Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Testudo Hermanni

ahojte...nestastnou nahodou sa mi dostalo do chovu mladatko korytnacky zelenkastej o velkosti asi 8cm cele telo+nohy...neviem co korytnacky potrebuju za podmienky,,zatial ju mam vo faunaboxe v terariu s varanom.tak je v teple asi 28C.ma tam misku s vodou a pokrajanu rajcinu na mikro casti:-Dale chcel by som ju dat do terarka a neviem aky substrat,vlhkost,teplota,ukryt zariadenie proste vsecko o vitaminoch potrave,hybernacii seckkkoooooooo:-Ddik,,a ze ci na nu treba CITES pretoze som ju dostal bez CITESKA.

Takže někdo ti přivezl želvu z dovolené v Chorvatsku, nejenže potřebuješ CITES, ale také VÝJIMKU, ale ani jedno na ni nedostaneš bez prokázání legálního nabytí (což neprokážeš), takže teď vlastně jednáš protizákonně.
Podmínky k chovu najdeš na Khorovo stránkách. Rozhodně ji nekrm rajčetem, ale zkus ještě někde natrhat pampelišky (není problém). Potřebuje lokální vyhřátí až nad 30 st. a vyšší vrstvu hlinitého substrátu, který je alespoň zčásti dostatečně vlhký.

Buď si ji nech a nikde o tom moc nevyprávěj (jestli to dokážeš) nebo ji anonymně věnuj buď do zoo nebo nějaké záchranné stanice zvířat, oni už si poradí. Ten pocit máš správný, zvlášť na Slovensku je třeba se mít na pozoru, tam jsou na CITES hodně přísní (řekl bych až magoři) a jde minimálně o velkou pokutu a zabavení želvy.