Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno chov cvrčků a švábů

Ahojki,
tak se mi narodili mimi cvrčci, mohl by mi někdo říct jak dlouho trvá než povyrostou? A nepotřebují nic zvláštního:-/? A taky jsem koupila velké šváby,dala jsem je do 5 litrové sklenky na zavařování a na dno dala kokosovou drť,akorát se do ní zavrtali. Co potřebují aby se začli množit? Moc děkuji za rady;-)chci si vypěstovat krmení pro chamíka

Co to je, "velke svaby"? :-) Pokud B.Dubia tak hlavne klid, tmu, teplo (idealne 28-29°C) a docela sucho - vodu radej jen v podobe nejake te pravidelne podavane zeleniny. Taky to chce vic svabu - vetsi kolonii a obrnit se trpelivosti, u dubii to trva nekolik mesicu nez zacne byt nova kolonie produktivni. Pro vetsi plochu pro ne stejne jako pro cvrcky jsou idealni papirove prelozky z vajicek.

No název nevím,jsou to takoví ti obyčejní hnědí,ale ne domácí,když jsem je hledala na netu podle obrázků,tak buď obrovský nebo madagaskarský:-/fakt nevím. Tmu? Takže to je nemůžu zahřívat žárovkou? Topným kamenem třeba? Docela mě mile překvapilo že nevypadají nějak obludně,jak jsem si donedávna o švábech myslela::)

jj jsou aktivni v noci. dej jim tam plata od vajicek, budou zalezat do nich, Jinak krmeni - starsi pecivo, drcene psi granule atd. A nezapominat teda pravidelne tu zeleninu jako zdroj vody.

Dle mne 5l zavarovacka neni moc vhodna, radej nejaky nepruhledny zaviraci box, a jen do vika jako vetrani vyriznout vetsi otvor a do nej vlepit "muší pletivo". Nam se osvedcili ty obycejne cervene boxy s modrym vikem a zlutymi zaviracimi "packami" co maj snad v kazdem bastlshopu a i v nekterych hypermarketech (kupovali jsme je treba v Intersaru kdyz tam byly v akci, nebo i v Globusu)

Díky moc za rady,taky koukám že ta sklenka asi není vhodná,vůbec je nevidím,jsou jen zahrabaní. Jak se teda budou množit:-/množí se v hlíně nebo v těch platech od vajec? Taky by mě zajímalo jestli je mám někdy vyhrabat a zkontrolovat jestli žijou? Vylíhli se mi banánoví cvrčči,tak doufám že se švábama budu mít stejný úspěch,zatím to tak nevypadá. Mají tam ovoce a zeleninu,ale nevypadá že by něco ubylo...

no, my mame bedny se svaby na terarku nad vetranim z nej. Jinak klidne muzou byt trvale zalezli v substratu, to nevadi - idealni je dubova hrabanka (sucha) ale my davame lignocel a taky je to OK :) Plata od vajicek maj ten vyznam ze mas vetsi plochu po ktere muzou lozit = v mensim objemu/bedne daleko vic hmyzaku. Plati vseobecne, i u cvrcku :)

Zdravím. Hodlám začít s chovem švábů argentinských. Když jsem hledala informace na netu, tak tam psali, že se má substrát dvakrát týdně vlhčit a tady se zase píše, že mají mít sucho. Tak jak to s tou vlhkostí vlastně je?

Ahoj.Pokud krmíš relativně pravidelně ovocem a zaleninou tak rosit nemusíš.Můžeš pro klid duše vytvořit v bedně se švábama jeden kout vlhkej, kterej budeš rosit.Švábi si pak můžou vybrat prostředí, který jim bude zrovna vyhovovat.Ale nutný to není.Taky jsem je ze začátku rosil, ale postupně se frekvence rosení snížila tak, že jsem je nerosil snad 3 měsíce a nevypadaj, že by jim to vadilo.Pro dubie je ideální suchý substrát, tma, teplo a klid.

Ahojte, mám se švábama asi problém,nebo spíš oni se mnou:-/nevím co jim mám dávat aby jim chutnalo,připadá mi že nic neubývá ani není okousané. Dávám jim suchý chleba,vločky a zeleninu,listy od pampelišky. Chtěla bych aby se mi namnožili ale zatím teda vypadá že nemají dobré podmínky...tak prosím o rady.

S tou vlhkostí jsem to myslela hlavně na líhnutí. Zatím chovám cvrčky a ti musí mít stále vlhký substrát v kladiště. Roztoče jsem u nich už taky měla - když se to přežene s vlhkostí a klesne teplota. Ještě mě napadá jeden dotaz. Jak velké je asi nejmenší stádium švábů kvůli krmení mláďat?

Ahojki,cvrči se mi líhnou až se sama divím:-)ale teda se švábama nic moc,dávám jim klid jak jsem tady četla a snad sami pak začnou se množit. Právě že jsou to noční tvorové takže je skoro nevidím pokud je nechci rušit. A pořád se mi zdá se ze žrádla moc neubývá...ale zatím žádný nepošel tak snad něco sežerou

Jde o to, že jestli jich tam nemáš aspoň 200ks, neni množení o ničem,občas se oběví pár mláďat a pak zas dlouho nic než "porodí" další samice...Jsou to tvorové co mají rádi život ve velkých koloniích.

Dobrá den, chci se zeptat jak mam vylihnout cvrčky.Kladeniště mám plné ,ale nevím jak to vylíhnout.jakou přesně hlínu a pod.dík moc za info.Měl jsem substrat pro kytky a to my chytlo plýseň :-( Diky za info

Já používám rašelinu a nebo se doporučuje normální zahradní zem (samo, že bez chemie), kladičku (střední miska od salátu, cca 15x10x6 cm) nechám 2-3 dny u dosp. cvrků, pak zavíčkuju a nechám v teple (cca 28°C), je dobrý cca obden krabičku otevřít, protože se tam dělá často nitkovitá plíseň, kterou jen prstama rozhrábnu a zase to zavíčkuju. Po cca týdnu se začnou na povrchu objevovat první cvrčci. Kladičku při líhnutí prvních mláďat přendám do plastového boxu (faunabox cca 45x25x30 cm), dávam ji na šikmo téměř na bok, aby cvrčci snadněji vylézali, ale opatrně, abych nevysypal hlínu. Ještě před tím dám do boxu proložky od vajec, přepůlené a vložené těsně do sebe a navlhčené, na dno do jednoho rohu nasypu trochu živočišného krmení (namleté psí granule apod.) a na proložky dám lupen čínského zelí. Rostlinnou potravu je nutné denně měnit a také je třeba denně 1. až 2. instaru jemně narosit proložky, ale nesmí vám voda stéci na dno, jinak se v ní utopí cvrččata. Potom naopak cvrčci potřebují sucho. Živočišnou potravu dosypávám dle potřeby. Zhruba půl centimetrové až centimetrové cvrčky přendavám do větších boxů (cca 60x35x40 cm), dospívající cvrčky pak do chovné nádrže (cca 100x50x60 cm).

Ahoj mám dotaz snažím se chovat cvrčky banánové vždy si nějaké koupím(min. 100 kusů) a počkám až vyrostou a nakladou vajička. Ty pak přenesu do další nadoby (20x20x15) kde se mi vylíhnou. Ale tak za týden je jich asi 90% mrtvých neví někdo čím to může být? krmím je čínským zelím, psíma granulema a kukuřičným šrotem. díky za odpovědi