Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem P. imperator - mláďata

Zdravím všechny. Včera se moji samici P.imperator narodilo tak pres deset larviček. Vím že bude trvat tak 14 dní než slezou z matčina těla, ale potom jak slezou je budu odebirat každeho zvlášt do krabičky. Nebude ale samice považovat ty svoje maličké treba jako snadnou korist? A pak taky by mě zajímalo kdy k ní mam pripustit zase samce aby se zase neprali. Larvy budu krmit mikro-cvrčky. dekuji za všechny rady.

Toman

Zdar,
dle mě je lepšejší nechat mladata všechna pohromadě - když jec hováš zvlášť, můžou být pak dost teritorialni a perou se jak je dáš k sobě.
Samice jim neublíží, spíš je "chrání".
Prckové zežerou mnohem větší potravu než mikrocvrky - klidně střeďáky.

vážne stredáky??? tak to jsem prekvapen takze myslis ze bych je mohl nechat spolecne se samicí v jednom terariu? Samce mam oddeleného asi je nemam davat k sobe samice by asi chranila mladata ne? nebo je nechrani poté co se z ni rozlezou? mam obavy kdybych je tam nechal at je nesežere, ale zvhledem k jejích soc. projevech tak nevim, co jsem četl tak bylo pozorováno jen chránení jednoho jedince kdyz se svlékl, ale o dalších projevech jsem zatim nic nečetl. je to zajimavé.

nam v chouprodukte samica vrhla mlade skorpioni a bola v terarku asi 15x15x15 a este k tomu tie mlade a miska s vodou:-Dto sa tam tazko setko chitalo a ked juu majitel vyberal klepla ho klepetom a vysipal terarko s australuticusom:-Dto bola sranda ked ho ten skorpion nahanal:-D:-D:-Dnikdy na to nezabudnem:-D

Aha. dobře mlaďata tede prendam do mensiho tera dohromady at si na sebe zvykají a pozdeji at se neperou jak jsi rikal kousek výše snad se nepožerou stalo se mi uz že ta moje samice sežrala jednu moji o svlek menši samici byla to pro me hrůza myslim ze jsem to tady kdysi resil ale nevim jiste. Nevim kolik jich je ona je totiz v ukritu a dnes jsem ji jen malinko videl kdyz se v ukrytu otacela a napocital jsem jich tak 10 tak co kdybych je dal po skupinkach 5 a 5 at mam větši prehled jak žerou? co mysliš? A jak odeberu mladé mám skusit k samici pripustit samce? Jak často maji imperatoři vrhy ja myslel ze jen jednou zarok. muzou snad i vicekrát? Díky za odpovedi jsi fakt super;-)

Právě se stává, že když jsou chovaní delší dobu samostatně,pak se perou(ako dyž se ti požrali bo ted dyž tam hodíš z5 samce, zas se budou bitkovat. Po skupinách klidně. Jasně že ho tam připust,ale musíš je první dny hlídat bo se sežerou :) Spíš maj mladý tak jednou za dva roky.

No jednou jsem zkousel samce pripustit. To bylo za daoby kdy v sobe mela mladé a ta ho teda pekne prohánela po terarku i kdyz je samec o neco vetsi nez samice tak ho stejne prohnala a on se chudak skrabal nahoru v rohu teraria. tak jsem ho pak zase oddelil. no tak ja az mlade slezou tak je odeberu samici poradne nakrmím. Samci jsem vcera dal tri velke cvrcky ale i tak mu radsi jeste pak dam. a nastane "hlídka" u štíru:-D

Tak me ted napada jak slezou mlade z matky tak jsem uvažoval zda mam dat do tera misku s plitkou vodou ci jen navlhcit rašelinu. nechtel bych aby se treba ti štirci utopily ale asi je to blbost. videl jsem na netu P. imperatora jak si vlezl do misky s takovymi "schůdky" do ní a bylo tam dost vody a on jse tam proste ponoril do te vody na chvilku a pak vylezl houkal jsem jak něco. do tera dam dost ukritu ale jak znam ty moje tak se namackaji do jednoho jako sardinky:-D