Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem želva zelenavá

Ahoj, jsem začátečník, mám 3 týdny mládě želvy zelenavé. Má nový želví stůl, chci se zeptat jak často a jak moc jí mám na noc zvlhčovat vnitřek domečku? Spí ve směsi hoblin a speciálního substrátu.

Ještě jsem se chtěla zeptat na želví trus. Krmím jí pampeliškou, jitrocelem, občas rajčetem, okurkou, jablkem, jahodou a obden jí na směs strouhám sepiovou kost a má řídký trus a dost zapáchá. Je to normální?

Kdyby to byly samotné hobliny doporučil bych zalévat asi stejně tak jako kytky. Pořádně namočit a nechat trochu vyschnout a znova.
Máte-li ale specielní substrát, držel bych se návodu, který jistě bude na takovém úzce specializovaném výrobku podrobně a dostatečně zpracován. Jde o to, aby se nějakou ukvapenou radou zbytečně neznehodnotil. :-)

Ano při tomto složení potravy bude trus poněkud řidší a nedokonale strávené zbytky budou zapáchat. Pokud se vám bude zdát trus takový napěněný, tak to už je důvod k zákroku, normální zdravý želví trus vypadá takto. Lesklý tuhý váleček místy obsahující zbytky tvrdých nestrávených rostlinných vláken, téměř bez zápachu. Při krmení uvedenou potravou to ale tak vypadat nebude.
[http://i188.photobucket.com/albums/z246/zelvykh/PA0 20120.jpg]

ze zkušenosti je nejlepším krmením,které obsahuje vše potřebné, vitamíny ,vápník, bílkoviny konzerva pro psy kousky. želva potřebuje i tuto potravu jako v přírodě. také granule pro kočky dobře namočené úplně hltá. samozřejmě i rostlinná potrava se nesmí vynechat. V létě ji mám ve výběhu v trávě pod broskví. tj skruž , kterou stále posunuji na čerstvou trávu, když ji pošlape a vypase.V zimě chodí v bytě na kachličkách, které se dají dobře vytírat a desinfikovat.Když chce spát zaleze pod radiátor a vyleze jen pro krmení, cožsi určuje sama.Při teplé zimě častěji,při tuhé zimě méně.Vždy když vyleze tak se vyprázdní, po napití vody z napáječky, která tam je i kvúli koček a nevadí ji ani pes, na kterého, když ji překáží zasyčí a ten ji respektuje.želva už má 10 let.

No nevím zda na chorvatských nebo peloponéských stráních potká želva konzervu pro kočky v kouscích, nebo psí granule. Já jsem tam takové krmení nikdy nenašel. To, že želva takovou potravu hltá, ještě neznamená, že je pro ní vhodná. Způsob zimování je také na pováženou. Není mě příjemné, že musím oponovat, ale takový způsob chovu je značně nestandartní. Místo skruže, která má v průměru tak maximálně 120cm, by bylo vhodnější udělat pořádný výběh.
Při průměru kruhu cca 120cm a cca 50cm výšky si želva příliš slunce neužije.
Zkráceně, takto bych želvu rozhodně nechoval. :-(

ze zkušenosti je nejlepším krmením,které obsahuje vše potřebné, vitamíny ,vápník, bílkoviny konzerva pro psy

Ano jistě konzerva pro psy je nejlepším krmením PRO PSY, pro želvy je velmi nevhodná, dieta pro šelmy a pro býložravce se opravdu podstatně liší. To, že jí to chutná neznamená vůbec, že to je vhodné.

V zimě chodí v bytě na kachličkách, které se dají dobře vytírat a desinfikovat

To jistě želvu zajímá, jestli je vytřeno a do kachliček se vyborně zahrabává.
Zimování na draka. Divím se, že ještě žije, ale zřejmě ji drží nad vodou letní pobyt "ve skruži".
Bylo by lépe chovat želvu podle jejích skutečných potřeb než podle vašich zvláštních ideích o "želvím štěstí".
Ale abych jen nekritizoval, léto "na trávě" je pro želvu jistě tím nejvhodnějším,co zažije během celého roku.

Vase zkusenosti jsou uplny horor. Zelva nemuze mluvit a nemuze rict, ze je neco spatne. To poznate az umre..
Zamyslete se nad sebou jak nicite zivot vzacnemu zvireti, ktere se ma dozit treba 80 let (v deseti letech neni uz starena jak si myslite, nybrz mlada holka) a prectete si laskave neco smysluplneho jako treba KHorovy webove stranky. Mit nacteno vyda obcas za vsechny zkusenosti. Ne nadarmo chodime do skoly a nalevame si trychtyrem do hlavy teorii. Prakticke cviceni prichazi vzdy az po prednasce.