Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Uromastyx

Zdar buduci rok planujem zakupit tychto krasavcov.Z tych najdostupnejsich by bol ktory najvhodnejsi-acanthynura alebo aegypticus?Nieco mam uz nastudovane ale ake su vase popripade skusenosti vasich znamych?Bol by to moj prvy bylinozravec takze mam trochu respect ale so ziadnym bylinozravcom to neni jednoduche.Takze cim vsetkym krmite ,svietite a ake vitaminy odporucate?Kto ich odchovava v Cechach?Chcel aby som nepribuzny par -dal by som prednost z odchovu.Jo a aky je najlepsi substrat nejaky kde by si mohli hlbit nory alebo pouzivate nory umele?Budem fakt vdacny za vsetky informacie.Caute!
stačí 1x (carlos)

On to možná bude "obyč" U. acanthinura. a budeme mít po pívu všichni. Škoda, že na těch budovách vzadu nemají nějaké označení, jako třeba Praha 8 Bohnice, K Ládví xy. Mají v té Africe prostě bordel, potom jeden ani neví jakého plazíka vlastně vidí.

No, to nevím, ten jeden malej ornát byl takhle hubenej, ale aegypticy byly celkem normálně vyžraný, ale to byli samé velké dospělé kusy, acanthinury v Maroku brzy z jara byly v lepším výživným stavu, ale taky to nebyli žádná vypasená prasátka. Ovšem bylo to právě po zimě, takže o měsíc dva později už možná vypadali jinak.

Ty máš i nějaké trndy? To mi nějak uniklo. Taky jsem o nich přemýšlel, ale ta energie mě trochu děsí:-D. Budu mít zřejmě časem možnost sehnat poměrně výhodně několik jedinců acanthinurů F0 generace, ale pořád se rozmýšlím, jestli jo nebo ne.:-/ Přeci jen jsem poněkud nesvůj, když má něco nožičky:-D.

Tak to jsem mimo, o tom nevím :-)
Rozhodně je to problém s tou energií. Oni vydrží patnáct cenťáků pod 300W Ultravitaluxkou a vůbec jim to nevadí. Jsou úplně rozžhavený a spojený. Hrůza. Navíc je potřeba mít alespoň čtyři 120 zářivky, jinak ta aktivita není nic moc. Ale jsou nádherní.
Já mám jen dva kluky a tři holky, takže nic moc, mám je jen tak okrajově. Pořád ale ve mě hlodá ta sakramenská potřeba, však to znáte.

pod 300W Ultravitaluxkou a vůbec jim to nevadí. Jsou úplně rozžhavený a spojený. Hrůza. Navíc je potřeba mít alespoň čtyři 120 zářivky, jinak ta aktivita není nic moc. Ale jsou nádherní.

To je síla, co? Když je nažhaveno, tak ti cinkne každou hodinu dvoukoruna do kasičky ČEZu:-D.

Khor: zkoušel jsi už nějaký halogenidový výbojky (HQI)? Myslím, že by byly podstatně lepší než zářivky + úspornější. Já docela koukal, jaký teploty fakt snesou, 42 je prý smrtelná teplota, ale 41 stupňů teploty těla je pro ně ideálka. :-D
Krokodýle to slovo na Č snad ani moc často nevyslovuj, letos už mě málem odváželi sanitou...3-[ jen čekám, kdy mi sem vlítne komando že tu tisknu peníze ve velkým. Ale to určo nejsem sám a rozhodně toho nemám tolik jako jiný tady...