Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem agama vousata

dobry den chtela bych se zeptat. Mám takovy problém pořídili sme si agamu vousatou a nechce žrat tak bych se chtela zeptat cim to muze byt a kolik by asi tak mel vazit dospely samecek nikde sem to nenasla...dekuju

loading...

My jsme si vzali agamu od slečny , která jí už nechtěla - nemohla mít . Údajně je sameček starý 2,5 roku - měří 45 cm a váží 295 g.Terárium máme dxvxš 80 x40 x40 cm. Dno máme terarijní písek , výhřevný kámen a výhřevnou žárovku s UVB . Každý den mlhujeme , mám tam plochou misku s vodou . Teplota v teráriu se pochybuje kolem 30 °C a v nejteplejším místě 45°C. Ale agamáček sám nebaští - když ho krmím nevyplivuje a sbaští všechno - cca ob den mu dávám 2 švábi , nebo 5 cvrčků. Uvědomila jsem si že má nejspíš zácpu - tak jsem ho vykoupala v teplé vodě . Abych nezapomněla - máme ho druhý týden.

elektricky vytapeny topny kamen (teplo "zespoda") dle mne neni pro vousatky moc vhodny, je to dost neprirozene, lepsi je obycejny kus bridlice a nad ni dat obycejnou bodovou zarovku. Plus jako zdroj svetla a UV do takhle maleho terarka kompaktni zarivka (reptiglo compact 10.0 26W napriklad).

Jinak miry jsou myslim relativne v pohode, bych mozna nechal par dni vyhladnout jestli si pak neveme sam (6 dnu - tyden bez hmyzu mu neublizi), jen davat denne do misky "zelene" (pampelisky, salat, jetel...atd.) at si muze vzit kdykoliv by mel chut.

Dva týždne nie je taká dlhá doba na aklimatizáciu... neboj rozožerie sa a priberie ti, len to chce čas a trpezlivosť ;-) pokiaľ mu zabezpečíš také podmienky ako bolo písané vyššie /lucifer/ bude v poriadku... nezabúdaj na slniečko akonáhle budeš mať čas :-)... čo sa týka rosenia, dospelým stačí 3 - 4 x do týždňa tekutiny získavajú hlavne zo "zelenej stravy" a taktiež živočíšnej...:-/

Ten topný kámen bych zas tak neodsuzovala. Já mám malou agamku dočasně v menším terárku a to je jen na jedno světlo. Tak tam má topná kámen a nad ním kompaktní žárovku UVB 5. Vím, že je to UVB málo - do novýho terárka mám koupený kompakt od lucky reptile. Tak mě napadá otázka jestli jí mám přidat combinal AD3? Ještě k tomu topnýmu kameni. Vždycky když se nažere, tak se na něj rozplácne a chrní. Je to její nejoblíbenější místo.

malej agamke to možno zatiaľ vyhovuje ale keď narastie kameň jej stačiť nebude, kúpiš výkonnejší a popáliš agamu :-( ako bolo už písané pre agamy je prirodzenejší ohrev zvrchu, prípadne s bridlicou na spodu... ja teraz v lete bridlice nepoužívam, majú miesto nej kus nejakého koreňa na ktorom rochnia pod žiarovkou :-D to UVB zvýš...

Hojky,ja mam pro agamku ted novy cerny pisek a vsimla sem si ze ho ma za supinkama, vadi to moc? ted v zime sem ji dala silnejsi zarovku na teplo aby mela teplotku kolem 28vzduch kolem v terku, je to dobre? zimovat neci bo je to jeji prvni zima, nebo mam snad?a koukala sem na urceni pohlavi...no ta moje agama/agamak ma ty pory na nozickach, tlusty koren ocasu, ale trny male ...tak si rikam ze mam nakyho hermafrodita:-D:-D:-D jsou ji asi 3-4mesice:) kdy to poznam na 100%?;-)

pisek nevadi, nejaky spec. barevny je docela zbytecnost.Ale to je na tobe, co se ti libi :) Ten barevny je mnohdy hodne prasny, kdysi jsme taky zkusili nejaky cerveny a docela nespokojenost s nim. Radej obycejnej prosatej pisek pro detske hriste nebo substrat Pussypet. http://tera.poradna.net/question/view/47017-pusspet -substrat-do-terarka
Prumerne 28 v prostoru je OK, pokud si muze najit teplejsi misto pod zarovkou na vyhrev. Pohlavi se da tipnout tak cca.od 20cm delky, ale jak u ktere - meli jme mlade u ktereho jsem si nebyl moc jisty jeste pri 26cm.

ona ta moje agamka/agamacek ma uz 28cm:-D je uzasne jak roste:)) dela mi hroznou radost....ju az tento uspini dam ji detsky, rada hrabe potvurka moje, lucifere prosimte jak casto menis pisecek? neva ze sem agamku vykoupala? napustila sem ji do plastove bedynky trosku teple vody, ne palive a polozila ji tam, mela to tak po brisko..ale vubec se nehybala, asi se ji to nlibilo:-/ neni tech 28 na 3-4mesicni agamku moc?nebo myslis ze bude vetsiho vzrustu?

Ta velikost je OK, mam ted doma posledniho z nasich prcku a v 3 a 1/2 mesicich ma 30 cm. Je to hodne individualni, i se stejne snusky jsme meli ruzne zrave - ruzne rychle rostouci. Vykoupat jednou za cas nevadi, ve vlazne/primerene teple vode. Nektere vousatky to maj vylozene rady, nektere vodu nesnasi - zase individualni. My koupeme jednou za cas jen kdyz se nektera treba uspini od kakanku, nebo kdyz ma zacpu a nechce to... (koupel pomaha) Pri te velikosti by uz melo byt poznat pohlavi, dle toho co ma hned za kloakou - viz tady:

sexing.html

Jinak pisek - substrat menime tak 2x rocne, staci to.

asi je to agamak... dyz me je to blbe ho smirovat:-x ale zda se me ze je to kluk...vemu ho pak tej co me ho prodala at me ho osmiruje ona:)ja bych tak chtela aby byl velikansky bo ta od kerej ho mam ma obrovskeho smace, je fakt mega a vypada krasne:) tak snad muj agamacek bude taky takovy:)...a ten pisek ted budu menit min casto...dekuju za rady:)

Lidicky zneuziju tohle vlakno a dam sem svuj dotaz...moje agama strasne vyvadi, porad skrabe na sklo, ale opravdu porad a hodne..pak da chvilku pokoj, mx10min a pak zacne zase...se me zda jako by se snzila dostat na kreslo co je vedle terka...nvm co s ni mam delat horko tam nema ma tak 28 vzduch a pod zarovkou si muze vybrat kde chce byt, ma tam i kmen na lozeni kamen na opalovani se pod zarovkou...nvm co ji muze byt:( poradte pls...kdyby ste ji videli urcite byste si rekli ze je blazen:.(:.(:.(:.( nechci aby se mi zranil:(

Zdravím. Využiji toto vlákno, chtěla bych se zeptat jestli by pro dvě agamky stačilo v dospělosti terárko o rozměrech (v,š,h) 50,110,40cm. Nebo jestli by mělo být větší, nebo naopat jestli by se někde mohlo třeba ubrat. Moc děkuji za Vaše názory

Navazu na tohle vlakno...Ahojky, chtela bych se zeptat, mam doma dve agamy, jednu mini 15cm a druhou velkou cca35cm, chci je v budoucnu dat k sobe, seznamovala sem je pres sklo, ale ted me napadlo dat malou do plastovy krabicky a dat ji na chvili k te vetsi do terarka, krabicku ji ochrani pred pripadnym utokem te strasi...co vy na to?
a dalsi vec co me zajima...ta strasi je hrozne nekomunikativni, mala na ni mava packou, pokyvuje ale ta stara jen cumi a ani ji neodpovi na pozdrav, cim to? je namyslena nebo na ni zarli? ona byla totiz do nedavna jedinacek...dekuji za vase nazory:)

hej tk sorac, myslela sem, ze dyz ji bude znat, bude se jim pak spolu lip zit v tom jednym terarku, ale dyz to u jesterek tak nechodi, tak nic teda, ale vysmivat se mi nemusite seci porad!do p...le uz]:( jediny lucifer me to normalne vysvetlil inak seci maji jen nejapne poznamky!