Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Užovka červená nechce žrát

Ahojte, mám takový dotaz. Dostala jsem k narozeninám od kamarádky Užovku červenou, když ji měla u sebe, jedla bez problémů. Jsou jí 2 měsíce, naposledy jedla 28.7. a snědla 3 holata, svlečku měla OK. Pak jsem ji vzala k sobě domů, teď je u mě týden. Z počátku byla vyděšená, ale hned během druhého dne, co jsem ji měla u sebe, tak si na mě zvykla a nechala se již bez obav vzít do dlaní a začala být naprosto klidná. V pondělí 11.8. jsem jí dala 2 holata, ale nežrala je, nechala je být bez povšimnutí (byla s nimi v krmné krabici celou noc). Nechala jsem ji odpočinout a po dalších dvou nocích jsem ji zkusila nakrmit znovu, ale se stejným výsledkem. Vždy se k holeti jen připlazila, prozkoumala ho, odplazila se na druhou stranu krabice a holete si nevšímala. V čem může být problém? Díky za rady.

Tak malé užovky se svlékaji každý měsíc,možná jde do svleku.Určitě nepanykař a zkoušej "krabičkovou fintu" dál.Mládat jsem odchoval dost a nikdy jsem kvůli tomu nemusel pitvat hlavičky holátkům.Když nebude žrát sama,tak ji nakrm uměle a ona se určitě chyte.;-)

Souhlas, krabičkové finty pomůžou, nejlépe přes noc. Myslím, že až se aklimatizuje, neměl by být až takový problém s příjímáním potravy, tím spíš, že už předtím žrala. Teď jsem tu měla jednoho zatvrzelého boaedona. který se chytnul po 4 měsících od vylíhnutí . Uf. A to jsou boaedoni jedlíci. Holt vyjímka potvrzuje pravidlo.