Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pozadí do terária

Ahoj,
potřebuji poradit, chci dělat pozadí do terária z montážní pěny. Nejsem si ale jistá, čím pak montážní pěnu potřít - jakým lepidlem, aby to např. nezačalo plesnivět, protože v teráriu bude cca 90% vzdušná vlhkost. Poradíte mi, prosím? :-[

Já myslím, že u bromelie má substrát spíše podpůrnou funkci. Dokážou žít i epifiticky (na stromě) bez větčího množství substrátu, v našich podmínkách v teráriích to znamená například na kůře s větším množstvím mechového balu. Samozřejmě to předpokládá dostatečnou vzdušnou vlhkost, mimo terárium by to asi nešlo. Jám mám bromelie v lingocelu, daří se jim výborně, už mají miminka. Jen pozor na přemokření- lingocel dost drží vodu. Takže lingocel nezalévám, denně mlžím, hnojím postřikem na list, uvnitř bromelie nechávám jezírko vody.