Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Jak si vyrobit vodopád, říčku, atd

Dobrý den, jelikož se blíží burza v Ostravě a mám ted konečně chvíli čas tak jsem se rozhodl že se pustím do výroby nějakého lepšího terária. Chtěl bych spíše vysoké a prostorné, zřejmě pro Agamy kočičínské nebo tak něco. Prosimvás má někdo z vás zkušenost se stavěním vodopádů v teráriu? Někdo mi nedávno tvrdil že stačí po rohu dolů vybetonovat žlábek a ten se potom něcím natře aby to neprosáklo. Jak to tedy je?

Děkuji mockrát za každou dobrou radu:puff:

No taky se na něce podobného chystám.....zatím mam zkoro hotové terárko ..je docela velké a prostorné nejspíš v tom budu chovat agamy vodní ....a tak si budu muset vybudutat i umělé jezírko s vodoládem ...nejspíš k tom pouziji polistyrén ,ktery navrstvím na sebe ...vymodeluji nejaky vodopát podle své predstavi a pak to zalplacam lepidlem na fasadu ...neco jako malta...mista krtrymi bude teci voda necham tak a pak je na zavěr potřu akvarijním silikonem aby mi nikde neprotekala voda no ahotovo z hruba.....samozřejmě nesmí chybět natěr kterym mam natřen vnitřek terrarka.

Cistoty vody se da docilit snadnym obalenim cerpadla kouskem biomolitanu (pouziva se na pro akvarijni filtry) ..
a rosici zarizeni taky neni problem vyrobit...staci k tomu kanystr,cerpadlo z ostrikovacu treba ze skodovky,kus hadice,tryska a nejaky zroj(PC nebo adapter s moznosti zmenit napeti- tim docilis ruznyho stupne roseni...)