Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem po hromade?

mam 3 zelvy po hromade-ctyrprstou,zelenavou a pardali,zda se ze si nak nezavazeji,ale pres to-muzou byt spolu?ma taky nekdo vice druhu zelv po hromade?a jake jsou zkusenosti dik za reakci

Ahoj,já mám taky želvy pohromadě,2 čtyřprstky,hermanku a pardálku.Ta jedna čtyřprstka má 20 cm a pardálka tak 15.V létě jsou venku přes den,ale nezimuji,nemám kde,mám teplý sklep a starou ledničku.Zatím to vyhovuje,ta pardálka hodně spí,asi už je v polospánku.

Paslin - nerozumím možná zcela přesně, útlum u pardálky je normální. Předpokládám, že víte, že pardálka nezimuje.
Ptám se jen pro jistotu, vyznělo to tak, jako když se pardálku chystáte zimovat.

Sabca - hlavní riziko je vždy nedokonalá příprava na zimování. Pokud želvě umožníte kvalitní přípravu, nebývá problém. Je ovšem potřeba si uvědomit, že hibernace je jeden z hlavních selekčních tlaků na populace želv v přírodě i v zajetí.

Samozřejmě vím,že pardálka nezimuje,proto jsem si ji koupila,nemám podmínky na zimování-teplý sklep.Ostatní želvy taky nezimuji,i když by měly,ráda bych,ale prostě nemám kde.Před lety mi želva při takovém pokusu chcípla,tak už neriskuji.A zimování v ledničce se mi zdá takové nepřirozené,ale moje lednička je stará a ani nevypíná občas,tak by to ani nešlo.Děkuji