Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem údaje o inkubaci T.horsfieldii

Dobrý večer,
chtěla bych poprosit ty, kterým se podařilo odchovat mláďata T.horsfieldii, zda by mohli zveřejnit své údaje o průběhu inkubace(teplota, délka, vlhkost, případné anomálie krunýře,...). Sama mám mláďat jen několik, tak hledám další chovatele. Pokud se mi poštěstí získat dost údajů, pokusím se všechny zpracovat a uvidíme, třeba by z toho mohlo vzejít něco zajímavého ;-).
Děkuji Vám moc, Silva Vavroušová

T.horsfieldii se mi množí 4tou sezonu a dohromady mám odlíhnutých něco pod stovku mláďat. Teplotu se snažím : min cca 27-28 v noci a maximum cca 33-34C ve dne, na začátku jsem používal stálou 32+- 1C paštítků bylo více. Paštítky má u mě celkem tak 1 želva z 15-20( tuhle statistiku nevedu, ale pamatuji si že loni snad nebyla žádná a letos mam 1, driv jich bylo víc). Zatím ty co jsem si ponechal 4 a 3 leté vypadají všechny na samičky, jeden 3 letý kousek co jsem v kontaktu s nynějšími majiteli je sameček. Průmerná doba líhnutí je u mne 67dní a většina zelviček se také přesně mezi 66-68 dnem vyklube. Nejkratší doba inkubace byla 63 dní a nejdelší 90dní. U mne platí, že čím větší vejce tím je delší doba inkubace (nepočítám můj pokus se zazimovanými vejci ). Počet snesených vajec v jedné snůšce: nejméně 1 nejvíce 6. Běžné jsou 3 snůšky do roka, měl jsem i 4 a jedenkrát jsem měl i 5 snůšek, ale to považuju za vyjímku. Bohužel jsem přišel o data s hmotnostmi vajec a jen z paměti nejmenší oplodněné necelých 10g inkubace cca 63 dní a největší přes 30g inkubace cca 80dní. No to je asi všechno :)