Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Varování

Dobrý den všem,dlouho jsem přemýšlela zda mám svůj negativní poznatek psát či nikoli.Ono blbostí se člověk nerad chlubí.Ale pak jsem si řekla že je tu spousta dobrých lidiček a chovatelů kterých by mi bylo líto kdyby se nechali také okrást.Takže prosím čtěte pozorně.Zadala jsem si inzerát na českých inzertních portálech že koupím samce listovnic.Ozval se mi pan chovatel který prý chová listovnice 23 let a že do české republiky posílá tyto žabky běžně.Chtěl po mě 40Eur za dospělý kus a 25Eur za mládě.Tak jsem si objednala dva samce.Za dopravu chtěl 40 Eur.Nakonec mi dal cenu 100Eur za vše.Tak jsem Eura poslala do Camerunu na jeho bankovní spojení.Napsal mi že zásilku odeslal a že mi tam přidal ještě dvě staré žáby jako poděkování rychlé platby a že by chtěl do budoucna abych byla jeho zákaznicí.Druhý den došel email z letiště z Liverpoolu že zásilku zabavili pro neúplné doklady a že mám tři dny abych se spojila s odesílatelem a tyto dokumenty vyřídila jinak že jdou žáby do karantény na dobu 30dní a za každý kalendářní den zaplatím 50liber(celý měsíc by dělal 60000,-).Ještě dopsali že nový zákon vyšel teprve před nedávnem a odesílatel o potřebných dokumentech asi nevěděl.Abych to zkrátila,pan chovatel řekl že vše vyřídí na ministerstvu a pošle dokumenty na letiště faxem.Ovšem že mu musím poslat peníze na pojištění(vratná částka) a na vyřízení dokumentu o změně vlastníka žab.Takže ze strachu z letiště a z karantény jsem odeslala 495 + 140 Eur.Potom se tento člověk začal vymlouvat a začal mi psát jako jeho syn že otec měl při cestě na ministerstvo nehodu,nemůže mluvit ale z emailů ví že ty dokumenty potřebuji a že mám poslat peníze znova...atd.Do toho mě ještě bombardovalo emailama letiště.A mě začalo svítat že je vše vymyšlené,letiště neexistuje a to celé je prostě podvod.A tak jsem šla na policii a vše nahlásila.Nyní mi chodí emaily jako od policie v Camerunu že toho podvodníka chytili a že mě bude u nich zastupovat jejich právník.Pak přišel email jako od právníka i s dokumentem který jsem měla podepsat a odfaxovat zpět(plné právo k zastupování).Pan vyšetřovatel jen žasl jak mají vše perfektně vymyšlené a uklidnil mě slovy že by na to nalítl taky nebýt policistou a nevědět co lidi všechno dokáží.Veškeré dokumenty jak z letiště tak z policie jsou jak pravé.Takže pokud někdo dostanete dobrou nabídku od pana Mofora Franklina,nebo Kimberli Frank,nebo Adam Smith(mohou si vymyslet jiná jména ale na to první jsem odesílala peníze)tak honem od obchodu ruce pryč.Doufám že jim brzo někdo toto okrádání zatrhne.Je mi jasné že peníze už nikdy neuvidím ale aspoň vím že jsem varovala pár chovatelů co by na to taky skočili.
Změna kategorie, původně: Pokec. Do Černé kroniky se to hodí myslím lépe. (GG)

loading...

Já jsem nedávno také psala (jen ze zvědavosti) jedné zahraniční firmě a ptala se na druhy zvířat jaké nabízejí,ceny ,jakým způsobem sem zvířata dostávají atd..toto mi odepsali :
Vážený pane předsedo vlády,

Budeme rádi, že k podnikání s vámi ještě v jejich budoucnosti.
máme jiné seznamu živočichů a plazů v parku.
Máte-li zájem s naší nabídkou, prosím zpátky, abychom mohli dopředu vám obrázky a další podrobnosti.
Naše ceny jsou také obchodovatelné, takže můžete odpovědět všem důvěru.
Cameria SSK group.

+ naprosto neuvěřitelnej ceník:-|
mno...nic,moc jsem se nedozvěděla ale určitě bych do toho nešla možná kdybych byla předseda vlády:-D

Tento isty clovek vystupuje pod menom Kim Khan, ponuka neskutocne druhy zvieratiek takmer za "facku".... VZDY však IDE O P O D V O D.
Akonahle sa stretnete s napadne vyhodnou ponukou, jednanim prostrednictvom mailov v tzv. pocitacovej "slovencine" ci "cestine", spomenutim slovka KAMERUN, venujte tomu velku pozornost, aby ste aj vy predisli pokusu o PODVOD.
Je mozne, ze na vas inzerat, v ktorom chcete kupit akekolvek zvieratko do svojho teraria vas bude kontaktovat mail khantortoisefarm@rocketmail.com. Ak sa tak stane, NIKDY nan nereagujte. Je to PODVOD.   Za pomoc pri odhaleni tohto neskutocneho podvodu ĎAKUJEM priateľom Tozimu a ToPaSovi z časopisu www.vivarista.sk, ako aj tomuto foru teraporadna.cz.

je to až okatě podobné,bylo by dobré pokud máte nějaké uložené emaily od nich zda by jste mi je mohli poslat a já bych je předala policii,ať ví pod jakými jmény nebo telefony se snaží okrádat.Děkuji
Tel.č.ze kterých volal mně:200820071028,nebo 200820071025 a nejvíce:+23797121634
Jejich email:<toucanbirdshouse@fastmail.us>

Pro akvu : Nic si z toho nedělej, nejsi sama tak důvěřivá.. My ve čtyřech lidech zaplatili taky několik tisíc za neexistující šneky putující z Camerunu ( asi je to tam populární zdroj obživy :-D ).. Platba za jedince, poštovné, pojištění, pak že prý zůstali na letišti přes víkend a byli krmeni za 50 euro ! Pak zas, že jim dělali nějaké vyšetření za 80 euro a podobně.. Já s tím člověkem teda nejednala, protože anglicky moc neumím, ale kamarád, co to vyřizoval mu pořád věřil.. Alespoň se z toho člověk poučí.. Dotyčný Joseph Onana ( tak se "obchodník" jmenoval ) také pořád předhazoval výmluvy jak se mu pokazil počítač apod.. Hold když člověk něco opravdu chce, tak je poněkud zaslepený a pak se nestačí divit.. Listovnice se teda sehnat dají i u nás, ne? My chtěli šneky, kteří jsou takřka nesehnatelní, proto jsme to chtěli riskovat..

Ten Kham Kim ci ako sa dany clovek vola, napalil a podla predoslych riadkov aj okradol vela ludi. Vela nechybalo a aj mna.
Na inzerat reagoval necakane rychlo, ponukal co clovek hladal /velmi vzacne druhy plazov/ za dobre ceny. Chcel som po nom, aby poslal ich fotky. A uz tie mi akosi nesedeli. Kdesi som ich uz ja videl a po par hodinach presurfovanych na nete som dve z nich nasiel. Na nas mail, v ktorom sme sa ho pomocou priatelov pytali na povod fotiek nam odpovedal, ze su jeho. Ok, ved preco nie. Ale i tak nam tam uz cosi nesedelo a eura sme radikalne odmietli mu zaslat vopred. Napriek tomu poslal svoj ucet, ktory obsahoval par riadnych nezmyslom a predovsetkym KAMERUM. To mal byt varovne zodvihnuty prst. Jeho heslo vsak bolo priam usmevne: BOH. Mozno ho aj za neho v Kamerune niekto poklada, ale radikalne sme trvali na tom, ze plazov posle na udanu adresu /bola to riadna hlupost davat mu moju adresu a aj mobil, neradim nikomu to spravit este raz/a az potom, ked pridu ok, posleme eura. Stary pan, za ktoreho sa vydaval suhlasil. Po asi 3 mesiacoch vymeny mailov v jeho typickej slovencino-anglictine, z ktorych sme boli doslova vedla a nepomohol si s nou ani znalec anglictiny, som mu zaslal adresu a takmer zrusil studium na skole, len aby som bol doma, ked pridu plazy. Nastastie sme na pripade robili traja a jedneho z nas napadlo si overit mail, ktory akoze poslalo letisko v Londyne. Lenze take letisko nejestvovalo...tym padom nam bolo jasne, ze je to podvod ako Brno...
Chodili priam desiatky mailov, ze plazy su na letisku a ze treba za ne zaplatit x eur, ale neverili sme tomu uz vobec. Cely vecer i noc vyzvanal ako sialeny moj mobil, to volal nas Kham. Mal vsak smolu...i ked to vobec nemienil vzdat. Za par minut som si nasiel vyse 75 neprijatych hovorov od Khama.
Tak sme ho v anglictine poziadali mailom, aby toho nechal. Posluchol, ale v jeho poslednom maily sme nasli dalsi jeho preslap. Ako napisal, jeho zvieratka su na lodi a pritom v predoslom maily ich este poslal /akoze/ lietadlom....
Vcera vecer som tu nasiel poznamku o velmi podobnom pripade a bolo jasne, ze o koho ide.
Preto, ak nechcete mat neprijemnosti a skazenu chut doverovat inemu teraristovi, pocuvajte svoj vnutorny hlas. Mozno sa nebude mylit...

Tak to je on!Přesně můj případ akorát že já to dojela do konce protože jsem věřila.Ty emaily,telefonáty,zvláštní angličtina...přesný.Hold mi moje vyléčená důvěra stála 600Eur...Škoda že nemáme nějaké důkazy které by mohli vézt k jeho zatčení...Adresy,telefony to se může měnit v dnešní době ze dne na den...škoda.

Ja teda nevim, ale zkouselas kontaktovat nektereho z nasich dovozcu? Vetsinou mjai mrak zvirat a nestihaji aktualizovat sve stranky... Napada me treba Krchov nebo Jahoda. Jsou to hodne oblibena a atraktivni zvirata, takze me to prijde malinko divne :) A TADY jich mají vcelku dost. Promin, vim, ze po bitve je kazdy general, ale pri sve vrozene skudlivosti bych radeji jel do Nemec, nez si ju kupoavt z Afriky od afričana (ale mám s nima blbou zkušenost).

VH

Já s těmito černými lidmi nikdy nic špatného nezažila.A krom romů jsem věřila vždy všem.No už je to pryč,člověk je vyléčen.O žádných dovozcích bohužel nevím,volala jsem jen jednomu zda by je mohl dovézt a řekl že to neví nikdy dopředu a nemůže to slíbit.Včera jsem volala pánovi co měl 7 kusů mláďat,které bral na burzu ale měl již všechna pryč nebo zadána.Šetřivá jsem taky ale touha mít je byla silnější...;-)

Krchov je nabízí! Teda alespoň na terraristic.com je měl - viz můj odkaz. A němcí jich nabízí taky fůry, dokonce i z Vídně.

Ad afričani - nikdá jsem neměl problém a doslova mi vadilo, když jsem slyšel "špatná" slova jejich směrem. PO návštěvě JAR mě to malinko vyléčilo, ale zas se to pomalu vrací k normálu. Vždy je to o lidech...

VH

Listovnice zas tak lehko sehnatelné nejsou, ono je to tak, že třeba nějaký čas jsou čerstvě přivezeny importy a takže je jich dostatek, ale naopak jsou období, kdy jsou nesehnatelné. A co se týče odchovů, tak těch moc není, alespoň ne v Čechách.

Tenhle email mě přišel zhruba před měsícem a nebyl jsem jediný komu přišel. Fakt bomba ceny i přemýšlel jsem, že se pokusím o nějaký dovoz, ale díky Vám jsem si to velice rychle rozmyslel, děkuji ;-)
PS: adresa - město - Camerun 3-[

Předmět: Plazi jsou k dispozici
Nazdar,
Tropical Farm Inc je oprávněna chovatele, vývozci afrického plazů a obojživelníků e-mail, nebo zavolejte pro bližší informace, máte-li zájem o některou z výše uvedených species.We dívat dopředu v obchodujících s vámi.

Erymnochelys madagascariensis $ 128
Trionyx triunguis $ 35
Mabuya maculilabris $ 28
Mabuya affinis 28 dolarů
Lygosoma guineensis $ 21
Geochelone pardalis $ 71
Geochelone pardalis babcocki $ 60
Geochelone sulcata $ 70
Kinixys belliana $ 71
Kinixys belliana belliana $ 71
Kinixys belliana nogueyi $ 71
Maniš tricuspis (africký strom Pangolin) $ 92
Agama agama $ 21
aylori (trpasličí štít s ocasem agama) $ 21
Cordylus cataphractus $ 13
Cordylus giganteus $ 12
Cordylus tropidosternum $ 15
Geckonia chazaliae (přilbou gekon) $ 14
Chameleo montium $ 21
Chameleo eisentravvtii $ 50
ramholeon spektra $ 20
Chameleo cristatus $ 22
Chameleo quadricornis $ 25
Chameleo owenii $ 55
Chameleo Jacksonnii $ 55
Chameleo weidershemi $ 21
Trpasličí crocs $ 392
Crocodylus nilocticus $ 371
Varanus nilocticus $ 70
Varanus albugris $ 71
Varanus albigularis ionides $ 98
Varanus flavescens $ 105
Zoubkovaný želvy $ 105
Angulate (čelenu) želvy $ 110
Papoušek-zobákovitý želvy $ 92
Homopus signatus signatus $ 98
Homopus signatus cafer $ 98
Homopus boulengeri $ 98
Homopus bergeri $ 98
Homopus femoralis $ 98
Varanus ornatus $ 92
Tarentola chazaliae $ 14
Chondroactylus angulifer $ 14
Holodactylus africanus 14 dolarů
Hemitheconyx taylori $ 14
Conrauna goliath $ 142
Trichobatrachus robustus $ 71
Koehler Collared z Gecku - Cnemaspis koehleri $ 14
Kamerun Collared Gecko - Cnemaspis spinicollis $ 14
Brook domu Gecko-Hemidactylus brookii $ 14
Hedgehog Leaf-toed Gecko - Hemidactylus ježovka $ 14
Pruhovaný Leaf-toed Gecko - Hemidactylus fasciatus $ 14
Hemidactylus longicephalus $ 14
Cosmopolitan House Gecko - Hemidactylus mabouia $ 14
Guinea-Leaf toed Gecko - Hemidactylus muriceus $ 14
Richardson je Leaf-toed Gecko - Hemidactylus richardsonii $ 14
Fat-ocas Gecko - Hemitheconyx caudicinctus $ 14
Kamerun trpaslík Gecko-Lygodactylus conraui $ 14
rybáři trpaslík Gecko - Lygodactylus fischeri $ 14
Bitis arietans (95 cm) $ 60
Atheris chlorerchis (55 cm) $ 64
Causus lichtensteinsii $ 64
Atheris bispidus $ 70
Atheris squamiger $ 65
Bitis inornata $ 64
Bitis caudalis $ 64
Bitis rubida a $ 64
Bitis nasicornis $ 64
Bitis nasicoris $ 64
Kinixys homeana $ 60
Kiniyxis erosa $ 64
Pyxicephalus adsperus $ 71
Pangolins $ 55
Hyraxes $ 71
Python anchietae $ 1335
Pandinus diktátor $ 35
Pandinus imperator 35

Pozdravy
Mary Ivan
2. Road Yabassi-Nyala
Douala-Littoral

a právě o to mi šlo,varovat ostatní aby se také nenapálili.Čím více chovatelů to bude vědět tím méně se mu bude dařit!
PS:Jestli můžeš pošli mi také kopii tohoto emailu na můj email,mám jich už více a vše přeposílám panu vyšetřovateli.Čím víc toho budou mít tím líp.Děkuji Dana

I ja jsem se pobavila kdyz mi ten samy mejl prisel a nabizel takove veci jako Pandinus diktator nebo trpaslici stit s ocasem :-). Priznam se, ze pri sve skepsi a opatrnosti mi ani na chvilku neprislo, ze by z toho mohlo koukat neco jineho nez prusvih...

Tak přesně tento e-mail mi přišel ke konci září:-/ když jsme pána požádala, zda by byl tak laskav a poslal mi adresu webových stránek, tak mi naspal, že momentálně stránky opravují a fota nejsou k dispozici na jeho další e-maily s další nabídkou zvířat jsem již nereagovala.

tak to je nářez hlavně ten flavescens to by mě zajímalo kde by se dostali na jedničkový varany a ještě ktomu v africe ale ta cena by mě hodně lákala abych začal přemýšlet a oto jim asi jde nahlodat ostražitost a pak ždímat

Mně sice nabídka na zvířata nepřišla, ale zato mi přišly asi 2 meily v rozmezí 1 měsíce, že jsem vyhrála kdesi v Anglii a v USA nějaké peníze a mám zavolat na telefonní číslo. Tak jsem se tomu zasmála a emaily smazala. Možná to byla chyba pro případné vyšetřování.

boadeon: jj, ten mail přišel asi před dvěma léty kamarádovi a jelikož neumí anglicky, přišel za mnou. Nějak jsem měl slabší chvilku a nepoužíval mozek, tak mě ukecal ať brnknu. Na tom čísle to nikdo nebral, tak jsem si našel na netu stránky Uk lottery a zavolal tam. Operátorka se mě ihned zeptala: " did you ever bought a ticket in UK?" a bylo vymalováno:-D Jsem se jí omluvil a ještě dlouho se smál. Ale kamarád byl smutný, že nevyhrál:-D (holt bez losu to nejde)

Toz - doplnime klasiku, snad nevadi :-)

Na druhý den v práci:

Manželka: "Včera to bylo s manželem úžasné: hodina předehra, hodinu jsme se milovali."

Manžel: "Večer to stálo s manželkou za h***o. Nejdřív se mi nemohl hodinu postavit, potom jsem se nemohl hodinu udělat."

mozna ví,ze jsi se uz raz nechala nachitat a chce to skusit znovu:-)jdi to nahlasit cim drif na policii...ja bych to udelal tak ze bych si s nim domluvil osobny stretko na predani napr.agalichnisek a rekl bych fizlum na jakym miste a kdy a capli by ho:-)no pokud ty zvirata vlastne i ma,,to nevim:-[

Míč Hroznýši a angolské Hroznýši na prode i plemeno míč Hroznýši a angolské Hroznýši. I v současné době mají albíni míč Hroznýši, piebalds, klaun míč Hroznýši a platinové míč Hroznýši nyní k dispozici ve všech kategoriích v rozmezí od miminka / mladiství s dospělými, který je připraven k breed.i jsem jim nabídne za velmi mírný prices.email dostat můj pricelist.i mít také 2 dospělé samice angolské Hroznýši k prodeji za 400 eur each.all hadi jsou odchované v zajetí a řádně Feel, které mi před shipping.contact pro více informací
> Odpovědět< | E-mail: albinopython@seznam.cz
Inzerát vložen: 24.10.2008 10:06:59 | Kategorie: prodám | Kraj: Jihomoravský

Další věrohodný inzerát podaný pomocí překladače, že by kamerunec z jižní Moravy:?:;-)

Nechtěj se mi číst všechny vaše příspěvky tak odpovím pouze hned na úvodní "řeč". S tímto člověkem mam také své osobnmí zkušenosti a nejsen jediný co se nechal od něj nachytat. On se timhle živý. Já mu poslal přes 200€, aby mi poslal jednoho hada, kterého jsem jinak nemohl sehnat. A on mi ho nabídl. Asi za po týdení domluvě přišlo na věc ať mu pošlu první část peněz, aby zařídil potřebné papíry, tak jsem mu je poslal a pak, že chce zbytek, že má už ty papíry a zvíře může brzo poslat. Pak mi napsal, že zvíře už je odeslané. A asi po týdnu co se nic nedělo a já mu neustále psal mi napsal, že u mě doma byl kurýr, ale že nikdo neotevíral a, že mu okamžitě poslali zvíře z5 do Cameronu. Takže na něj bacha. Má asi tisíc mailových adres, takže se to nedá napsat na jakej mail bacha, ale kolikrát jsem už viděl, že podal i inzerát.

Že by další pokus ? Inzerát z Ifauny...
Míč Hroznýši a angolské Hroznýši na prode i plemeno míč Hroznýši a angolské Hroznýši. I v současné době mají albíni míč Hroznýši, piebalds, klaun míč Hroznýši a platinové míč Hroznýši nyní k dispozici ve všech kategoriích v rozmezí od miminka / mladiství s dospělými, který je připraven k breed.i jsem jim nabídne za velmi mírný prices.email dostat můj pricelist.i mít také 2 dospělé samice angolské Hroznýši k prodeji za 400 eur each.all hadi jsou odchované v zajetí a řádně Feel, které mi před shipping.contact pro více informací
> Odpovědět< | E-mail: albinopython@seznam.cz
Inzerát vložen: 24.10.2008 10:06:59 | Kategorie: prodám | Kraj: Jihomoravský

Ahoj,
tak dneska ráno jsme pustili televizi a v ranních zprávách co neslyším - chlapík, který chová papoušky tak si objednal pár papoušků z Kamerunu.Stejný postup jako u Akvy.Nejdříve musel zaplatit 12 500 za letenku a potom došel email, že papoušci jsou na letišti a že musí zaplatit dalších 20 000.To už té paní volal a přišlo mu divné, že paní mluvící anglicky mu rozumněla i když mluvil česky.Tak se mu to nezdálo a ohlásil to na policii a policie se prý ještě s ničím podobným nesetkala.Možná by stálo za to, Vy kteří jste se nechali nachytat to taky ohlásit na tu policii.Možná s tím nic neudělají, ale možná taky jo.Přeji Všem, aby se jim nic podobného nestalo.:-)

Dobry den, zabyvam s velkymi papousky a tyto nabidky mi chodi porad ale nevim jak vy tady ani na chvili jsem nepochyboval ze to je nekdo z ČR nebo cech zijici v cizine a ma pouze ucet v bance v nejakem cizim state nebo tak neco, neni nic jednodussiho nez si zalozit par desitek mailu, koupit par domen a okradat lidi, cesky clovek je vynalezavy, na to nezapomente.