Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Domácí lepení akvárka

Ahoj,
vím, že sem asi můj dotaz nepatří, ale hodně z Vás chová i želvy tak jsem se chtěla optat jestli někdo nemáte náhodou zkušenost s domácím lepením akvárka?Jestli je lepší černý nebo transparentní silikon?Jednalo by se o akvárko do cca 50 litrů.Díky.

No podla mna je estetickejsi cierny silikon. Samozrejme za podmienky, ze je pekne cisto naneseny, pretoze su vidiet hned vsetky chybicky. Ale ked je kvalitne naneseny, tak je podla mna krajsi, pretoze pekne vymedzuje priestor akvaria-teraria. Tak ako to ma za ulohu aj ram obrazu, teda okrem natiahnutia platna. Ked je silikon priehladny, tak je vidiet narezane sklo a jeho struktura, pričom priestor je neurcity, kedze ho nic vyrazne neoddeluje od priestoru, kdezto cierne kontury vymedzia priestor a daju vyniknut vnutru. Taktiez cierna sa hodi ku vsetkemu vo vnutry aj v okolí teraria-akvaria. Preto sa aj dne pouziva hlavne cierny silikon aj v profi vyrobe akva-tera.

no z mojich skusenosti jednoznačne transparentny,kedysi ten čierny figu vydržal,len ono hodne zaleži na kvalite lepidla,čo sme lepili nadrže pred 10-12 rokmi a stale držia doteraz 400-500l a neviem ako môže prerast riasa do kvalitne zalepeneho spoja:puff: