Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Tropidolaemus wagleri, Tropidolaemu subannulatus

Nevim, kam to zaradit, jstli do jedaku, ale snad to nebude smazano, kdyz vytvorim novy dotaz. Zajima me rod Tropidolaemus. Co sem cet, jak v literature, tak na netu, je to s timhle rodem, co se chovu a odchovu tyka docela slozite. Mozna bych to trochu prirovnal snad s caninusama.
Jake mate, pokud nekdo, s timhle rodem v chovu skusenosti. Budu vdecny za jakoukoli informaci, fotky vitany. Dekuju.
Změna kategorie, původně: Hadi (Kurt)

Z textu zadaného tématu jsem pochopil (možná špatně), že zadavatel tohoto tématu si nedohledal debatu o těchto hadech, která tu na teranetu už v minulosti proběhla.
A zkušenosti T.B. zde uveřejněné (i později z osobního kontaktu získané) jsou opravdu na špičkové úrovni :)).
viz.
http://tera.poradna.net/question/view/1589-trimeres urus-trigonocephalus-a-tropidolaemus-wagleri
Pokud sis toto vlákno už prostudoval, pak se omlouvám, že sem vstupuji;-).

Ked potrebuješ základné informácie doporučujem ti brožúru od nemeckého vydavatelstva Art fur art "Die Tempelotter - Tropidolaemus wagleri", autorov Gumprecht & Toenjes. Je síce v nemčine a aj závery oboch nemeckých herpetologov o chove tohoto druhu sú dost deprimujúce, ale ked si waglerákov ešte nechoval, tak to pre teba budú informácie velmi užitočné.:puff: Dá sa obvykle kúpit na každej pražskej burze.

Pokud jsi začátečník s Trimoušema tak do těhlech zvířat určitě nechoď. Jsou sice nádherný, ale chce to už mít nějaké větší zkušenosti. Jinak jsou to také lenoši. Samice docela drží, ale se samcema je problém. Chce to hodně vzdušné terárko často rosit určitě nepřekrmovat spíš naopak a mít hodně higienické terárko.
Samice
[http://i304.photobucket.com/albums/nn184/carinatak/ IMG_1200.jpg]
samec
[http://i304.photobucket.com/albums/nn184/carinatak/ IMG_1274.jpg]

Legenda české teraristiky - Petr Voženílek, choval trimouše v akvateráriích bez souše, tzn., že spodní část nádrže (přibližně 1/3) tvořilo akvárium s rybkami a nad hladinou ve změti větví a živých rostlin žili trimouši. Tito hadi prakticky na zem neslézají a v těchto podmínkách se jim dařilo přímo výborně ;-)

Ritchi: Určitě toto nějakým "Trimoušům" vyhovuje, ale rod Tropidolaemus je velice náročný na všechny tyto podmínky a chce to zjistit opravdu všechno možný. Samice drží žerou naprosto bez problémů když mají relativně dobrý podmínky jako teploty, vlhkost a takový, ale se samcema je problém.

Jj, taky mam informace, ze samice drzi v podstate bez problemu, ale samci jsou problemovejsi. Taky mam informace, ze se taky wagleraci chovaji v nejakych radoby terakach, ktere maji na dne vodu a nad vodou steny vcetne stropu ze nejake sitoviny, protoze pry wagleraci nesnasi stojatej vzduch a vyhovuje jim jemne proudeni vzduchu. Je ale asi jasne, ze v takoto upravenych ubikacich bude narocne dodrzet vhodne klima, jak vlhkost, tak teplotu, ale pry se to da.