Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krmení dendrobatek

Prosím pomoc!!! Dneska jsem si přinesla dvě D. auratus. Před hodinou jsem jim dala cca 20 octomilek a ani si jich nevšimli. Žofka sedí pod listem, Ferda za kokosem a nic. Je to normální? Nebo jsou ještě stresované z transportu?

Já bych vyhodil ten banán.Jestli ty octomilky sedí někde uprostřed terárka na banánu tak je ty žabky budou těžko hledat.Nejsou zase tak aktivní lovci, aspoň s aurátkama mám takovou zkušenost.Stačí octomilky nasypat na nějakou mělkou misku, nebo jen tak do terária, páč se stejně po chvíli rozlezou po celým terárku, a žabky by si je měly bez problémů pochytat.Pro mladé žabky se doporučeje menší a jednoduše zařízený terárium,aby měly lepší přístup k potravě.Stačí dát na dno trochu jemnějšího štěrku, nějakou rostlinku a jeden úkryt.Do plně zařízeného a osázeného terária je dobrý dát až dobře rozkrmený žabky.
Neodpustím si poznámku.Jak a čím krmit zvíře by si měl chovatel zjistit dřív než si ho pořídí.;-)

Cejna - tak to se musím bránit-já jsem si vše opravdu zjišťovala předem, nejméně půl roku hledám informace, na webu ( i zahraničních), diskuzích, týden před pořízením jsem založila podle návodu octomilky, na burze nakoupila cvrčky, nyní hledám záložní krmivo pro případ zániku kultur octomilek (o tom jsem se kdesi taky dočetla). Dočetla jsem se i o tom, že mláďata je lepší dát do menšího terárka, ale chovatel, který mi žabky prodával řekl, že ve 3-4 měsících jsou už dost stará na velké terárko. Teď prostě jen řeším poznatky, které se snad dají zjistit jen praxi, kterou bohužel nemám - kolik octomilek krmit, kam je sypat... Člověk je z toho zkrátka vyjukanej a plno otázek ho napadne fakt až v běhu.

Zdravím.Není to sice úplně přesně k tématu,ale nechtělo se mi zakládat další téma.Každým dnem by mi měly přijít žabky,Hyperolius a Afrixalus.Mám pro ně nachystané octomilky a přemýšlým,jestli bych měl zkusit i nějáké cvrčky?Zvládnou také něco většího nebo je to s nimy podobné jako u těch Dendrobátek?Cvrčky bych musel zřejmě objednávat,protože tady u mě ve zverimexu nemají,tak abych nekupoval zbytečně.Díky.:-)