Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa constrictor nebo Python molurus bivittatus

Měl bych zájem o tyto hady,mám tera 180*100*100 ale nevím jak se rozhodnout co je lepší na "mazlení" jako kterej had je klidnější.Jinak chtěl bych Vás požádat o nějaké foto obou 2 hadů díky Lukáš.
Změna předmětu, původně: Boa Constrictor nebo Python molurus bivittatus (halapremek)

:-)pokud si tmavku "ochočíš" je vhodnější než hroznýš tím myslím pouze na dotaz KLIDNĚJŠÍ hrozni jsou troubové může tě pokousat kdykolik kdežto tmavka zvykla na kontakt těžko nebo nevím o takovém případě

Ale ked uz ta napadne 5m tmavka , tak to je uz ine kafe ako ked po tebe vide nejaky 2m mix boa. Myslim ze do toho terarka jednoznacne Boa . Myslim ze ked mu budes venovat cas a navyknes ho na ruky tak bude v pohode. Ta tmavka moze byt kludna , ale manipulacia z dospelou 50KG neni sranda. Aj to terarko bude dost male podla mna , ako had v tom prezije , ale vyzera to aj zle na oko.

Skus pozriet tuto stranku ... je to len o tmavke a ak si precitas vsetko tak budes mat dost informacii nato aby si vedel co to obnasa ... www.daimon.webzdarma.cz

Fota chovatelov Constrictorov na fore mas tu ... http://tera.poradna.net/q/view/61293-foto-vasich-h roznysu-boa-constrictor

EHM, tak moje zkušenosti jsou jenom s mladýma tmavkama a jedna vedle druhé byly jak popelnice a od toho se odvíjela i jejich "vstřícnost". Při krmení jsem si furt nějakou odmotával z rukou (krmil jsem tři v jednom teráriu, takže bych viděl příčinu i v tomto.), když si vzpomenu na "jogurťáka", samce, který dorostl přes dva metry než se prodal - toho jsem už pak musel krmit jenom já, protože holky se bály. Kdykoliv se otevřelo terko, už byl v esíčku a vyrážel...a to jsem ho prosím bral jako prcka do rukou docela často.
no a vím taky o případu (neviděl jsem na vlastní oči, ale zdroj je důvěryhodný a byl při tom), kdy si čtyřmetrová PMB slovila kluka co ji šel krmit - prostě ho vzala do ramene a obtočila, pak už nic nedělala. Ale krve bylo dost, sundávali ji z něj tři...takže já bych byl pro Boa, ikdyž být to na mě...:-)

zdravim sokuje me jak se tu nekteri hadaji o povaze hadu.mam bohate zkusenosti s tmavkama ,pmb,nejdrive kolik ti je let?aby jsi neudelal nejakou neuváženost!boa i tmavky jsou jako lidi nevis co muze udelat pmb kdyz jsou mlade tak kousou ale po par dnech kdyz je budes brat casto do rukou tak prestanou:-samozrejme jsou i vyjmky !jen je nikdy nedavej k obliceji3-[ja mam radeji tmavky pokud by nekdo chtel malou tmavku muze se mi ozvat774583223mohu sehnat dospele tmavky mrizkatice a žlute anacondy at sedari s velehadama

zdravim psal sem vam na tel. jestli by šla sehnat samice python reticulatus cca 2,5m a víš a jaka by připadně byla cena a ještě adult python sebae taky samice děkuji za odpověd připadně kontakt na mě je snake323@seznam.cz