Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Co to běhá v kuchyni?

Ahoj, vzhledem k tomu, že jsem u nás v kuchyni už našel 5 těhle kousků v průběhu minulého týdne, tak bych se chtěl zeptat zda-li někdo nevíte co je to zač a kde se mohli vzít? Jinak bydlím v klasickým paneláku. Díky za tip ;) m.

[http://img378.imageshack.us/img378/2690/mravenecbq8 .jpg]

Kocoure, vem si lupu a prohlédni to hodně zblízka. Jestli to má pod krkem červenou mašli s bílými puntíky, je to tutově Ferda mravenec :!::-D:-D:-D

Ne, to byl samozřejmě vtip ;-) Nějaký mravenec to jistě bude, jen je otázka jaký. Mravenců je asi 12000 druhů, takže teď babo raď. Možná by to ale mohl být i nějaký druh bezkřídlé vosičky, ale v hmyzu se bohužel neorientuju, takže by měl pomoci někdo znalý... Faraon to podle mě ale rozhodně není. Ten má pokud vím sotva dva milimetry (královna tak 4 - 5 mm) a je celkově světlejší, spíš do hněda.

Mravencovití

no hochu to bude nejspíš myrmica runignodis v mravencích se vyznám mám jich doma habaděj a tenhle druch mám a je to myrmica runignodis vzhled stejná a velikost totéž a lignipéerda to není 100% :puff: tá měří až 2cm a nejmenší připade je 15mm takžel igniperdy ani nahodou jen je to královna a né dělnice ty maj kolem 4-5mm a keálovna má 7-8mm