Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem terarko-pozadí

hoj chci se zeptat dodelal sem pozadi z montažni pěny pak sem akrylovym tmelem nalepil pisek musim jeste necim cele lakovat? nebo to tak muzu nechat jo a terako rosim tak jestli to nevadí diky

Ono se to nezdá, ale ten lak to podrží docela dost. Já si teď dělal zadní stěnu do terárka z montážní pěny a na to lepidlo na kachličky. Udělal jsem tam takové půlcentymetrové výstupky (aby to bylo členité) a to lepidlo se ulamovalo. Po nalakování to udělalo takový "škraloup" a ten to docela slušně drží.

Myslím že matným lakem nic nezkazíš (ten se snad lesknout nebude).

Pokud v tom terárku budou žít žabky, tak to s tím svícením u okna není dobrý nápad:-/ Snadno se na slunci přehřeje, teplota může stoupnout klidně až na 30 stupňů...A co se týče těch rostlin tak záleží na druzích, např. bromélie a tilandsie potřebují světla celkem dost, ale oproti tomu kapradiny můžou pohodlně růst ve stínu.

Nejlepší by bylo, kdyby jsi terárko umístila někam do stínu a pořídila osvětlení umělé, které by zároveň sloužilo jako vytápění, něčím přece žabkám topit musíš ne..?;-) Osobně bych Ti doporučil kompaktní žárovky ReptiGlo 2.0, které mají vysokou a čistě bílou svítivost s podílem UV. Pod tímhle světlem by Ti prospívaly veškeré druhy rostlin včetně bromélií a tilandsií, mluvím z vlastní zkušenosti ;-).

jen taková zajímavost: moji obsoletu jsem přemístil do nového terárka a zajímavé je, že většinu času tráví na zadní stěně. Má sice úkryt i přez to "spala" na zadní stěně. Sleze jen když chce něco prozkoumat. Možná se zdá v bezpečí před něčím co přijde ze země ...... má tam parádní rozhled :-D
Zvláštní

[http://img65.imageshack.us/img65/2426/dsc00423gx9.j pg]