Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový veterinární zákon - poplatky

Tak jsem se dnes na státní veterinární správě dozvěděl novinku. Od 1.7.2008 platí nový veterinární zákon, v němž se mimo jiné upravují poplatky za registraci nebezpečných druhů zvířat.
Za jedno zvíře se teď bude platit 3000,- a za každé další (jedinec i druh) zvíře 5000,- :-/
Pokud se někdo chystá si registrovat "nebezpečný druh" zvířete, doporučuji se pokusit to stihnout do příštího úterý.
Myslím, že naši milí úředníčci měli pocit, že je moc práce a tak chtějí donutit chovatele, aby si s vá zvířata vůbec neregistrovali :))

Tak se chystám přihlásit na KVS svá zvířata a mám pár dotazů:1, Platím 1000kč za každé zvíře, nebo druh? Tj.: za hrozny, za kobercovky...?nebo 1000kč za všechny? 2, je ke stažení někde nějaký formulář? 3, co můžu ještě udělat, na co se připravit( velikosti terárek...ap pro jednotl. druhy...) aby vše bylo správně a proběhlo to hladce. Dík.

Platíš 1000,- za všechno co máš, je jedno, jestli máš jedoho hroznýše, nebo 10 hroznýšů, 2 anakondy a 5 kober. :-).
Každej rok přijde kontrola a jednou za 3 roky požádáš o prodloužení registrace - bezplatně. Jenže za 3 roky to bude už určitě uplně jinak a levnější určitě ne :-)
Kontrolor většinou neví, která bije, ale určitě bude chtít vidět všechna terária, opíše si rozměry, vybavení apod. Na ouřadu to pak vyhodnotěj (na místě kontrolor nemá tušení, co je pro které zvíře předepsané) a do 30 dnů ti pošlou vyrozumění.
Připrav si úsměv, kafčo a nejlépe vystřelovací nůž nebo strejdu Reného (fórek):)).

No dřív (2 nebo tři roky zpátky) 500 za jednoho (jedinec, druh) a 1000 za dva a více (jedinec, druh). Teď platí jednotný poplatek 1000.
A jak jsem na začátku psal, tak až začne platit nová vyhláška, mělo by to být 3000 za jednoho (jedinec, druh) a 5000 za dva a více (jedinec, druh). :-|, ale zatím to neplatí.

tak přišti rok bych dal za přihlašeni dvou Hroznu 5OOO,-

přesně tak

To už bude brany jako na "kusy" :?: Neee na druh?

neee - je to 5000,- za víc než dva a je jedno, či druh nebo kus. Takže bys dal 5tis. za dva hrozny a za 5 hrozňů, 3 mřižky a 2 tmavky taky 5000,-
Prostě 3 tácy za jedno zvíře a 5 táců za všechno nad jedno zvíře. :-D

Crotalus - mě se to samozřejmě taky nelíbí, a udělal bych všechno proto, abych mohl přispět alespoň k "zlidštění" podobných přiblblých zákonů, vyhlášek a předpisů - když už ne k jejich radikální změně. Ale bojkotovat jakýkoliv zákon tím, že ho nebudu respektovat nebo dokonce porušovat, to podle mě není žádný bojkot, ale jen koledování o průser. Zcela zkreslená představa je, že když nějaký zákon obejdu nebo ho nebudu dodržovat, tak se ho zbavím. Na to musí být zcela jiné páky. Např. petice s co nejvíce podpisy, neustálé stížnosti a bombardování příslušných orgánů opravdu smysluplnými argumenty, apod. Zákonodárci se musí přesvědčit, uznat souvislosti a především pochopit smysl všech těch protestů, jinak nemáme žádnou šanci uspět. Pokud ale chovatelé nebudou respektovat a porušovat už jednou schválené (i když nedokonalé) zákony, ještě víc si to polepí a na jejich názory už v budoucnu nebude brát žádný ohled...

zdarec, obávám se že nějaké petice, nebo bombardování našich zákonodárců bude taky k ničemu, viz. radar-70% obyvatelstva proti a stejně naši "bozi" si udělají po svém. V poslední době začínám přicházet na to jak to ta babka v té Troškově trilogii myslela:"zlatí komunisti, jakživa po nás nic nechtěli..." Je fakt že jestli to projde, tak se teraristika stane opravdu luxusem, různé poplatky- sorráč, ale 5000kč, to je pomalu žrádlo na rok pro hady, ČEZ- ten taky statečně zatíná tipec, tak to tak vypadá že doma pár hadíků, ledošů,agam...bude mít jen pár snobíků co na to budou mít!!! Docela hrozná představa!!!!