Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov cvrčků

Potřebovala bych poradit, mám mládě chameleona jemenského a krmím jej cvrčkama přiměřeně velkýma. Jenže ti velcí mi vždycky zbydou,tak mě napadlo že bych je mohla chovat a třeba by se mi rozmnožili,jenže o tom nic nevím. Ty velké cvrčky jsem zatím pouštěla na zahradu, přežijí vůbec na svobodě? Budu moc vděčná když mi řeknete co a jak. Předem děkuji

No ono to taky stojí za to:-Dkdyž si vemu chamíka s sebou tak ho rovnou krmím tak to mi jde líp;-)ale jak je mám strkat do sklenky tak to už je horší:-D Tady máme i chráněné brouky? A dokonce i ochránce::)vůbec jsem netušila. No a to mi připomíná,je nějaký brouk jedovatý na kterého bych mohla narazit?

Nač chovat cvrčky, když lze na louce posbírat šestinohé havěti co jen síť ráčí :-)
Hlavně na ně nechoď do CHKO Poodří a přilehlých PR. Luk je v Polance nesčetně, třeba směrem na Starou Bělou je nádherná louka.

Jak ti už někdo radil, udělej nebo si kup smýkací síťku a hurá na louku.

Kamarád měl sklípkana, ale nikdy se mu nepodařilo ty cvrčky namnožit. Nevím na kolik to vyjde, ale ve zverimexu je koupíš po celý rok. Takže ti snad chameleón přes zimu neumře hlady.

Ty chovné cvrčky asi nějak půjde namnožit, ale to abys na ně měla druhé vyhřívané terárium :-) Já bych se s tím neštval.

Asi se zpátky vrátím ke kupování,protože těm cvrččím miminům se to musí často čistit,mají tam svinčík po dvou dnech a celkem se špatně přendávají když mají pár milimetrů. Ke všemu můj chamík si vybírá jen ty největší,už okřídlené,o jiné nemá zájem. Ta síť na hmyz jde i koupit? A kde?

Zdravím. K lovu hmyzu na zahradě používám síťku na ryby. Má sice obdelníkový tvar asi 15x25 cm, ale jde mi to s ní celkem dobře. Dobře se s ní chytají i koníci - místo smýkání na ně síťku naklopím a koník většinou vyskočí nahoru a je v síťce. Prodávají je v každé akvaristice a stojí asi 35 až 40 kč. Jo a s těma cvrčkama se to nemusí s tou čistotou zas tak přehánět. Pokud jim tam nic neplesniví, tak je přendávám tak dvakrát za jejich život a jsou v pohodě. Mám je ale mimo obytné místnosti - od podzimu do jara v práci v kotelně. No a přes léto v neobydlené místnosti našeho domku.