taky zabetonovat nebo spíše schovat? Co by jsi udělal ty???:puff:

Bohužel teď nemám k dispozici nějaké obrázky, tak to zkusím popsat. Nejjednodušší je hadici mít za umělou stěnou, prostě dole v bazénu bude čerpadýlko, hadice z něj bude protažena za stěnou a dírou ve stěně bude vystupovat nahoře nad vodopádem. Nesmíš zapomenout na otvor pro kablík k zásuvce, ale to lze řešit i protažením mezerou pod dvířky. Pokud bys volil čerpadlo mimo terárium, tak musíš nechat ve stěně terária vyvrtat u sklenáře otvor (nejlépe ještě před lepením terária;-)) a další otvor ve skle někde v místech, kde bude začínat vodopád. Na tyto otvory pak bude třeba napojit hadice z bazénu do čerpadla a z čerpadla nad vodopád.

S tím vrtáním do skla je to docela mazec.
S kamarádkou jsme si koupili již hotová terária. Kamarádka si upevnila světla skrs odvětrávání na boku. Já je ale chtěla mít ze stropu.
Ale pak se kamarádka rozhodla, si předělá dvířka a terárko bude nastojáka (původně byla naležato). Takže se sháněla, kde by jí vyvrtali dírku do skla. A nikde ve sklenářství jí nechtěli dirku vyvrtat.
Tak jsem přišla na řadu já:-D Už před tím jsem si sama vrtala dvě dírky do toho svého terárka a světe div se, povedlo se a sklo nekřuplo. Takže jsem vyvrtala dírku i do kamarádčina terárka (které taky neprasklo).
Sice jsem ty dvě dírky děla skoro celý den, ale jinak vše OK. Vrtala jsem to totiž nějakým obyčejnějším vrtákem. Ne žádným speciálním vrtákem do skla, ten jsem nemohla sehnat.
Jen když jsem sháněla jaký vrták na to požít, každej mi říkal ať v žádném případě nic nevrtám. Ani se nedivím, prodavač viděl ženskou, co si chce vrtet dírku do skla.
Takže taky radím si nechat vyvrtat dirku předem jen do sleněné desky. Nebo to pak chce si hodně obalit nervy.

Z miskama "napevno" nemám dobré zkušenosti, to už bych to raději řešil jako bazének s výpustí. Ale samozřejmě možné udělat to je, s použítím nějakých pryskyřicí nebo zapuštěním plastové misky (jako základ, pak se dá na povrch misky udělat vzhledová úprava) nebo vytvořením ze skla lepené nádrže (tu pak opět povrchově upravit ve stylu stěny) to lze realizovat.

No taky se na něce podobného chystám.....zatím mam zkoro hotové terárko ..je docela velké a prostorné nejspíš v tom budu chovat agamy vodní ....a tak si budu muset vybudutat i umělé jezírko s vodoládem ...nejspíš k tom pouziji polistyrén ,ktery navrstvím na sebe ...vymodeluji nejaky vodopát podle své predstavi a pak to zalplacam lepidlem na fasadu ...neco jako malta...mista krtrymi bude teci voda necham tak a pak je na zavěr potřu akvarijním silikonem aby mi nikde neprotekala voda no ahotovo z hruba.....samozřejmě nesmí chybět natěr kterym mam natřen vnitřek terrarka.

Cistoty vody se da docilit snadnym obalenim cerpadla kouskem biomolitanu (pouziva se na pro akvarijni filtry) ..
a rosici zarizeni taky neni problem vyrobit...staci k tomu kanystr,cerpadlo z ostrikovacu treba ze skodovky,kus hadice,tryska a nejaky zroj(PC nebo adapter s moznosti zmenit napeti- tim docilis ruznyho stupne roseni...)