Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem krmení dendrobatek

Prosím pomoc!!! Dneska jsem si přinesla dvě D. auratus. Před hodinou jsem jim dala cca 20 octomilek a ani si jich nevšimli. Žofka sedí pod listem, Ferda za kokosem a nic. Je to normální? Nebo jsou ještě stresované z transportu?

Já prostě potřebuji poradit nějaké krmení pro případ, že mi umřou všechny octomilky a zrovna nebudu mít cvrčky z burzy. Hledám nějaké přechodné kremení,řekněme třeba na týden, které se koupí běžně v teraritice nebo jinde, než seženu cvrčky nebo novou násadu octomilek.

V tomhle je chov dendrobátek náročný, je třeba mít pořád dostatek drobné stravy. Ale pokud si pořídíš několik násad octomilek, tak by to neměl být problém. Ideální by byl i malochov cvrčků, ale kvůli 2 žabkám se to nevyplatí. Přes léto se dají smíkat drobné mušky a jiní hmyzáci nebo lze občas zpestřit krmení mravencema (pozor ne zrzavé, ideální jsou nějací r. Lasius).

Hledám nějaké přechodné kremení,řekněme třeba na týden, které se koupí běžně v teraritice nebo jinde

Mám obavu, že nic jiného než výše napsané neseženeš, zverimexy jsou po téhle stránce dost na prd. Lepší je si zajistit pravidelně (např. 1x týdně) mikrocvrčky od nějakého chovatele hmyzu a kombinovat s nákupem octomilek.

Chvostskoci se dají taky použít, existují nějací tropičtí, kteří se dají chovat na dřevěném uhlí, ale moc o tom nevím. Já to u hadů moc nevyužiju;-).
U nás v listovce se taky objevují a po nějakém čase se i mohou v bedýnce s vlhčeným substrátem a listovkou poměrně dost namnožit.

Jo, ty malé stínky, jsou také zajímavé krmivo, já je dával dvouplazům. Občas se mi pěkně množí v některých teráriích s vlhčím substrátem. Dospělé větší druhy pralesniček by je asi zmákli, ale mláďata 100% ne, pralesničky mají oproti jiným žabkám velmi malou tlamku v poměru k velikosti těla, proto je třeba volit tak drobnou kořist. Běžná rosnička ve velikosti dospělé D. auratus zvládne téměř dospělé cvrčky, dospělá dendrobátka (auratus)maximálně 0,5 cm cvrčíky. Mnohé menší druhy dendrobátek a mláďata potřebují ještě mnohem menší potravu. Kamarád má pumilia (dospělci asi 2 cm) a jak říká, metamorfovaná žabka je velká jako oteklá špendlíková hlavička, krmí je ze začátku malými chvostoskoky.

Těma stinkama myslíte ty chvostoskoky? Chovatelka, od které žabky mám, mi je doporučila, prý jsou na ně zvyklí (společně s octomilkami). Prý se dají snadno chovat. Jen nevím jak založit kulturu. Na zahraničních webech radí najít je v lese. Když já ani pořádně nevím jak vypadají.

Už tři dny si žabky pro jídlo nechodí. Jsou zalezlí pod svým listem, občas se projdou, ale pro octomilky ani cvrčky nechodí. Pokud jim je ale "nasypu na hlavu", tak je baští. Je to normální, Mám v tom pokračovat, nebo je mám radši nechat vyhládnouat a až budou mít hlad, tak si pro ně dojsou?

Já bych vyhodil ten banán.Jestli ty octomilky sedí někde uprostřed terárka na banánu tak je ty žabky budou těžko hledat.Nejsou zase tak aktivní lovci, aspoň s aurátkama mám takovou zkušenost.Stačí octomilky nasypat na nějakou mělkou misku, nebo jen tak do terária, páč se stejně po chvíli rozlezou po celým terárku, a žabky by si je měly bez problémů pochytat.Pro mladé žabky se doporučeje menší a jednoduše zařízený terárium,aby měly lepší přístup k potravě.Stačí dát na dno trochu jemnějšího štěrku, nějakou rostlinku a jeden úkryt.Do plně zařízeného a osázeného terária je dobrý dát až dobře rozkrmený žabky.
Neodpustím si poznámku.Jak a čím krmit zvíře by si měl chovatel zjistit dřív než si ho pořídí.;-)

Ještě bych doplnil, že je vhodné použít nelétavé formy octomilek, lépe se žabkám loví. To menší jednoduché terárko (viz výše) by bylo také pro mladé žabky vhodné, už jsem někde psal, že používáme 30x20x25, substrát s malých kamínků, jeden kořen, dvě až tři poloviny (nebo spíš čtvrtiny) kokosové skořápky, jeden volně ložený scindapsus a 3-5 žabek.

Cejna - tak to se musím bránit-já jsem si vše opravdu zjišťovala předem, nejméně půl roku hledám informace, na webu ( i zahraničních), diskuzích, týden před pořízením jsem založila podle návodu octomilky, na burze nakoupila cvrčky, nyní hledám záložní krmivo pro případ zániku kultur octomilek (o tom jsem se kdesi taky dočetla). Dočetla jsem se i o tom, že mláďata je lepší dát do menšího terárka, ale chovatel, který mi žabky prodával řekl, že ve 3-4 měsících jsou už dost stará na velké terárko. Teď prostě jen řeším poznatky, které se snad dají zjistit jen praxi, kterou bohužel nemám - kolik octomilek krmit, kam je sypat... Člověk je z toho zkrátka vyjukanej a plno otázek ho napadne fakt až v běhu.

Zdravím.Není to sice úplně přesně k tématu,ale nechtělo se mi zakládat další téma.Každým dnem by mi měly přijít žabky,Hyperolius a Afrixalus.Mám pro ně nachystané octomilky a přemýšlým,jestli bych měl zkusit i nějáké cvrčky?Zvládnou také něco většího nebo je to s nimy podobné jako u těch Dendrobátek?Cvrčky bych musel zřejmě objednávat,protože tady u mě ve zverimexu nemají,tak abych nekupoval zbytečně.Díky.:-)