Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Agama kočinčinská - potrava

Dobrý den,
chtěla bych poradit. Nedávno jsem si koupila páreček Agam kočičínských. Jako potravu jim dávám cvrčky,žížaly,červny(moučné),ale mohou agamy jíst i brouky z louky:)(střevlík,tesařík atd.)?
Děkuji za radu
Změna předmětu, původně: Agama kočičínská (halapremek)
Změna kategorie, původně: Začínáme (halapremek)

Dovolím si plemizovat nad Luciferovým varováním - moučný červy ti nedoporučoval proto, že mají příliš velké procento nežádoucího chitinu. Hodně tuku mají ti velcí červi - larvy potemníka brazilského, ozančované jako Zophobas. Mouční červy jsou ti menší z obvykle nabízených.
Těma velkýma krmit můžeš, ale střídmě.

PS: ono hodně "divokých" brouků a hmyzáků všeobecně budou mít to procento chitinu vyšší než moučňáci, ale tím že jsou z venku a jsou nabití vitamíny a mineráliemi, tak se to tak ňejak vyrovná. Nekrmil bych broukama, kteří mají hodně silnou vrstvu "vnější skořápky" čili exoskeletu. :))

Brouky skrmovat můžete, většina ještěrů je ale odmítá žrát. Navíc velcí střevlíci a někteří tesaříci jsou zákonem chránění, takže na to pozor. Spíš se zaměřte na rovnokřídlý hmyz (sarančata, kobylky). Ale dá se skrmit prakticky všechno co v síťce uvízne.

Z toho, co obcas uvizne v sitce bych trochu varovala pred plosticemi (i kdyz to vlastne brouci nejsou). Co se vsak da pomerne dobre zkrmovat (a co agamam navic evidentne chutna)jsou ruzne svinky a kupodivu i slimaci, ktere najdete pod kameny. Ve svinkach je navic hromada vapniku, takze pro zpestreni je to urcite dobre krmeni...

jen využiju vlákno: Zkoušel jsem to tu najít ale nenašel. Kamarád říkal že si koupil ve veráči agamu kočičinskou a tam mu řekli ať ji krmí 1x týdně. Dává jí 1x týdně 7 cvrčků. Není to málo? U hadů takovou prodlevu chápu, ale tohle se mě zdá strašně málo ::). Nezjišťuju to pro kamaráda, ale pro sebe.

je to blbost, je to malo! Nemam sice Kocincinskou, ale u agam je to +/- podobne - mladata krmit hmyzem denne, dospele staci obden nebo i jednou za tri dni, URCITE ALE NE JEDNOU TYDNE! Kdyz vidim kolikrat ty vyhuble zubozene zvirata ve zveracich tak bych ***autocenzura*** (spis majitelum, kolikrat by personal i krmil jak ma ale NEMUZE)