Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Stavba bazénku z betonu

Zdravím, dostal jsem nápad, že v mém budoucím pralesním teráriu vytvořím dno pomocí betonu, ale nikdy jsem s ním nepracoval, takže bych chtěl poprosit o pár rad. Totiž myslel jsem, že bych na sklo nanesl asi 2-5 centimetrovou vrstvu betonu, do níž bych vložil kameny a nezaschlý beton posypal pískem, přičemž by po celém dně byla voda. Nejsem si ale jistý, jestli by nemohl beton vydávat do vody nějaké jedovaté látky a jestli by na něm ten písek vůbec držel??? Předem díky za odpovědi

Písek držet bude, pokud ho zatlačíš do betonu. Zdravotní závadnosti betonu bych se nebál, to spíše, pokud bys povrch ošetřoval nějakou "chemií". Pokud ho neošetříš, bazén poteče :-(
Napadá mne řešení vyizolované vany z kvalitní fólie a v ní teprve vytvořený betonový bazén.

Zkus ještě tento dotaz směrovat do kutilské poradny, tam Ti možná poradí odborněji.

:puff:

no jestli jsem to pochopil dobře, tak ten beton nebude muset být vodotěsný. V dotazu píše, že na sklo dá ten beton. Tak jestli si to dobře představuju tak bude jakási skleněná "vana" a tu "vymaže" betonem pro lepší vzhled?? Pochopil jsem to správně??

Pokud máš sleněné terárium vodotěsné, tak bych se na beton vyprdl. Dle návodu jaký jsi popsal bych to viděl takto: beton ti vodu propustí, tím vznikne mezi betonem a sklem tenký film vody. Je otázkou času, než se tam dostanou zbytky potravy, trusu atd., bakterie udělají své a nakonec to stejně vyhodíš;-).

Ale tak snad by se ten beton na sklo celý přilepil nebo ne? To by se tam pak voda přece udržovat nemohla a i kdyby tak jak by se mohly zbytky potravy dostat přes beton ke sklu...? A navíc terárium by bylo napuštěné jen při období dešťů kvůli žabkám (1-3 měsíce ročně), většinu roku by tedy bylo bez vody a na betonu by byl jen nějaký podklad (kokosové chipsy).

Anebo Flájská voda u nás na severu... Ideální hodnoty, (mírně kyselá těsně pod 7 pH), velmi chutná a nezávadná, takže se dá pít přímo z kohoutku. Akvaristé si chrochtají, protože jí lze skoro bez úprav používat jako vývojovou vodu i pro náročnější druhy ryb... ;-)

Omlouvám se, poznámky o skle jesem si nevšiml.
V tomto případě bych to řešil za a) flexi lepidlem na obklady (jak už bylo zmíněno) nebo za bé) montážní pěnou. Obojí je zdravotně nezávadné po vytvrdnutí a dají se s tím udělat divy.
Carlos má pravdu s tím, že se mezi sklo a "beton" bude dostávat voda a tím pádem i organické nečistoty, které mohou způsobovat kažení vody. Takže určitě nic nezkazíš filtrem. A tak by se dalo vymýšlet do nekonečna.

:puf:

Problém je v tom, že bych potřeboval vytvořit vrstvy na různých místech v rozmezí 2-5ti cm tlusté, což vylučuje variantu s lepidlem, kterým by se dalo sklo jen potřít a nevytvořil by právě tu silnější vrstvu. Montážní pěna mě taky napadla, ale ta nedrží na skle (alespoň studnařská ne a jinou bych použít nemohl). Jinak filtr na čištění vody by byl samozřejmostí ;-).

Můžeš si vypomoct polystyrenem, který nalepíš silikonem na sklo bazénu, opracuješ (nožem, teplem) a následně potáhneš lepidlem. I když, lepidlem namíchaným "na husto" uděláš klidně i tu 5 cm vrstvu. Třeba nadvakrát.
Co se týká lepidla, šel bych v tomto případě do některého z kvalitnějších flexi lepidel. Mapei, Knauf, Weber.

:puff:

S tim piskem to nevim nevim... V tomhle směru ti asi moc neporadim,zkoušel jsem to s tim lepidlem jenom jednou,ale nepiskoval jsem to,tak si teď nejsem jist jak by vypadal konečny vysledek. Jinak po vytvrzeni to jako silikon rozhodně vypadat nebude-spiš bych to přirovnal k tomu betonu :-D Všude jsem slyšel že je nezavadny,tak snad by to měla byt pravda ;-)

Náhodou nebyla by fotka s tím lepidlem jak to vypadá?:))

Čoveče, dělal jsem to jako pozadí pro eublepháry a to skončilo při stěhování v popelnici...

Po vytvrzení to asi bude něco podobného jako silikon že?

Silikon po vytvrzení zůstavá dloho tuším takovej "mekčí", tohle lepidlo právě zatvrdne jako beton, asi né tak moc, ale je to dost tvrdý. A ten písek bych do něj trošku zatlačil nebo ho na to házel s větší razancí, jí to tenkrát jen posypal a nijak zvlášť se mi tam neuchytil. Závadný to lepidýlko stopro nebylo, mělo to EU atest zdravotní nezávadnosti, nijak to nesmrdělo a gekonci to měli přes půl roku naprosto v klidu.

Když použiješ jakékoliv lepidlo na dlažbu (kupuju asi za 120Kč v baumaxu apod)Nikdy po vytvrzení nebude něco jako silikon, ale spíš jako kámen.Můžeš ho nanést ve více vrstvách, nebo ho nanést na nějakou šablonu. Je to zdravotně nezávadný.Používám to u všech ještěrů i žab co chovám;-)