Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno chov cvrčků a švábů

Ahojki,
tak se mi narodili mimi cvrčci, mohl by mi někdo říct jak dlouho trvá než povyrostou? A nepotřebují nic zvláštního:-/? A taky jsem koupila velké šváby,dala jsem je do 5 litrové sklenky na zavařování a na dno dala kokosovou drť,akorát se do ní zavrtali. Co potřebují aby se začli množit? Moc děkuji za rady;-)chci si vypěstovat krmení pro chamíka

Ahojki,cvrči se mi líhnou až se sama divím:-)ale teda se švábama nic moc,dávám jim klid jak jsem tady četla a snad sami pak začnou se množit. Právě že jsou to noční tvorové takže je skoro nevidím pokud je nechci rušit. A pořád se mi zdá se ze žrádla moc neubývá...ale zatím žádný nepošel tak snad něco sežerou

Jde o to, že jestli jich tam nemáš aspoň 200ks, neni množení o ničem,občas se oběví pár mláďat a pak zas dlouho nic než "porodí" další samice...Jsou to tvorové co mají rádi život ve velkých koloniích.

Dobrá den, chci se zeptat jak mam vylihnout cvrčky.Kladeniště mám plné ,ale nevím jak to vylíhnout.jakou přesně hlínu a pod.dík moc za info.Měl jsem substrat pro kytky a to my chytlo plýseň :-( Diky za info

Já používám rašelinu a nebo se doporučuje normální zahradní zem (samo, že bez chemie), kladičku (střední miska od salátu, cca 15x10x6 cm) nechám 2-3 dny u dosp. cvrků, pak zavíčkuju a nechám v teple (cca 28°C), je dobrý cca obden krabičku otevřít, protože se tam dělá často nitkovitá plíseň, kterou jen prstama rozhrábnu a zase to zavíčkuju. Po cca týdnu se začnou na povrchu objevovat první cvrčci. Kladičku při líhnutí prvních mláďat přendám do plastového boxu (faunabox cca 45x25x30 cm), dávam ji na šikmo téměř na bok, aby cvrčci snadněji vylézali, ale opatrně, abych nevysypal hlínu. Ještě před tím dám do boxu proložky od vajec, přepůlené a vložené těsně do sebe a navlhčené, na dno do jednoho rohu nasypu trochu živočišného krmení (namleté psí granule apod.) a na proložky dám lupen čínského zelí. Rostlinnou potravu je nutné denně měnit a také je třeba denně 1. až 2. instaru jemně narosit proložky, ale nesmí vám voda stéci na dno, jinak se v ní utopí cvrččata. Potom naopak cvrčci potřebují sucho. Živočišnou potravu dosypávám dle potřeby. Zhruba půl centimetrové až centimetrové cvrčky přendavám do větších boxů (cca 60x35x40 cm), dospívající cvrčky pak do chovné nádrže (cca 100x50x60 cm).

Ahoj mám dotaz snažím se chovat cvrčky banánové vždy si nějaké koupím(min. 100 kusů) a počkám až vyrostou a nakladou vajička. Ty pak přenesu do další nadoby (20x20x15) kde se mi vylíhnou. Ale tak za týden je jich asi 90% mrtvých neví někdo čím to může být? krmím je čínským zelím, psíma granulema a kukuřičným šrotem. díky za odpovědi