Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Australské krajty

Dobrý den,tentokrát vznáším dotaz na Australské krajty.
1)Jaké jsou v ČR k dostání?
2)Jaká je přibližná cena?
3)Jaký je chov?
Opravdu vám budu velmi vděčný a předčasně vám posílám dík......

Dasta

Mě se líbí všechny aust.krajty.Bohužel od rodu morelia momentálně nemám vhodné terárium.Spíše aspidites(např. Aspidites melanocephalus apod.)Čili každá australská krajta,která nežije v korunách stromů.Jen ti,kterým by stačila jen větev.Pokud by jste chtěli ještě nějaké upřesnění,tak klidně napište a já to zkusím upřesnit;-).Děkuji

Dasta

krajta - Antaresia childreni....mládě NZ cca 1500 Kč
jiné krajty (Morelia viridis "cape york", Morelia spilota ssp., Aspididites melanocephalus a A. ramsayi) už jsou řádově od několika tisíc po řekněme několik desítek tisíc, myslím tím opravdu čisté Australské formy ne nějaké mixované "M. s. variegata" (cca 1500 Kč) nebo formy M. viridis z NG (od 5000 Kč), ovšem to není čistě Austrálie. Pokud jde o Austrálii, Oceánii a N. Guineu, tak se dají různé druhy (nejen krajty) sehnat i levněji, ale často jde o importy (hlavně NG).

ak sa nemylim tak su jeho kobercovky este pomerne mlade. ta moja (teda ten moj) je tiez kyselina, akurat naposledy som mu doniesol potkana a nejako sa mu nepacil - je zvyknuty na mastomysi. Tak som potkana usmrtil a hodil do mrazaku k mastomysiam. Vytiahnem ho o tyzden dva a dufam ze sa po nom zaprasi :-)

Ještě poslední dotaz!Právě mám volné terárium (dXvXh)70X50X50.Jakého vhodného australského hada(popřípadě ještěra)by bylo (bez ohledu na rod)vhodné?V dospělosti by mohl mít k dispozici terárium o velikost:110X80X80.Tedy shrnu to:
1)kdyby to byl neobvyklý druh tak kde ho sehnat a způsob chovu
2)v jaké cenové relaci se pohybuje
3)Jen z Austrálie a oceánie
4)tak do 2-3m a nejedovatého!::)
Pokud by nebyly odpovědi tak když-tak založím vlákno...
Děkuji za odpovědi!
Dasta
____________________________________________

Doprčic studujte trochu. V profilu máš napsáno, že se specializuješ na australské plazy a tady se budeš ptát jakého dát do terka. Samostudium se poslední dobou úplně vytratilo. To je zbytečných otázek, které se dají na webu sehnat. O spilotách toho na webu málo není. Chtělo by to víc číst, než psát.