Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Leguán spí ve vodě

Zdravím chtěl bych se zeptat zda má někdo skušenost že mu spí leguán ve vodě mě to nikdy nedělal a ted si lehne pod vodu a klidně tam spí bojím se že se utopí a tak ho dám zase ven.Jak dlouho dokáže leguán být pod vodou ? tady jsem to nikde nenašel ani na netu tak se chci zeptat vás.

Tak asi nečteč to co píší ja psal že tam spal vic jak hodinu možna víc jak hodinu a pul nepohl se z mista samička spala na něm a je mi jedno co někde píší v literatuře ja se ptam na nazor lidí co mají leguány a jaké maji skušenosti ne tebe co tady pořád píše dokola že se utopí za 20 minut :!:

Jo je to pravda když leží asi nepotřebuje tolik vzduchu ale stejně mi to bude zahadou jak tam muže dokázat tak dlouho ležet.
Jo jo leží na lepším mistě ted spal na takovém pařezu nahoře terárka a samička na takovém světle takže on je na lepším ale samozdřejmě ted ještě spí ospalci. :))

Zkus se mrknout, jestli nemá kolem uší (resp. na hlavě), v podloktí a podkolenní a u kloaky takový červený broučky (1-2mm) - roztoče. Kór esi má venkovní výběh, tak je to natotata. Mohlo by to být znamení toho válení ve vodě, ale taky možná ne. A jak to tam máš s teplotama, jak říkal Knoxville - nemají moc vysoké teploty?.
Každopádně je to moc zajímavý, nebyla by fotečka?

Tak jsem ho prohlížel a nema žadne broučky vubec nic podle mě je zdravej a vpohodě ještě se mi nestalo že by měl nějaké broučky nebo něco z venkovního terária. Podle mě to dělá protože je voda teplejší protože přes den se koupou většinou když je hroko a nebo když jim vyměním vodu dam jim teploučkou tak si tam lebedí a než je večer dám domů tak je chladněj a voda je pořád teplá proto asi spí ve vodě.Mam ještě jeden páreček a ti mužou chodit domu sami a tak se koupou jen přes den a kolem 6 už jdou domů do tepla.

K legovy - ještě jednou stejný dotaz jako Knox a MadMike - kolik má teplotu v terárku! Vypadá to dost pravděpodobně na to, že tam má příliš teplo a tak se chladí.

Ad roztoči - nechci být nepříjemný, ale to jste si nich o zvířatech nepřečetli před tím, než jste si toho lega (hada, ještěra...) pořídili? Ach jo. Je tu na to moc a moc rad, ale nejčastěji lidi doporučují Frontline. Já tenhle problém nikdy neměl - jen jednou u H.gemonensis a tam jsem to vyřešil jinak.

A původnímu pisateli dotazu bych doporučil, aby se kouknul na pravidla ČJ - mnohem přijemněji se čte, když jsou věty odděleny velkými písmeny a tečkami, případně čárkami. Od toho je máme. Bez toho se to čte naprosto hrozně. Nechci mentorovat, ale tohle je hrůza...

VH

Mám úplně ten stejnej problém! Dneska moje leguánka spí pod vodou v bazénku bez mála už CELEJ DEN.. tak se pořád strachuju a musím ji pořád kontrolovat, jestli se už náhodou neutopila. Jen otevře očka, když ji pohladím, abych zjistila jestli dýchá a spí zase dál...Na noc jí tu vodu budu muset raději vypustit.