Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rohatka

zdravím vespolek, dlouho jsme choval různé druhy chameleonů a teď bych chtěl změnu. Nejvíce mě zaujala tahle žabička. Bohužel jsme nenašle nic moc o jejím chovu, vždy to bylo stručné a nic moc říkající. Nemohl by mi někdo poradit a hlavně třeba napsat, jestli je pro začínajícího žabochovatele vhodná:-[

Na chov extra náročná není, pokud jde už o rozežranou metamorfovanou žabku nebo většího jedince. Stačí poměrně malá nádrž, rohatka toho moc nenaběhá, většinu života proleží napůl zahráblá v substrátu, který by měl být mírně vlhký a neměl by obsahovat ostré kamínky (např. křemičitý písek), vhodný je buď rašeliník nebo rašelina, místo substrátu stačí i jen malá vrstvička vody (1-2) a na jedné třetině nebo polovině dna nízká plochá mělčina. Moc nelezou ani neskáčou, takže jsem i pro dospělce vystačil mimo dobu rozmnožování s menšími lepenými nepřikrytými akvárii (30-40x30-40x30-40 cm). Teploty vyhovují mezi 24-28 st.C, v noci 20-25 st. Krmit lze čímkoliv, co velikostně zvládnou, mladé žabky, hmyz, myšata, rybky apod., větší a dospělé žáby až kořistí do velikosti myši. Pozor :!: mimo období rozmnožování je lepší chovat rohatky jednotlivě (větší samice by mohla polknout menší samce). V teráriu s větší plochou dna se dají chovat i ve více kusech, ale nebezpečí poranění nebo pozření menších jedinců vždy existuje. Dalším problémem jsou velmi hlasité projevy :!: dospělých samců, mimo období páření to ještě jde, kvákne jen dvakrát třikrát za noc, ale i to spolehlivě probudí většinu domácnosti, do paneláku to opravdu není a v době rozmnožování, když se rozjede několik samců můžou být slyšet i na desítky metrů od terária (spát u nich, ani ve vedlejší místnosti, nejde), takže to není nic moc ani do husté zástavby:-D.

velmi pěkný článek je v at skusím pohledat číslo a ročník .rohatek jsem měl několik samce i samice -cramwelky na chov téměř bez nárokú samci kvokali sami odsebe docela tiše ale na hudbu nebo střelbu /v televizi/ to docela přitlačili ,chov určitě samostatně fakt se snaží ochutnávat i stejně velký kusy ,akorát nechápu proč je vedena jako nebezpečné zvíře nikdy mě nevzala -krmení jsem podával pinzetou jinak při úklidu holejma rukama nikdy se nesnažili utočit nebo něco tlamu to měli otevřenou a chrčeli ale jak jsem ji položil tak ztichla a snažila se zahrabat ten kdo to vymyslel tak se asi nikdy nesetkal s něčím takovím jak je geko geko jinak by se musel rohatkám velice omluvit kraken

Kousnutí vzhledem k síle čelistí bude jistě nepříjemné a bolestivé (nezažil jsem i přestože jsem C. ornata také choval), ale v tom případě by musel být mezi nebezpečnými zvířaty i křeček (zažil jsem a taky umí rafnout jako "sviňa").:-D Ovšem proč se divím, vždyť je tam i BLAVOR:-D. Je pravda, že ten člověka může slušně posr..:-D:-D:-D.

lidicky prosim ja dneskaj videla ve zveraku takove zviratko..bylo to jako zaba...takove zlute to bylo, vypasene, nafukle, tlapky to melo jako zaba..nevim co to bylo , byloi to v akvarku...co by to mohlo byt? jen sem to tak letmo zahlidla a nemuzu na to prestat myslet:-x