Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nový veterinární zákon - poplatky

Tak jsem se dnes na státní veterinární správě dozvěděl novinku. Od 1.7.2008 platí nový veterinární zákon, v němž se mimo jiné upravují poplatky za registraci nebezpečných druhů zvířat.
Za jedno zvíře se teď bude platit 3000,- a za každé další (jedinec i druh) zvíře 5000,- :-/
Pokud se někdo chystá si registrovat "nebezpečný druh" zvířete, doporučuji se pokusit to stihnout do příštího úterý.
Myslím, že naši milí úředníčci měli pocit, že je moc práce a tak chtějí donutit chovatele, aby si s vá zvířata vůbec neregistrovali :))

loading...

Hm, poslední dobou mám pocit, že se stát snaží své občany postavit za každou cenu mimo zákon.
Mimo jiné, co vlastně za takovou pěknou cenu uředník nabídne? Mě to nějak není jasné. Myslíte, že je to na benzín, když vás jedou kontrolovat, nebo jak to vlastně zdůvodňují. Co pro chovatele dělají, jsem si nějak ničeho nevšiml.

no posledni dobou... posledni roky smeruje vyvoj jak v EU tak v USA k "NWO", a kdo si mysli ze ne je naivka. Postup je presne stylem "jak pomaly uvarit zabu", a cilem je tupa ovladana poslusna konzumni spolecnost, viz knizky jako 451°F nebo 1984, pripadne filmy jako Equilibrium, THX 1138 nebo V jako Vendeta. Totalita trochu jinak, aneb. co se moc nepovedlo komunistum ted znovu zkousi jina banda "tech nahode". A vetsina lidi jim tak krasne skace na spek. :x:

Jasně, mluvíš mi přímo z duše. Ale

A vetsina lidi jim tak krasne skace na spek

- ono je to těžký (teda pokud se bavíme o registraci neb. druhů zvířat), my máme hodně zvířat spadajících do téhle kategorie (jestli opodstatněně, to už je něco jinýho) a jelikož s těma zvířatama, dá se do jisté míry říct obchodujeme, máme je na webu apod., musíme tohle bohužel podstoupit. Představa, že přijedou ouředníci, kteří ani neví kde to zvíře žije (vl.zkušenost) a zabaví nám je do nějakého "centra" je otřesná. + 50 klacků pokuta.
Za sebe můžu říct, že kdybych choval řekněme 1 leguána, tak bych se na nějakou registraci asi vyflákl.
Nemáte třeba nějaký info, že by někomu státní vet. správa zabavila zvířata přímo z tohoto důvodu? (neregistrovaný neb. druh zvířete aneb porušení vyhlášky 75/1996 Sb.).

Ja to myslel spis vseobecne, ze si lidi nechaji vcelku dobrovolne omezovat sve prava, a kolikrat s usmevem na tvari - "vzdyt je to jen pro nase (???) dobro". Staci vyrobit treba umeleho strasaka "terorizmus" a muzes pritahovat srouby/ovladat si je jak jen chces. A lidi jsou tak zblbli ze jim vubec nebude vadit kamera na kazdem rohu, odposlechy mobilu a cteni jejich soukromych SMS, e-mailu... atd... Az jim to vadit zacne uz bude pozde. Desne me s**e co se posledni dobou deje, a nejvic ze naproste vetsine toho tupeho stada je to jedno. Ale to by bylo na uplne jinou debatu nekde uplne jinde, ne v teraporadne (tady je to fakt off-topic) = dal se v tom pitvat nebudu.

Zase nějaký jejich blbý výmysl...:-?Tohle nechápu. zkušení chovatelé dělají i něco pro ta samotná zvířata...Předtím dokonce chtěli chov těchto zvířat zakázat kvůli EU, což se mi zdá hrozná hloupost. V případě že např madagaskar zasáhne zase požár, tak takoví chovatelé budou snad jediní co druhy zachovají k dalšímu návratu do přírody. A ted ještě za to platit takové sumy...]:)No co raději to risknu bez registrace než tohle

Tak aje to tady nazpět, já si povolení vyřizoval zhruba před 7 lety a v té době ty poplatky byly za kus 3000 další kusy 5000.
Pak jsem byl nakrklej že to stáhly na 1000 a 3000Kč....

Je mi jasný že tyhle poplatky sou k ničemu, pokud se zase navýší tak bude méně lidí co ty chovy zlegalizují (ani se jim nedivím).

Přiznám se, že jsem líný ten zákon číst, protože se mě přímo netýká, takže se zeptám. To platíte za každé další jednotlivé zvíře 5000,- ? Já jsem to tak pochopil, to by fakt byl pro stát neobyčejně lukrativní kšeft. A jak je to, když zvíře prodáte nebo uhyne? Asi je naivní si myslet, to co si myslím že by bylo správné, že?

Zjišťoval jsem si to poměrně důkladně, jelikož na toto téma už tu bylo dost diskusí. Pokud mám jednoho leguána zeleného, platím 3000. Pokud mám dva leguány zelené nebo třeba 50 leguánů zelených, 20 leguánů nosorohých atd. atd. platím 5000. Je jedno, jestli jsou to jedinci stejného druhu nebo více druhů a kolik jich je. Kdybych měl platit za každé zvíře, musel bych si vzít úvěr.
Rozdíl je v tom, že pokud mám registrované např. leguány zelené a přibyde mi další leguán zelený, musím to hlásit, ale poplatek neplatím. Ovšem pokud mám registrované jen leguány zelené a přibyde mi leguán nosorohý, musím již platit ten menší poplatek 3000,-
To je logika co :-D, hrůza.
Novinkou je, že pokud mám registraci a přestěhuji se, provedou u mě kontrolu a přepíšou místo chovu a já nic neplatím. Minule to bylo tak, že se celá registrace musela dělat znova, včetně poplatku.
Na co přesně se ty poplatky vybírají netuším. Vzhledem k tomu, že celá kontrola probíhá cca 30 minut, včetně kávy a malé přednášky, kde seznámíme kontrolota s tím, co je to za zvířata, kde žijí a co potřebují k životu:)), tak opravdu nevím.

PS: Lucifer - 100% souhlas

Rozdíl je v tom, že pokud mám registrované např. leguány zelené a přibyde mi další leguán zelený, musím to hlásit, ale poplatek neplatím. Ovšem pokud mám registrované jen leguány zelené a přibyde mi leguán nosorohý, musím již platit ten menší poplatek 3000,-

To snad postrádá logiku???
Spíš je to celý nějaký nelogický, taky by mně zajímalo, na co ty poplatky chtěj. Za vedení evidence? Vždyť je to jejich výmysl.

Ano, pro mě to postrádá logiku, poněvadž pro mě jeden druh leguána není víc nebezpečnej, než druhej :-p. A pokud musím ohlašovat nového jedince již registrovaného druhu bez poplatku, ale nový druh s poplatkem, je to pro mě absolutně postavený na hlavu. S ohlašovací povinností souhlasím, ale tohle je podle mě totální blbost.

Na kolik jsou např. moji leguáni nebezpečný zvířata samozřejmě nepolemizuji, co kdyby mi utekl a roztrhal a sežral na zahradě sousedovic dítě ;-). Na druhou stranu je u některých zvířat dle mýho registrace docela opodstatněná. Ovšem na co je tak vysoký poplatek netuším.

Ahoj.

Ptal jsem se na OVS a známý MVDr. mi řekl, že máš ale možnost, nahlásit si těch zvířat "dopředu" víc a vyhneš se tak dodatečným poplatkům. Koupíš-li např. 5 b.c.i. a uvažuješ ještě o dalších 5ti b.c.i., nahlásíš a zažádáš o povolení rovnou 10ti b.c.i. - já to tak mám udělané. Bez problémů.

Jojo je to přesně tak, jak říkáš. My teď v pátek prodlužujeme registraci a přesně takhle to uděláme(ostatně už v době, kdy jsme měli 9 leguánů jsme jich registrovali 15), funguje to podle mě tak i s přihlášením dalších druhů (teda doufám, na to jsem se zapoměl zeptat). Teď ještě si namyslet, co by k nám tak do budoucna mohlo všechno dorazit :-)

taky mám hroznýška a zatím se tam s ním nechystám, dokud nezjistím co je to za pohlaví a nesežene mu partnera, pak jo, pže bych se bála, kdybych je někde nabízela abych s tím pak neměla nějaké problémy, ale je to masakr, když nahoře sedí blbci tak je těžké to řešit. Já nemám slov na nic, co z nich vyleze a čím déle jim to trvá, tím je to "zajímavější". Nu ale jinak hlavně proč píši, jak taková prohlídka vypadá:?: Já si neumím představit, že veterinář z mého městečka by přišel na kontrolu hada (hroznýška), když jsem se tam byla kdysi ptát na něco a vyslovila jsem slovo hroznýš, tak jeho reakce byla, cituji: "to je jako had?"::). Tak to si fakt představit neumím, jak by ho kontroloval a ještě půl hodiny?!

Já si neumím představit, že veterinář z mého městečka by přišel na kontrolu hada

Na kontrolu chodí inspektor příslušné krajské veterinární správy - 90% jsou to také veterináři, měli by být s daným zvířetem seznámeni. Přijde, mrkne na ubikace (velikost, zařízení - světla apod.), způsob zabezpečení, stav a počet zvířat. Vyplníte spolu registrační list ( kde píšeš počet zvířat, rozměry terárií, potrava, jaký typ osvětlení atd.atd.), nalepíte tebou zakoupený kolek (před tím, na poště). Kontrolor napíše vl. posudek a je hotovo. Do 30 dní ti přijde dopis, jestli se chov povoluje nebo zamítá.

No tak už mam to povoleni vyřizeny :-D ale o žadnym zdražovani tam zatim nikdo nic nevi. Mysleli si že je Hrozna jeďak!! :x::-D Ale jinak v poho... Jen jsem docela koukal co tam všechno chtěj vypisovat :-p byl jsem tam snad hodinu :-/ No jen mě trošku zarazila velikost terka-tak se do toho šiřkou jen tak tak vejdu!!! Pro ty co tam ještě nebyli-terko pro Hroznyše-minimalni delka 170cm,šiřka 80cm a vyška neni stanovena-a tu mam jak na potvoru skoro největši ]:( no tak uvidime-přišti tyden se přijede podivat na ty moje "jeďaky" :-D:-D:-D

No myslim si,že žadny takovy vzorec neni... Prostě pokud maš Hroznu,tak musiš mit minimalně tyhle rozměry terka-a je jedno jestli bude mit 60cm nebo 270cm a kolik jich tam bude!!! Alespoň takhle mi to bylo řečeno. Jooo a jěště vlastně,když by byl nějakej obr Hrozna přes tři metry,tak musiš mit ještě větši-ale rozměry nevim. No je to takovy cely nedomyšleny :-/ ale s tim nic nenadělame... 8-)

Rod Boa:
Nároky na prostor: Plocha 170x80, výška není rozhodující. U exemplářů nad 3m plocha 200x80.
Mít tenhle rozměr pro mládě je hloupost a naštěstí to inspektoři vědí (alespoň ti naši). Takže není problém mít mládě v menším. Tím samozřejmě nemyslím krabičku od Ramy. :-) Rozměry naši inspektoři nějak nehrotili vůbec. Dělali, že měří, ale vždy konstatovali, že to zatím stačí (samozřejmě jsme jim osvětlili, že to není finální terárium). Ono když uvidí, že ten chov nějakým způsobem funguje, že je o ty zvířata staráno a že člověk o nich něco ví a má k chovu přístup, tak leckde i sleví. Samozřejmě záleží na koho narazíš, blbec se najde všude. Tihle úředníci vesměs o exotech příliš neví (jak už jsem psal - nerozeznají užovku od hroznýše, dokonce když viděli mladou leguánku, tak jeden prohodil, že to je ten jak mění barvy atd.) a tak jsou šťastni za každou návštěvu a nějakém popovídání o těch zvířatech. Navíc se dostanou z kanclu a vykážou nějakou činnost. :-)

Vážení přátelé, KACHNA!
Na popud Pepého, který mi dnes psal na ICQ, že volal na svou krajskou vet. správu, kde mu bylo sděleno, že se nic nemění jsem začal obvolávat.
Zjistil jsem to, že se nic nemění. Novela zákona 634/2004 o správních poplatcích začne platit nejdříve 09.2008, ale vzhledem k tomu, že je v posl. sněmovně ve druhém čtení, pravděpodobně začne platit od 1.1.2009 - s tím, jak jsem uvedl v úvodu (3000/5000).
Momentálně je vše při starém a to 1000,- za jedno i více zvířat.
Všem se omlouvám za "šíření poplašné zprávy", ale můj zdroj byla přímo MVDr.XY z pardubické veterinární správy, která si byla 100% jista svým tvrzením - mylně.
Člověk, když se chce něčeho dopátrat, aby volal ministrovi... a to ještě kdoví. 3-[

MadMike - taková kachna to zase není. Zdražení poplatků začne sice platit "až" od nového roku, ale vůbec to nevidím jako důvod k nějakému jásotu... Tak jako tak si připlatíme, úředníci postupně utahují šrouby a dělají všechno pro to, aby chovatelům teraristiku co nejvíc znepříjemnili, nebo je od ní alespoň odradili. Přátelé, zdražování poplatků není zdaleka všechno co se na nás chystá, bude to čím dál horší! :x:

Člověče, ty vůbec nečteš! Pokud chováš hada podléhajícího CITES, musí mít papíry (tzv. registraci) už při koupi. Když jí nemá a přesto ho koupíš, koleduješ si o průšvih. Po koupi musíš hada na své jméno registrovat na příslušném krajském úřadě podle místa bydliště.
l02.php

Jinak na veterině musíš požádat o povolení chovu hada, který v dospělosti dorůstá víc jak 3 metry (dle vyhlášky č. 75/1996 sb.) - vyhl75.htm

Jen pro upřesnění.
Po návštěvě velitele Krajské veterinární správy, která byla na popud něčího udání:
1 )nepřihlašené nebezpečné zvíře - pokuta do 30 000,- a zabavení zvířat ( u firem několikanásobně víc ),
2 ) při žádání povolení v žádnem případě nemít už zvíře doma, ale nejdřív si nechat posvětit chovná zařízení, umístění chovného zařízení v uzamykatelné místnosti, pletivo v oknech, kde a jakbude likvidován trus a mnoho dalšího
3 ) zaplacení poplatku a teprve pak pořízení zvířete
Závěrem chci dodat, že v případě udání a tím vzniklým podezření, že je porušen zákon o obecném ohrožení nebo zákon o týrání zvířat, je inspektor vybaven příslušným soudním povolením, na svou žádost doprovázen zástupcem obecního úřadu, městským policistou a zámečníkem a otevřou si bez skurpulí i byt, kde není nikdo doma. Šrouby jsou už sice pevně utaženy, ale bude ještě hůř.

Ahoj.

To s tím soudním příkazem, to se mi moc nezdá. Trošku do toho vidím a neřekl bych, že by dostal inspektor soudní příkaz ke vstupu do např. bytu jen na základě udání (většinou anonymního). To je trošku přitažené za vlasy.

Bohužel u nás je anonymní udání postaveno na úroveň podepsaného. Při podezření, že se někde páchá trestný čin, soudní příkaz k domovní prohlídce dostanou uplně stejně snadno jako např. policie na vývařovnu pervitinu nebo pěstírnu marijánky.Týrání zvířat nebo obecné ohrožení trestný čin je. Opravdu v tom není rozdíl.Takto to bylo podáno šéfem Veterinární správy.Právní názor sice neznám, ale pochybuji, že by jen tak strašil, uvedl i konkrétní případy.Iluze, že žijeme v právním statě, jsem již dávno ztratil.
Pletivo v okně - na Šumpersku,dva hroznýši, v době záčátků platnosti zákona o chovu nebezpečných zvířat.K tomu podmínka uzamykatelnosti místnosti s terárkem, doložení o způsobu likvidace výkalů. Kontrolováno neohlášeně i třikrát do roka - naprosté znechucení cokoliv chovat. Jak čtu diskuze, vypadá to, že výklad a aplikace některých zákonů se liší podle lokality, nahrává k tomu jejich gumovost a ohebnost a nejasnost.Hodně zákonů může mít několik právních výkladů, výše sankcí jsou také ponechány v určitém rozmezí na jednotlivých úřednících - prostě korupční prostředí.

K tomu jen doplnim jednu aktualitku: http://zpravy.idnes.cz/policie-dostala-vetsi-pravom oci-pronikne-do-firem-i-na-akce-neonacistu-1zj-/dom aci.asp?c=A080627_081717_domaci_ban - ano, ty udavane priklady jsou tak hezoucke, ale staci cist mezi radky... Predstava ze vam muze policajt vtrhnout relativne kamkoliv, odposlouchavat, zjistovat si co jen chce jen na zaklade nejakeho podezreni ( = klidne anonymniho udani ) - jo, tak kvuli tomuhle jsme pred 19 lety demonstrovali a skandovali "policejni stat".... :!:

Policie bude moci nově vejít bez souhlasu majitele i do domu nebo bytu, když bude mít podezření, že je tam ohrožena bezpečnost obyvatel nebo veřejného pořádku. Mohou to udělat, i pokud jsou přesvědčeni, že se tam skrývá pronásledovaná osoba, nachází se mrtvola nebo týrané zvíře.

To, že je tady policejní stát, to si myslím také. Anonymní udání, že se rovná podepsanému, to je také fakt. Prošetřit ho musí. Ale s tím neohlášeným vniknutím do bytu, to opravdu, ale opravdu není možné. Na základě udání by si to nemohl vzít a nevezme žádný státní zástupce ani soudce na triko. Pokud to takto jakýsi šéf popsal, tak je to jeden z těch úředníků, co si hraje na boha. Ale jak se říká: na každého jednou dojde. A pokud přece, tak vždy existuje možnost, jak se bránit. Bez boje - NEVZDÁVAT!!!

No, spíš to bude moci být zneužito. To ano, to uznávám. Ale všechno je to o tom, že se k sobě lidi chovají jako dobytek. Myslím, že to snad ani nemá smysl. Ta závist, pomluvy, udávání - vždyť jsme tady pouze na chvilku a měli bychom si to tady užít, dokud to jde ...

Poznal jsem osobně před lety jak vypadá jednání s úředníkem přes Cites, který si o sobě myslí, že je bůh. A s tím se asi nedá v podstatě opravdu nic moc dělat. Obdobné jednání (dle vypozorované zdejší diskuze) mají bohužel i někteří byrokraté na některých zde uvedených KVS. Vždycky je to ale o lidech, a ochotě se dohodnout!
Obecně (dle mojich dosavadních zkušeností) se mi maximálně vyplácí být k úředníkům vstřícný (né servilní) a pro okolí v mezích možností (teď myslím sousedy), neustále pracovat na image serioznosti a spolehlivosti.
Proto je důležité mít co se týče zvířat;
1)...(ve vlastním zájmu) maximálně spolehlivě zajištěna zvířata aby neutekla. Jedovaté hady chovám v samostatně uzamykatelné místnosti, ze které pokud už by přeci jenom došlo k jejich úniku z terária, absolutně nemají možnost dostat se z chovné místnosti.
2)...a co se týče sousedů a sousedských vztahů: Bydlím v paneláku a sousedi (nejen z našeho domu) o mě vědí že hady chovám už více jak 20 let.
Dle mého názoru je důležité nikde nic ohledně zvířat netajit,... nechodit x-krát do týdne z hospody nalitej na šrot,... nehádat se se sousedy kvůli blbostem atd.atd..
Prostě pracovat na co možná nejlepších sousedských vztazích. Tady se mi prostě slušnost vyplácí!
Povolení na chov jeďáků mám již od roku 1997, takže jsem se hned na počátku úspěšně vyhnul jejich zpoplatnění(zatím co většina chovatelů v tu dobu zůstala v anonymitě, a nyní řeší jak se vyhnout tomu nehoráznému zpoplatnění).
V současnosti již jen pravidelně každoročně podstupuji povinnou kontrolu příslušného úředníka KVS (jak někde v předešlých diskuzích poznamenal tuším že Krokodýl) při kávičce a absolutně bez problémů.,
...a jednou za 3 roky žádám o prodloužení povolení k chovu. Vše je OK!
PS:Jinak si myslím, že za současný právní stav ohledně chovu nebezpečných druhů si tak trošku můžeme sami. Dost chovatelů chová tato zvířata nadále v anonymitě ( protiprávně), bez odpovědného přístupu. A opravdu zkušenými chovateli je chov nebezpečných zvířat někdy až zbytečně moc tabuizován. Prostě dle mého názoru tu dlouhodobě chybí vedle neustálého upozorňování na nebezpečnost některých zvířat, i pozitivní prezentace této záliby.

100% souhlas. Ono je to i o přístupu a informovanosti. Kolik dětí dnes chová(tu na poradně je jich spousta, né-li polovina) "nebezpečné druhy" zvířat, aniž by jim bylo 18. Navíc jejich rodiče vůbec netuší, že by to zvíře měli někam nahlašovat. Chápu, že některý zvířata jsou do toho "seznamu" zařazený uplně nesmyslně (viz. blavor nebo lokality h.královského, který nikdy nedoroste 3m apod.) a nesouhlasím s tím. Ale myslím, že kdyby se to aspoň v mezích dodržovalo, hodně zvířat by taky neskončilo špatně v nepovolaných rukou. A že to takhle dopadá hodně často je myslím patrné i ze zdejších debat.
Tím se vůbec nazastávám této vyhlášky, který by měla podle mě být uplně přehodnocena, ale něco na tom taky bude.

Bezesporu máte pravdu se slušným chováním člověk nikdy nic nezkazí. Háček to má v samé své podstatě. Já prostě nechci "zabíjet sviňu" kdykoliv zahlédnu úředníka. Ten má být pouze prostředek k prosazení zákona a ne rozhodující všemocný článek bez osobní zodpovědnosti, jednající podle své momentální nálady. Nejsem proti tomu, budu-li perzekuován za překročení zákona (i když je blbej) ale vadí mě (nechci to napsat šťavnatěji), že jsem závislý na momentální náladě jedince.
Přitom by stačilo tak málo, nenechat si líbit ani malinké vymoženosti typu poplatky za nebezpečné zvíře. Oni se totiž ty maličkosti časem nastřádají tak, že se ani nenadýchnem. Není to nic jiného, než námi samotnými posvědcená státní šikana určité skupiny lidí, bohužel ta skupina jsme my. A obecné ohrožení? To je snad v současné době vtip. Mě osobně daleko více a bezprostředněji ohrožuje úředník než nějaký chovatel hrozny a to i v tom případě, že jeho hroznýš měří 3,10. :-)

Já když sem si zřizoval povolení k chovu přišel ke mě "odborník" a to sem nevěřil vlastním očím co to bylo zač. Např. věta hroznýš je prostě hroznýš a tak je potřeba povolení na všechny apod. Moc ho nezajímalo že 6let stará zvířata měří 1m a že asi ty 3m nedorostou. Tech perel tam bylo víc. Na jednu stranu chápu že na třeba velké krajty nebo některé varany i např. occidentalise by povolení být na 100% mělo o jedovatých nemluvě. To sou podle mě bezesporu nebezpečná zvířata, ale Blavor? Ten je nebezpečnej tak pro vejce na tvrddo.

Co se týče zákona, o tom si myslím taky svoje. Bohužel nám nepřísluší hodnotit legislativní normu, my se jí prostě musíme podřídit. Vzdorovat jejich nedodržováním (i když postrádají logiku), si asi moc nepomůžem. Bohužel! Mě tahle situace taky s..e!!! To už je ale na diskuzi někam jinam.
Jsem jen zvědav co všechno si jako občané tohoto státu necháme ještě líbit!
Co se týče zdejších úředníků KVS a chovu nebezpečných zvířat, mám na ně asi štěstí.
Ti co mne navštěvují při každoroční kontrole, mají na daný zákon obdobný názor jako já.
Bohužel, smutný je když se na takovéto úřednické místo dostane člověk, který chce ukázat světu jak je v dané funkci nepostradatelný :.(.

No nevím..
Co se týče těch sousedských vztahů, tak je jasné, že to je bezesporu k užitku a zároven součást slušného vychování.. Je také pravda, že tu chybí popularizace chovu nebezpečných zvířat-zejména jedovatých hadů.. Jen bych upravil jeden bod a to na: ZATLOUKAT A ZASE JEN ZATLOUKAT]:) Proč mám registrovat svá zvířata a platit poplatek, když tím nikomu neškodím ani nikoho neomezuji a nic z toho nemám-možná jen kontroly a buzerace ze strany úředníků. Omlouvám se těm poctivým za svůj názor, ale podle mě přijetím a dodržováním těchto nesmyslných zákonů a placením těch poplatků se z vás stává právě to tupé stádo ovcí, co zde někdo zmínil. A argument, že zákony se musejí dodržovat u mě neplatí-tedy pokud jsou tu od toho, aby nás zcela bezdůvodně omezovaly na svobodách..

K těm sousedským vztahům bych poznamenal jedno: blbovi nic nevysvětlíš, ať se snažíš sebevíc :-| to už jsem poznal a pochopil dávno a od té doby se nikoho nevšímám. A k té registraci: je fakt, že my, co svá zvířata řádně přihlásíme, na to pak akorát doplácíme :-(

Další lahůdka - aby si chovatelé nestěžovali na neregulernost určování co je a co není "nebezpečné zvíře", bude se to po novele jmenovat jinak a to "druhy zvířat vyžadující zvláštní péči" :)), takže místo toho, aby si někdo dal tu práci s přehodnocením, tak se to jen přejmenuje...paráda.

Tak se chystám přihlásit na KVS svá zvířata a mám pár dotazů:1, Platím 1000kč za každé zvíře, nebo druh? Tj.: za hrozny, za kobercovky...?nebo 1000kč za všechny? 2, je ke stažení někde nějaký formulář? 3, co můžu ještě udělat, na co se připravit( velikosti terárek...ap pro jednotl. druhy...) aby vše bylo správně a proběhlo to hladce. Dík.

Platíš 1000,- za všechno co máš, je jedno, jestli máš jedoho hroznýše, nebo 10 hroznýšů, 2 anakondy a 5 kober. :-).
Každej rok přijde kontrola a jednou za 3 roky požádáš o prodloužení registrace - bezplatně. Jenže za 3 roky to bude už určitě uplně jinak a levnější určitě ne :-)
Kontrolor většinou neví, která bije, ale určitě bude chtít vidět všechna terária, opíše si rozměry, vybavení apod. Na ouřadu to pak vyhodnotěj (na místě kontrolor nemá tušení, co je pro které zvíře předepsané) a do 30 dnů ti pošlou vyrozumění.
Připrav si úsměv, kafčo a nejlépe vystřelovací nůž nebo strejdu Reného (fórek):)).

No dřív (2 nebo tři roky zpátky) 500 za jednoho (jedinec, druh) a 1000 za dva a více (jedinec, druh). Teď platí jednotný poplatek 1000.
A jak jsem na začátku psal, tak až začne platit nová vyhláška, mělo by to být 3000 za jednoho (jedinec, druh) a 5000 za dva a více (jedinec, druh). :-|, ale zatím to neplatí.

tak přišti rok bych dal za přihlašeni dvou Hroznu 5OOO,-

přesně tak

To už bude brany jako na "kusy" :?: Neee na druh?

neee - je to 5000,- za víc než dva a je jedno, či druh nebo kus. Takže bys dal 5tis. za dva hrozny a za 5 hrozňů, 3 mřižky a 2 tmavky taky 5000,-
Prostě 3 tácy za jedno zvíře a 5 táců za všechno nad jedno zvíře. :-D

Crotalus - mě se to samozřejmě taky nelíbí, a udělal bych všechno proto, abych mohl přispět alespoň k "zlidštění" podobných přiblblých zákonů, vyhlášek a předpisů - když už ne k jejich radikální změně. Ale bojkotovat jakýkoliv zákon tím, že ho nebudu respektovat nebo dokonce porušovat, to podle mě není žádný bojkot, ale jen koledování o průser. Zcela zkreslená představa je, že když nějaký zákon obejdu nebo ho nebudu dodržovat, tak se ho zbavím. Na to musí být zcela jiné páky. Např. petice s co nejvíce podpisy, neustálé stížnosti a bombardování příslušných orgánů opravdu smysluplnými argumenty, apod. Zákonodárci se musí přesvědčit, uznat souvislosti a především pochopit smysl všech těch protestů, jinak nemáme žádnou šanci uspět. Pokud ale chovatelé nebudou respektovat a porušovat už jednou schválené (i když nedokonalé) zákony, ještě víc si to polepí a na jejich názory už v budoucnu nebude brát žádný ohled...

zdarec, obávám se že nějaké petice, nebo bombardování našich zákonodárců bude taky k ničemu, viz. radar-70% obyvatelstva proti a stejně naši "bozi" si udělají po svém. V poslední době začínám přicházet na to jak to ta babka v té Troškově trilogii myslela:"zlatí komunisti, jakživa po nás nic nechtěli..." Je fakt že jestli to projde, tak se teraristika stane opravdu luxusem, různé poplatky- sorráč, ale 5000kč, to je pomalu žrádlo na rok pro hady, ČEZ- ten taky statečně zatíná tipec, tak to tak vypadá že doma pár hadíků, ledošů,agam...bude mít jen pár snobíků co na to budou mít!!! Docela hrozná představa!!!!