Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem chov cvrčků

Potřebovala bych poradit, mám mládě chameleona jemenského a krmím jej cvrčkama přiměřeně velkýma. Jenže ti velcí mi vždycky zbydou,tak mě napadlo že bych je mohla chovat a třeba by se mi rozmnožili,jenže o tom nic nevím. Ty velké cvrčky jsem zatím pouštěla na zahradu, přežijí vůbec na svobodě? Budu moc vděčná když mi řeknete co a jak. Předem děkuji

To jsou ale dospělci.Mláďata švábů mají jen pár milimetrů.Pokud rozjedeš chov řekněme s nějakýma 200 kusama adultních nebo subadultních např. dubií nebo tartar budeš mít za pár měsíců chov plnej nejrůznějších stádií od pár mm po těch 5 cm.A s nesrovnatelně menšími nároky na chov než v případě cvrčků.;-)S chovem švábů můžeš začít a ještě sem tam koupit nějaký malý cvrčky.Nezapomeň, že chamík taky poroste a bude potřebovat větší stravu.Samozřejmě můžeš zkusit chovat i ty cvrčky.Podle návodů z výše uvedených linků by se ti to mělo podařit, ale je s tím víc práce.:-)

Švábí mimina mají jen pár mm, takže stačí koupit bandu dospěláků (doporučuji Blaptica dubia) a za pár měsíců můžete začít krmit (i když to už bude chamík vlastně dorostenec:-D) a za dalších pár měsíců prodávat nadbytečné šváby;-).
Jinak malochovu cvrčků se vůbec nebojte, tak složité to není akorát potřebují denní péči (výměna zeleného krmení), která v malochovu zabere asi tak 20 vteřin a až budou mladý, tak asi minutu:-D. Příště ty dospělé cvrčky dejte do nějaké vyšší hladkostěnné nádoby, přihřejte jim zavěšenou žárovkou nebo topným kablíkem (pode dnem) na cca 30 st., dejte jim tam pár proložek od vajec a mističku s kyprou hlínou (cca 4-5 cm vrstva), do které budou samičky klást. Na dno nádrže hoďte pár psích granulí a na proložky dejte lupen čínského zelí (nebo jinou zeleninu, ale čína je nej...) nebo par listů pampelišky (možno i jiné luční "bejlí"). Zbytky zeleniny důkladně odstraňujte, páč cvrčci jsou náchylní na vlhko:!:. Po týdnu vymněňte kladničku z hlínou za novou a tu nakladenou dejte do jiné nádoby do stejných podmínek (cca 30 st.) a pozor ať hlína nevyschne, měla by být mírně vlhká (lepší než pořád dovlhčovat, je kladičku přiklopit víčkem až do líhnutí). Cca po týdnu až dvou (dle teplot) se líhnou prckové, v prvních 2 instarech (svlecích) potřebují narozdíl od starších cvrčků vyšší vlhkost, aby se dobře svlékli (stačí 1-2x denně jemně namlžit proložky a hlínu v kladičce, jen pozor, aby se cvrčíci netopili ve větších kapkách, chce to mlžit opravdu jemně a s citem, aby se to stihlo rychle vsáknout do proložek). Krmení je stejné, jen je vhodné psí granule prckům najemno nadrtit. Po pár týdnech dorostou do dospělosti a pak můžete začít "makat" na nové chovné skupině, protože ta původní už bude zřejmě po smrti. Je vhodné chovnou nádobu alespoň jednou za týden až dva (dle stavu) zcela vyčistit, nejjednodušší je mít dvě stejné nádoby a jenom vždycky připravit tu druhou a chovné cvrčky do ní přendat. V zaběhlejším chovu lze prostě po 14 dnech staré zrušit a založit nové s dorostlých mladých cvrčků.

Tak mám s těma cvrčkama takový problém...ne a ne se mi vylíhnout. Myslela jsem že to půjde snáze:-/ Vlastně ani nevím jestli tam nějaké vyjíčka mám,ale jak pozoruju samice cvrčků tam kladou. Jak vypadá cvrččí vajíčko?::) Zahřívám je 60W žárovkou v nádobě,ale pořád nic:-( Tak nevím,asi je něco špatně:.(

Já tedy nevím, ale přes léto bych se nesnažil chovat cvrčky, raději bych zašel na nějakou lesní louku, kde mám jistotu, že nejsou žádné chemické postřiky a raději nalovil nějaký ten hmyz z přírody a doma bych choval nějaké šváby, osobně chovám Shelfordella tartara a mám jich enormně moc, rozjezd trval asi 2 měsíce a to jsem polovinu ještě musel odstranit kvůli plísně a stejně mám tolik. Myslím, že je to snadnější, výživné a taky pro ještěry chutné. ;-)

Právě že mi doma zakázali chovat šváby, stane se že mi sem tam pár cvrčků uteklo ale to se nic nestane ale jak by mi zdrhli švábi...tak mě doma zastřelí. Zase ale ve zvěrimexu říkali že ti švábi (ne domácí)doma nepřežijí...kdyby utekli.
Bydlíme sice v rodinném domku a ze tří stran máme pole,ale na jednom se pěstují brambory, na druhém kukuřice...řekla bych že to chemicky ošetřují...a třeba by mě ještě zajímalo,jak mám nachytat mouchy;-)?Snažila jsem se všemožně ale marně:-/

Já bych se těch švábů nebál, ten druh S. tartara nechodí po skle a po hladkém, chovám je v plastovém boxu a nikdy žádný neutekl, to je jen o zvyku, mám raději šváby než cvrčky tedy. Kdyby doma utekl, nějakou dobu by žil, ale nakonec pojde a nemusíš se bát, že nějak šílené zamoří dům, kdežto když uteče cvrček, tak to je hnus, cvrkot je všude slyšet :-D Jinak nejlepší na lov hmyzu jsou lesní louky, tam je to bezpečnější...;)

Ahoj,
pokud jsi z Polanky, kolem Odry na loukách. Smýkaný hmyz se loví jednoduše, ze silnějšího drátu uděláš kruh, lépe čtverec, na něj našiješ silonovou punčochu, nebo hustou záclonu. Připevníš na nějakou tyčku a v trávě děláš osmičky.Potom to vysypeš do nějaké nádoby a doma krmíš:))Když jsem choval ještěry, chodil jsem na smýkaný hmyz a moc jim chutnal.

No ono to taky stojí za to:-Dkdyž si vemu chamíka s sebou tak ho rovnou krmím tak to mi jde líp;-)ale jak je mám strkat do sklenky tak to už je horší:-D Tady máme i chráněné brouky? A dokonce i ochránce::)vůbec jsem netušila. No a to mi připomíná,je nějaký brouk jedovatý na kterého bych mohla narazit?

Nač chovat cvrčky, když lze na louce posbírat šestinohé havěti co jen síť ráčí :-)
Hlavně na ně nechoď do CHKO Poodří a přilehlých PR. Luk je v Polance nesčetně, třeba směrem na Starou Bělou je nádherná louka.

Jak ti už někdo radil, udělej nebo si kup smýkací síťku a hurá na louku.

Kamarád měl sklípkana, ale nikdy se mu nepodařilo ty cvrčky namnožit. Nevím na kolik to vyjde, ale ve zverimexu je koupíš po celý rok. Takže ti snad chameleón přes zimu neumře hlady.

Ty chovné cvrčky asi nějak půjde namnožit, ale to abys na ně měla druhé vyhřívané terárium :-) Já bych se s tím neštval.

Asi se zpátky vrátím ke kupování,protože těm cvrččím miminům se to musí často čistit,mají tam svinčík po dvou dnech a celkem se špatně přendávají když mají pár milimetrů. Ke všemu můj chamík si vybírá jen ty největší,už okřídlené,o jiné nemá zájem. Ta síť na hmyz jde i koupit? A kde?

Zdravím. K lovu hmyzu na zahradě používám síťku na ryby. Má sice obdelníkový tvar asi 15x25 cm, ale jde mi to s ní celkem dobře. Dobře se s ní chytají i koníci - místo smýkání na ně síťku naklopím a koník většinou vyskočí nahoru a je v síťce. Prodávají je v každé akvaristice a stojí asi 35 až 40 kč. Jo a s těma cvrčkama se to nemusí s tou čistotou zas tak přehánět. Pokud jim tam nic neplesniví, tak je přendávám tak dvakrát za jejich život a jsou v pohodě. Mám je ale mimo obytné místnosti - od podzimu do jara v práci v kotelně. No a přes léto v neobydlené místnosti našeho domku.