Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem P. imperator - mláďata

Zdravím všechny. Včera se moji samici P.imperator narodilo tak pres deset larviček. Vím že bude trvat tak 14 dní než slezou z matčina těla, ale potom jak slezou je budu odebirat každeho zvlášt do krabičky. Nebude ale samice považovat ty svoje maličké treba jako snadnou korist? A pak taky by mě zajímalo kdy k ní mam pripustit zase samce aby se zase neprali. Larvy budu krmit mikro-cvrčky. dekuji za všechny rady.

Toman

Zdar,
dle mě je lepšejší nechat mladata všechna pohromadě - když jec hováš zvlášť, můžou být pak dost teritorialni a perou se jak je dáš k sobě.
Samice jim neublíží, spíš je "chrání".
Prckové zežerou mnohem větší potravu než mikrocvrky - klidně střeďáky.

vážne stredáky??? tak to jsem prekvapen takze myslis ze bych je mohl nechat spolecne se samicí v jednom terariu? Samce mam oddeleného asi je nemam davat k sobe samice by asi chranila mladata ne? nebo je nechrani poté co se z ni rozlezou? mam obavy kdybych je tam nechal at je nesežere, ale zvhledem k jejích soc. projevech tak nevim, co jsem četl tak bylo pozorováno jen chránení jednoho jedince kdyz se svlékl, ale o dalších projevech jsem zatim nic nečetl. je to zajimavé.

nam v chouprodukte samica vrhla mlade skorpioni a bola v terarku asi 15x15x15 a este k tomu tie mlade a miska s vodou:-Dto sa tam tazko setko chitalo a ked juu majitel vyberal klepla ho klepetom a vysipal terarko s australuticusom:-Dto bola sranda ked ho ten skorpion nahanal:-D:-D:-Dnikdy na to nezabudnem:-D