Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zimování roční želvy

Máme doma roční želvu zelenavou,která váží 49g.V létě měla ohrádku venku.Moc vás zkušenější prosím o radu zda želvu zimovat ve sklepě.Sklep máme v rodinném domku,kde máme přes zimu brambory a teplota se pohybuje mezi 4-7C.Není moc malá váhově?Zimovat,kolik měsíců?Nebo radiji až příští rok?Děkuji a věřím,že moje otázka pomůže i dalším začínajícím chvatelům.

Fakt je roční:?: 49 g je na roční hermanku hrozně málo, novorozeně má okolo 15-25 g a během tak 2 měsíců má 2 x tolik. Roční by měla být mnohem těžší. Pokud je opravdu roční takhle lehká, tak by zimování nejspíš nezvládla. Ono se těžko radí, když ji nemám v ruce, pokud bych se měl rozhodovat u normálně rostlého třeba tříměsíčního mláděte (okolo těch 50-60 g), tak bych ho raději nezimoval nebo maximálně 2-3 měsíce, ale musel bych si být 100% jistý jeho výživným a zdravotním stavem a hlavně teplotami a vlhkostí ve sklepě. U takovýho prcka musí být zimování ve 100% kvalitě, jinak je to riziko. Pro méně zkušeného chovatele bych doporučil raději v prvním roce nezimovat, ale ve druhém už určitě cca ty 3 měsíce a potom každý rok o měsíc déle až na konečných cca 5 měsíců ve čtvrtém až pátém roce.

Děkuji za rychlou odpověd a jsem dost překvapená.V záznamu z CITES má datum narození říjen 2007.Právě jsem ji převážila a má 53g,ale i to je jistě málo!Koupili jsme ji 15.6 na burze kdy vážila 37g.Celé léto byla venku v ohrádce na jeteli a pampeliškách a pokud nebyla v domečku tak se téměř pořád pásla.Jinak vypadá zdravě. Prosím,jak vysoké teploty ji zajistit když budeme zimovat doma?Kolik hodin denně přisvětlovat?A kolik vzdušné vlhkosti?Moc děkuji.;-)

To by vypadalo, jakoby to bylo podzimní "zimované" mládě. Buď je to nějaký renonc v papírech nebo ji opravdu předchozí majitel/chovatel normálně zazimoval. I tak mi přijde spíš menší. Každopádně pokud ji chcete zimovat, tak při 3-6 st. a vysoké vzdušné vlhkosti (okolo 90%) a ve tmě. Pokud se ji rozhodnete letos raději ještě nezimovat, tak ji chovejte normálně při nesnížené teplotě.

Len tak, pre porovnanie: Ja mam doma dve rocne hermanky (narodene na konci juna 2007). Jedna ma 70 a druha 76 gramov. Predchadzajuca majitelka ich minulu zimu normalne zimovala. Pred par dnami som s nimi bola u veterinara a az na to, ze su zacervene:-(, im nic nie je a veterinar chvalil, ze su skutocne pekne a zdrave. Vravel, ze ich mam pekne zazimovat a vobec nepremyslat nad tym, ze su este male.
Ale pokial je tatvoja takto mala, tak skutocne neviem...