Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Had do 1 m , prosím poraďte

Ahoj vsichni, chtel bych si poridit nejakyho hadka, z prostorových důvodů s velikostí v dospělosti max. 1 metr, ne hmyzozravy. Nejake zkusenosti mam (E. guttata a L.t.sinaloae). Dival jsem se na uzovky rodu Thamnophis nebo na E. bimaculata, ale moc jsem toho u nas nenasel. Jak nejake stranky o nich, tak i inzerci. Jestli nekdo takove hadky ma, mohl by jsem dat svuj web, fotky nebo tak neco? Bimaculata se mi libila tahle,ale ta je z nemecka Elaphebimaculata.jpg
Budu rad i za jine navrhy a vsem diky za odpovedi.

Bimaculaty jsou super - chovaji se dobre, nemaji nejak vyhranene podminky chovu, je lepsi je zimovat. U nas chovane jsou ale docela dost imbreedni, takze dost zalezi na tom, na jaky kus narazis. Thamnophisky jsou take krasne - potrebuji ale vlhko a uplne jine krmeni. Sam bych vahal co radeji :) Treba Nerodie :)

VH

Samozřejmě většina z těch, co jsem napsal nejsou pro začátečníka a navíc jsou poměrně drazí (např. E. conspicillatus 50 000/pár:-D, O. porphyracea ssp. a E. mandarinus 15-20 tis./pár), ale třeba Zamenis (Elaphe) dione splňuje nenáročnost, velikost do 1 m a nekousavost, bohužel nejsou dnes moc k vidění. Jinak další vhodné druhy "elaphek" např. Coelognathus (Elaphe) helena, Oocatochus (Elaphe) rufodorsatus. Z dalších druhů již zmínění E. bimaculata, Boaedon fuliginosus. To je z těch běžnějších do 1 m skoro vše, další druhy už mají nějaké to mínus (alespoň pro nároky zadavatele) - "thamnophisky" a jiné rybožravky (Nerodia, Natrix) jsou spíš zbrklejší, některé i kousavé, "lampropeltisky" se zadavateli moc nezamlouvají, jiné menší druhy jsou náročnější na podmínky, případně na krmení.

Úplně bez problému. Samozřejmě s dodržením zásad jako u každého jiného hada. Ti moji jsou dokonce strašně zvědavý a i když šmejdí po terárku hlavně po zhasnutí světel, tak přes den, jakmile sáhnu do terárka, tak vylézají ven a koukají, co se děje. Já je teda moc netahám, ale ještě se mi nestalo, aby na mě některý zaútočil.

Já mám jednu tmavou, do červena a pak 3 světlé. Ještě existuje zelená forma. Fotky těch mých jsou v pochlubte se užovky a nějaké jsou taky ve vlákně vaši hadi vs. kořist. Určitě to bez problému najdeš. Jinak jak píše krokodýl a já jsem to psal taky, tak samec je menší, okolo toho metru, samice má málo přes. Řekl bych, že barvu mají stejnou od mala, ale to co nevidíš na fotkách, je jejich duhový nádech, při dopadu slunečního světla.