Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem samička nebo sameček?

Ahoj všichni,
chtěla bych koupit samičku leguána zeleného, ale podle fotky to moc dobře nepoznám. Jejich majitel to také neví. Myslím, že se jedná o samičky, ale nejsem si tím jistá. Můžete mi prosím poradit jestli jsou to samičky nebo samci? [http://img71.imageshack.us/img71/7711/img1963na4.jp g]A další fotka [http://img237.imageshack.us/img237/3100/beznzvu1kop iezv6.jpg]

loading...

Velice se mi nelíbí, že autorka tohoto vlákna sem vložila moje fotografie bez mého svolení!!! ]:(]:(

Informace pro ostatní: jelikož se stěhujeme, tak to je důvod, proč leguány dáváme pryč a proto jsou v provizorním teráriu!!!
Proto nechápu, jak někdo může soudit podle fotky jejich podmínky. Dřív byli v teráriu 2mx1mx1,5m kde byl bazének, dostatek větví na šplhání, topný kámen a velká zářivka.
Nyní jsou umístěni u příbuzných, kde jejich obydlí má ještě o něco vetší rozměry. V provizorním terárku byli necelých 14dní!!!

A kdyby nebylo příbuzných, tak bych ještě čekala, jelikož lidé, kteří se mi ozvali na inzerát, tak je zajímalo jen to, jaká by byla sleva a nebo jak jsou hodní. Ani slůvkem se nidko nezeptal v jakých byli podmínkách. To pro mě nejsou chovatelé!!!

Proto nechápu, jak někdo může soudit podle fotky jejich podmínky

Omlouvám se, ale právě na té 1. fotce jsou vidět zcela zásadně nevyhovující podmínky hned při letmém pohledu, reagoval jsem na ty fotografie, jelikož jiné info jsem k dispozici pochopitelně neměl. Topný kamen k leguánům samozřejmě nepatří, stejně jako k jiným stromovým druhům.
O chování kupujících na inzerát se s Vámi určitě nepřu, sám s tím mám bohaté zkušenosti.

Ano já sama vím, že na těch fotografiích jsou vidět špatné podmínky, ale jak jsem již dnes napsala, byli tam pouze přechodně, jelikož nevím, jak bych stěhovala obrovské celoskleněnné terárium po schodech v panelovém domě. Topný kámen tam mám proto, protože předchozí majitel mi říkal, že jsou na něj zvyklí, tak jsme jim ho nechtěla brát. A myslím, že i v tom provizorním teráriu by se měli líp než u někoho, kdo se celou dobu zajímal jen o slevu a o nic jiného.

Pamatuju na dobu, kdy jsem pred lety choval skupinku drapkatych opicek. Ano v byte;-). Mel sem velikanske terarium. Pres schody do bylo mene, nez na chlup a byl to jakoby vystup na Snezku :o) Po kazdych zdolanych schodech nasledovalo mezipristati. Na "Snezku" to bylo pet poschodi a mezicas byl rovne dve hodiny, uf8-)

Abych se také vyjadril jako ten kupujici takze jsem se chtel jen pouze poradit s vice lidmi, zda je to samecek nebo samicka. Vubec me nenapadlo, ze to muze nejake madam vadit. Jestli ano, omlouvam se ji tim ale rozhodne zde nepadlo ani slovo o slevě jen o tom, ze je vedro a mame maleho kojence, tudiz s nim nemuzeme cestovat autem 250 km a tak jsem poprosil, jestli nemuze pani pockat než se trochu ochladi. Paní souhlasila a rikala, ze leguanum vubec nerozumi, že je ted jen prodava, ze je pritel od něěoho donesl a prostredi jsem koukal je hrozne, asi je to nejake terarko po morcatech. U me by meli terarium velke az ke stropu a s otvorem ven, kam lezou pokazde kdyz sviti slunícko zda ma nekdo zajem, pošlu foto. Je to bezva napad a leguanum se moc zamlouva. Takže paní chovejte nadale hady a mejte se krasne :-)

Dobrý den,

velice se Vám přede všemi omlouvám. Když jsme viděla toto vlákno, tak jsem úplně zapomněla, že je kačisek Vaše přezdívka.
Po Vás se mi ozvali pak ještě další dva zájemci a jak jsme již psala, tak jediné co je zajímalo byla sleva. Domnívala jsem se, že to je přezdívka jednoho z nich.terárko není opravdu po morčatech. Jak jsme již psala bylo pouze provizorní.Nakonec jsme je dali příbuzným, kteří dřív leguány chovali. Prosím přijměte moji omluvu :-(