Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pozadí do terária

Ahoj,
potřebuji poradit, chci dělat pozadí do terária z montážní pěny. Nejsem si ale jistá, čím pak montážní pěnu potřít - jakým lepidlem, aby to např. nezačalo plesnivět, protože v teráriu bude cca 90% vzdušná vlhkost. Poradíte mi, prosím? :-[

Ne, lignocel neplesniví, nebo alespoň jsem o tom zatím neslyšel. Měl jsem ho přilepený i pod vodou a všechno bylo ok. Musíš pak ale zajistit vhodný větrání. Jinak patlá se to na pěnu po kouskách, tak 15x15cm. Ale jinak pozor na smrad ze silikonu při práci, někdy se to nedá ani vydržet :-D.

U té pěny je jedno, jaká je to značka, ale pěna by měla být studnařská. Jinou bych do vlhkého prostředí nepoužil. Je sice trochu dražší, ale má atest pro trvalý styk s pitnou vodou, takže žabkám nemůže nijak ublížit. Lignocel se doporučuje rozemlít a suchý ho nalepovat na ten silikon. Já jsem ho ale nejdříve namočil, nechal uschnout a vypadá to úplně stejně a je toho víc.

Já myslím, že u bromelie má substrát spíše podpůrnou funkci. Dokážou žít i epifiticky (na stromě) bez větčího množství substrátu, v našich podmínkách v teráriích to znamená například na kůře s větším množstvím mechového balu. Samozřejmě to předpokládá dostatečnou vzdušnou vlhkost, mimo terárium by to asi nešlo. Jám mám bromelie v lingocelu, daří se jim výborně, už mají miminka. Jen pozor na přemokření- lingocel dost drží vodu. Takže lingocel nezalévám, denně mlžím, hnojím postřikem na list, uvnitř bromelie nechávám jezírko vody.