Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem rozdíl velikostí u krajt

Chtěl bych se zeptat jestli je možno pořídit k roční krajtě asi 105 cm dlouhé malou krajtu měsíc starou do společného terárka. Jde mi o to jestli nemůže ta větší tu malou nějak napadat nebo tak. A když bych pořizoval druhou tak jestli to mám zpárovat nebo je to jedno (odchov neplánuji) Díky

loading...

můžeš,ale krmit odděleně, mohla by se stát nehoda.Ani sami by se prát neměli,ale jestli máš tu větší samici,pořid si samce,když se náhodou zadaří za pár let s pářenim, snadno to odlíhneš.

No já mám v terárku Elišku(1.5 měsíce a Ghanu..stáří asi 8 měsíců,je to import takž sám prodavač nevěděl).
Vzhledem k tomu že palpace se dá provést jen u hodně mladých hadů zbývá jen k určení pohlaví sono.Ale...u hroznýšovitých hadů hrozí při sonu poranění protože dokážou stáhnout svalstvo..Z toho vyplývá že mám doma jednu samičku a o druhém hadovi si můžu jen tipovat protože nechci riskovat sono..a takhle to vypadá v praxi..Ghana se od maličké nehne ani na krok
[http://img124.imageshack.us/img124/6084/s5002119zm1 .jpg]

Tak jsou různé náhledy na systematiku, někteří odborníci rozlišují čeledi - Pythonidae (krajty), Boidae (hroznýšovití), ..., zatímco jiní čeleď Boidae dělí na podčeledi Boinae, Pythoninae, ...
Takže je to o náhledu, zažitější je asi spíše druhá verze.
Sono a sondování je rozdíl;-), sono je vyšetření ultrazvukem a nebezpečné opravdu ani být nemůže, zatímco sondování je mechanické vyšetření chirurgickým pátradlem (tzv. sondou) a pokud se použije dobře zaoblená sonda a přiměřená síla (s citem), tak taky není nebezpečné, problémem může být u "silnějších" druhů spíš, že sondou neproniknete u samce hlouběji do kapes hemipenisů a může dojít k záměně pohlaví.

Copak hroznýšovitá.... :-D mě by jen zajímalo, jak je to sono nebezpečné-nebo spíš co si pod tím představuješ?? ;-) Myslím, že si spíš pleteš pojmy, sonograf (ultrazvuk) rozhodně nebezpečný není! ;-), sondování možná, pokud je někdo (sondovatel :-D) nešikovný nebezpečné pro hada může být...
P.S. a jiní hadi než hroznýšovití nedokážou stáhnout svalstvo????::)

Ano dokážou(pro tvou radost).Já jsem se vjadřoval přímo k P. Regius pokud sis nevšiml.A co se týče šikovnosti..ty to umíš udělat na 100 procent že víš že hada nezraníš?????Já myslím že můžeš být šikovný jak chceš a jistotu nemáš.
Tady si zase někdo léčí blbou náladu..podle toho jak je to napsané

Ok, v tom případě se omlouvám, takhle to určitě nebylo myšleno..blbě jsem to napsal. Ale o slovíčkaření se určitě nejedná (pokud jsi myslel sono x sondování ;-) )
jinak k dotazu, přijde mi zbytečný dávat mládě k odrostlému jedinci, ale budiž...jak již bylo výše napsáno, tak hlavně dávat pozor při krmení

zdar s silu v krajte:.(ja mam malou regiusku s malou krajtou tmavou a je to ok jen krmeni provadim u kazde na jine strane terarka.ale pro stourali je to jen na par mesicu pac pak prileti samec regiusce a k.tmava alias bozena bude mit nove 2+1+bazen odpovidajici velikosti:i::x: