Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama kočinčinská - poněkolikáté

Ahoj,
děkuji všem za rady.
Mám ještě dva dotazy.Jak naučit agámky žrát z ruky?Zkouším to,ale žádný kladný výsledek.
Zdá se mi,že sameček je nějaký plachý,často je přikrčený a žere jen trochu(jako by chtěl dietu),zato samička,ta si dává do nosu,je potom přecpaná,břicho jako buben.Proč ona tak jí a on jen střídmě.Samička je taky živější a zkoumavější.Pročpak to všechno?
Děkuji
Změna kategorie, původně: Začínáme (halapremek)
Změna předmětu, původně: agama kočičínská (halapremek)

loading...

Docela mě zaráží, jak špatně přečtený či zkomolený název dokáže mezi lidmi tvrdošíjně přežívat, div nám nezdomácní... bohužel jsem se s tímhle pojmenováním setkal dokonce i tam, kde by se to stát rozhodně nemělo - v jakémsi článku v "odborné" literatuře :-(

Ta agama se nejmenuje kočičínská, ale kočinčinská!, Je to podle starého názvu dnešního Jižního Vietnamu odkud tato agama pochází (čínsky Kočin-Čing, anglicky Cochinchina).

S kočkou ani Čínou to nemá opravdu nic společného:!::!::!: Není lepší držet se raději vědeckého názvosloví? ;-)

Hojky RITCHI, myslím, že je to marné, protože lidi nepřeučíš, psal jsem také o těchto agamách článek a lidé mě pak opravovali, že to mám špatně a stejně jsem jim to nevysvětlil...prostě ve zverimexu to měli tak a já jsem neměl neměl snahu to vyvracet :-D

Dobrý den,
obávám, se že abych vám někdo poradil, musela by jste popsat více svůj problém - např. jste si jistá pohlavím těch agamek? jaké máte terárium, jak velké, jaké teploty apod.
Jaké je také stáři těch agam, neviděla jste je se třeba pářit? pokud samice hodně žere a pátrá po terárku, může se taky podle mě chystat na snůšku a ta aktivita spočívá v hledání vhodného kladiště.
Nesmíte se ostatním divit, ono když už mám doma zvíře, tak si aspoň zjistím správný název, když jsou tu lidé, kteří sem chodí již dlouho a pořád vidí tu stejnou, docela markantní chybu, tak už se ozvat prostě musí. Nicméně jak psal RITCHI, tato chyba se objevuje i v "odborných" publikacích, což je hrozné.