Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená nechce žrát

Ahojte, mám takový dotaz. Dostala jsem k narozeninám od kamarádky Užovku červenou, když ji měla u sebe, jedla bez problémů. Jsou jí 2 měsíce, naposledy jedla 28.7. a snědla 3 holata, svlečku měla OK. Pak jsem ji vzala k sobě domů, teď je u mě týden. Z počátku byla vyděšená, ale hned během druhého dne, co jsem ji měla u sebe, tak si na mě zvykla a nechala se již bez obav vzít do dlaní a začala být naprosto klidná. V pondělí 11.8. jsem jí dala 2 holata, ale nežrala je, nechala je být bez povšimnutí (byla s nimi v krmné krabici celou noc). Nechala jsem ji odpočinout a po dalších dvou nocích jsem ji zkusila nakrmit znovu, ale se stejným výsledkem. Vždy se k holeti jen připlazila, prozkoumala ho, odplazila se na druhou stranu krabice a holete si nevšímala. V čem může být problém? Díky za rady.

hans ma pravdu,,nechaj ju tak tyzden napokojiu ani si ju nevsimaj a potom skus dat na noc holata,a nechaj az do rana na druhy den ked ich najdes tak zase ecer daj holata ale nastrihni im hlavicku.uzovka zaciti pach krve a zacnu uradovat instinkty:-)ja ked som krmil boa s mysou z ktorej tiekla krv tak hned po nej vystartoval ako nic:-D

Bajunko, (nebo jak)ještě jsem od tebe neslyšel nic kloudného. Tak si komentáře tohoto tipu nechávej pro sebe. Není to nic k tématu a mě to vždy znechutí číst takovíhle emocionální žgryndy a výlevy. Sám se omlouvám za OT.
Piarista, dát holeti frčku do hlavy tak z té hlavy má guláš a už není ani potřeba nastřihávat.:-D Stačí ho poslat středně silným švihem ruky k zemi ;-).

tyjo ty po me totalne jedes:-/ met me po ruce tak je mi jasny ze mi jednu vlepis...nvm co sem napsala tak hrozneho zas, jen sem se zeptala TO MYSLIS VAZNE nic jineho, nvm co je na tom emocionalniho...tak sry za OT]:( a pretsan se do me navazet mysli si co chces a me nech BYT!DIK ja mam svych problemu dost a nejsu na tebe zvedava, sry

Tak malé užovky se svlékaji každý měsíc,možná jde do svleku.Určitě nepanykař a zkoušej "krabičkovou fintu" dál.Mládat jsem odchoval dost a nikdy jsem kvůli tomu nemusel pitvat hlavičky holátkům.Když nebude žrát sama,tak ji nakrm uměle a ona se určitě chyte.;-)

Souhlas, krabičkové finty pomůžou, nejlépe přes noc. Myslím, že až se aklimatizuje, neměl by být až takový problém s příjímáním potravy, tím spíš, že už předtím žrala. Teď jsem tu měla jednoho zatvrzelého boaedona. který se chytnul po 4 měsících od vylíhnutí . Uf. A to jsou boaedoni jedlíci. Holt vyjímka potvrzuje pravidlo.

K podmínkám: od kámošky jsem ji dostala i s terárkem, takže tam k žádné změně nedošlo (jen v okolí za terárkem). Teplota v terárku je kolem 24 C, pod zdrojem (žárovka v květináči) 29 C, jako podklad jsou lisované piliny, v terárku má misku s vodou, kde jí vodu měním každý den, aby měla čistou (dávám odstátou), ke schování má půlku skořápky od kokosu. Svítím jí 11 hodin denně, po zhasnutí má v terárku 20 - 21 C. A k tomu "ochočování", tohle jsem našla v radách na netu, holt člověk tam chce najít pomoc, ale jak koukám, je lepší tomu raději nevěřit. Díky za rady, dám jí teda pokoj a zkusím za pár dní zase nakrmit.

no k terariu daj radsej raselinu alebo lignocel(dobre drzia vlhkost pre pripad ze sa bude zvliekat)21C je malo.cez den nech ma tych 28C a na noc tak 22-23C.hlavne teraz ked je mala a rastie.misku s vodou nemusis menit kazdy den staci obden alebo ked sa vyspini do vody.ten kokos nechaj ale dufam ze si ho prevarila.

Podmínky zle nevypadají. Ty hobliny používá dost lidí a jsou s nimi spokojeni, tam problém taky nebude. Opravdu není radno věřit všemu co se píše. Ono někdy to může víc uškodit, než pomoct. Občas kvetu, když vidím ty nesmysly. ;-) Zkus to zas za pár dní. Hlavně klid. ;-)