Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Hmyz nebo třeba pavouk doma

Chtěl bych se zeptat, jestli je legální přitáhnout si domů nějakýho volně žijícího brouka, kterej neni ohroženej?
Přemýšlel sem, že by stálo za to některýho si dát do terárka. Jestli někdo máte zkušenosti tak napište nějakej druh a jak ste ho chovali. Můžete dát i fotky pro zpestření.:puff:

Hoj.
My měli doma ve sklince akorát naše pavoučky. Pokoutníka, která nám dala desítky kokonů,ale asi to není nic jakože... nevím, jak to říct.Nery má trošku pravdu,proč chovat něco doma, když je to kouzelnější venku ve svým přirozeným prostředí.Radši než to zkoušet napodobit sebou plesknu na louce do trávy...

Zamlada jsem míval každé léto ve sklenici cvrčka polního (samce), je to nádherné zvíře, skvělý lovec a moc hezky cvrká (kupodivu zbytek rodiny měl na noční koncerty jiný názor). Občas jsem taky choval samce kobylky zelené, ti nejsou tak hluční, ale taky vypadají moc pěkně.
Nemyslím, že je nutné chovat jen exotické druhy, odchycením jednoho či několika kousků určitě nepoškodíte žádný biotop a leckdy jsou to potvůrky velmi zajímavé. S tím, že zvířata vypadají nejlépe v přirozeném prostředí samozřejmě souhlasím, ale jak často se člověk dostane na louku,že.

PIarista jako vždy přehání a pozorně nečte. K. pruhovyný je pavouk žijící pouze ve vegetaci - nemusí to být jen na louce, našel jsem třeba na koniferách v květnicích uprostřed náměstí :) Pro život potřebuje světlo a to docela dost. Je to nadherný a velmi nenáročný chovanec :)

VH

Ahoj,
nemáte nějaké typy,jak chovat křižáka pruhovaného?Je to nádherný pavouk,ale chovat ho doma?rád bych ho měl i s jeho úchvatnou sítí,máte nějaké typy jak na to?nějaký zasklený rám?bo když ho dám do nějakého osvětleného místana zahradě mezi nějakou zeleň,asi si to tam stejně nevybere a zdrhne ne?

vavres.: stačí ti akvárko, nebo terárko o rozměrech nejméně tak 30x20x20 (delka-šiřka-výška), lepší je ale větší. Vevnitř terária obložíš stěny trávou, nebo nějakými jinými rostlinami, já používal různé traviny. No a pak tam vložíš pavouka, většinou ti přes noc udělá klasickou, pro tohoto křižáka typickou pavučinu i se stabilinteem. Krmit mužeš cvrčky, nasmýkaným hmyzem, prostě všim možnym. Já jednou zkusil dát dospělé samici nymfu sarančete všežravého v předposledním sv. a normálně ju zvládla. Občas porosíš a je to.

Syn si přinesl domu křižáka pruhavaného a dal ho jen tak na kytku. Milej pavouček si ale přelezl na okno kde se zabydlil, krmí ho různým kmyzem a pavoukovi, zdá se, se tam líbí. Už je tam skoro týden. Jsem zvědavá, kdy ho najdu v posteli. ::)

Můj syn tahá domu mraky hmyzu. Něco má do sbírky a něčím se jen pokochá a půstí. Teď má doma nádherného střevlíka u nás jich je mraky a včera si přinesl nějakého pavouka. Už měl o prázdninách jednoho a ten mu udělal kokony a vylíhlo se mu spousta malých pavoučků, které pustil ven.:))

Já chovám zlatohlávky zlaté.Larvy jsem našel v kompostu.Dal jsem je do láhve s hlínou z kompostu.Když se mi vylíhli dal jsem je do přepravky od křečků.Dával jsem jim banán a jablko,půdu mají 10cm vysokou aby neomezili kladeni vajec. Jen pro zajímavost je mi 11 let a chci si koupit nějaké exotické zlatohlávky na entomologické burze.Doufám že to pomůže nějakému začátečníkovi.Jo a ještě něco zlatohlávci se musí zavlažovat a d
uporučoval bych začít s těmito a potom z jinými zlatohlávky.ODKAZY-www.coleoptera.wz.cz

Nemyslím,že naši zlatohlávci jsou pro začátečníka to pravé ořechové,za nejvhodnější se považují tropické druhy rodu Pachnoda.Dají se snadno odchovávat,larvy nejsou náročné na potravu,jsou cenově dostupní.
Jinak jsou poměrně nenároční i druhy rodu Eudicella a Smaragdesthes.

U našich zlatohlávků přezimují vajíčka?nebo dokonce dospělci?myslím,že odchov může být náročnější ne?
Jen pro zajímavost je mi 20 let a mám rád arašídy:-)

Podle mne jsou zlatohlávci zlatí nenároční.Larvám vydrží kompostová hlína na hodně dlouho.Dospělým stačí dát každý den jen kousek jablka a dvakrát zavlažit nic víc.A krom toho se mi vylíhl i jeden zlatohlávek POTOSIA CUPREA METALIKA ale hned druhý den uhynul.Mám ho ve zbírce.Bohužel nezjistil jsem jeho České jméno a tak se chci zeptat neví někdo z vás jeho České jméno.Budu rád když mi odpovíte.:-[

Dobrý den,chtěla bych se zeptat jak doma vychovám kokony (neboli vajíčka) Třesavky velké.Moje dcera potřebuje 4-5 živých pavouků Třesavky velké do školy,a my jsme sehnali jenom 2 a spoustu kokonu-ale problém je,že větší pavouk menšího přes noc zabil tak jsme sli pro ty kokony a daly je k tomu pavoukovi....PROSÍÍÍM KDOVÍ AŤ PORADÍ.Předem děkuji!