Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vivarium

Pěkný den,
chtěl bych si založit vivárium s faunou a florou Jižní Ameriky o velikosti 120 x 30 x 280 cm ( š x h x v ). prosím poraďte jaké druhy obojživelníků ( kteří nepojídají ryby ) a rostlin bych mohl použít. nebo mi poraďte kde je možné tyto informace získat.
děkuji

Doporučoval bych skupinku bazilišků Laemanctus serratus nebo L. longipes, ze žab by bylo možno tam dát spíše nějaké větší druhy rosniček (např. Hyla boans), nebo listovnic (Phylomedusa sp.), ale nabídka jihoamerických druhů žab není u nás moc velká (mimo dendrobatek, ale ty by nebyly příliš vhodné). Možná by šlo přidat i nějaký druh středně velkého nebo většího druhu anolise (např. A. carolinensis, A. luteogularis, A. equestris aj.).