Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Společný chov rozdílně velikých Hroznýšů

Tak jsem se asi zblaznil! Ale letos za prašulky našetřene na dovču shanim mladou hroznyši albinku :-D sice mě přitelkyně zabije ]:) ale to neva. A teď už k te otazečce-mohl bych tu albinku (samozřejmě až po měsični karanteně) uplně bez obav dat k mym zhruba o metr většim Hroznum? Nebo by v tom byl nějaky problem??? Zrovna u Hroznu si totiž myslim že by to mělo byt v poho ale nejsem si vuuubec jist tak se radši ptam Vas zkušenějšich...? ;-) Protože bych o ni opravdu nerad přišel! :-/ Diky ;-)

Každý hroznýš krom období páření by měl mít svoje terárium. Nejen že pokud jsou zvířata chována celý život s polu nejeví zájem o páření, ale za další je to z důvodu krmení. Pokud někdo z vás krmil 1,5-2,5m velká zvířata v 1 teráriu ví o čem mluvim. Pokud ti zakousnou 1 kořist připrav se že je budeš rozmovávat pěkně složitě a ve chvíli kdy je rozmotáš to odneseš ty. Výsledek bude 2 přidušený, nasraný a hlavně hladový hadi a mrtvá takřka nepoužitelná kořist. Nevidim důvod proč si nekoupit za max 1500,- terárium, když chceš hada za 10tisíc. Stejně časem přídeš na to že je to tak nejlepší.

drobek: No každopadně s tebou naprosto souhlasim! Možna to tak jednou dopadne že každy Hrozna bude mit sve terko (planuju totiž pareček albinku) ale teď to prostě bohužel nejde. Jinak co se tyče toho pařeni to bych zatim tolik neřešil-spiš to krmeni! Jednou jsem ten masakr už pravě zažil když se dva zakousnou do stejneho potkana a začnou se omotavat a vzajemně škrtit-a už bych to opravdu zažit nikdy nechtěl!!! Byl jsem z toho pěkně vyjukanej ::) Mam teď v planu to že každeho hada budu na krmeni nosit do jineho "krmneho" terka-bude to hruza ale jinak to udělat asi nepujde...

Já bych zase dal hady dohromady vklidu. Můj hrozňa (15 měs., cca 120cm, 1,5 kg) už 14 měs. v pohodě sdílí terárko s korálovkou (2 roky, cca 70cm, 0,0000 kg:-)) Samože při krmení je dělím, ale hned jak se třeba korálovka naobjedvá hrozňa jde za ní a to je ještě určitě cítit "myšákovinou". Taky není problém vidět Goliáša spinkat zavrtanyho v Davidovi (tak se mojí drobci jmenujou)

Tak a už mam doma jeden nepřibuzny pareček pidi-albinku :-) a ještě jsem se zadlužil! :-D Jinak co se tyče těch hrubek,tak taky určo někdy nějakou udělam :-p Ale např. človiček ktery děla pravopisne chyby a z češtiny prolezal vždy jen s odřenyma ušima muže byt o dost lepši chovatel než nějaka mrtě vyštudovana hlava :!:;-)