Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem vytapeni pres noc? chamik je nemocný

zdravim chci se zeptat můj chamik má nějakou nemoc byl sem pred chvily u veterinare jeste se nevi co mu je ale nevim jestli to vubec prezije lezy a nehyba se jen dýchá ale ted k veci bojim se kdyz minulou noc nespal ze nebude spat ani ted mam ho vytapet pres noc ? kdyz mam v noci tak 23°C

lezy a nehyba

Předpokládám, že "lezy" znamená leží. To už je u chamíka zřejmě konečná. Noční teplota určitě nebude ten problém, který by něco zavinil a její zvýšení maximálně urychlí jeho smrt. Calyptráti běžně snášejí i mnohem nižší noční teploty. Veterinář, který ti ani při osobní návštěvě nic podstatného neřekl, mu asi také nepomůže...
Myslím, že základ bude příště (předpokládám, že zde již nic nenaděláš) dodržet lépe zootechniku chovu, která už je u tohoto druhu dobře zvládnutá a lze najít dostatek dobrých informací (namátkou třeba kniha Chameleóni / Petr Nečas).

Jo ješte sem chtěl dodat že sem ho celé léto krmil smýkaným hmyzem a veterinář mi jen řekl že by to mohlo být z toho! ... on to nedoporučuje prý... V tlamě měl zbytky sarančí nasmykaných! prý to mohla být nějaká infekce takže asi nasmýkanym hmyzem přestanu krmit..(alespon pro tento rok) nevím jake skušenosti stim máte vy.

Tak to nevim co se stalo,ale já mám doma kolem 40 ještěrek a krmim smýkaným hmyzem jak se jen trošku oteplí.Takže prakticky od května do tý doby dokud něco venku skáče.Neměl jsem s tím jediný problém.Zajímalo by mě podle čeho to veterinář poznal.To že měl v tlamce zbytky sarančí?Nebo jste dělali nějaké vyšetření?:-|

no mohly byt ty sarance infekcni treba ja mam skusenost se saranci zelenou nebo čarkovanou ale jeden druh ten mu nejak nesedl (nevim co to je spise vetsi sarance s dvemi žlutými skvrnami) obsahujou hodne chitinu a muzou vydavat nejake sekrety tak mi to rekl... no a stou tlamkou rano sem mu ji otevřel a na špičce jazyku byl zadeček s kladélkem od saranče opatrne sem to vyndal pinzetou a pak mu veterinář ještě nějaký ty zbytky vytáhnul no nevím co to bylo jo a pitvu nevim jestli budu delat...

jestli jsi mu vytahl z tlamky kladelko - rozhodne ze sarancete nebylo. Kladelka maji kobylky...i presto se mi zda zvlastni, ze by chameleon zemrel po pozreni smykaneho hmyzu. Kdy pred smrti naposledy zral? Nebyly zbytky krmeni v tlamce spis proto, ze chamik zvracel? Vyprazdnoval se pred smrti normalne a pravidelne?

no nejak sem si neuvedemil mas pravdu asi to byla kobylka (zelena ani hneda rozhodne ne) no nevyprazdnil se dva dny a dvy dny taky nežral takze s vyprazdňováním nebyly potíže jen posledni dobou asi tak pred 4 dny neprijimal moc potravy ale to u nej bylo caste takze sem myslel ze se skoro nic nedeje ale zacal sem pocitovat ze uz nema moc velky stisk v klíšťkách a taky se pohyboval pomalej než dříve a začínal mít zapadle oči to sem pozoroval asi 2 dny než pošel...