Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa constrictor nebo Python molurus bivittatus

Měl bych zájem o tyto hady,mám tera 180*100*100 ale nevím jak se rozhodnout co je lepší na "mazlení" jako kterej had je klidnější.Jinak chtěl bych Vás požádat o nějaké foto obou 2 hadů díky Lukáš.
Změna předmětu, původně: Boa Constrictor nebo Python molurus bivittatus (halapremek)

Osobně bych doporučil spíš hroznýše. Už kvůli velikosti. Chtělo by to si zkusit manipulaci s nějakou dospělou tmavkou. Ono už jen 410cm - 30kg není nic jednoduchého. Co pak had přes 5m - 50kg? Nedej bože "živější". To pak můžeš dopadnout takhle :-D
Zbyněk se snad nebude zlobit za jeho ilustrační foto. :-) Ale vážně, opravdu to chce se rozmyslet. ;-)
[http://album.volny.cz/show_image.php?file=/p/python er3/f8705b837d90a4dd500e4455fabfa17f]

Zdravicko ja mam doma taky oba druhy a jak uz tady padlo tak krajta je klidnejsi beru to jako celkove chovani uz od mlada taky zalezi jestli je to samec ci samice napr. samice hroznyse me nikdy nekousla a to si semnou ze zactku uzila o proti tomu samec ten tak klidny nebyl ale ted uz se snim da delat temer cokoliv v uvozovkach krajty jsou divocejsi v mladi ale pak jsou naprosto klidni alespon PMB ale je tam ten rozmer a vaha a napriklad s 5m krajtou se budes hure pretahovat nezli s 3m hroznou:-D

Nejde přesně říct který z nich je klidnější u každého druhu se najde vyjímka a podobně...Co mám já zqtím 2 hroznaky tak ta mladší samice je těžkej nervák hlavně při a po krmení to ůtočí na cokoliv co kolem projde...Když ji výtahnu z terka (myslím mimo krmení) tak se uklidní a je v poho...Za to druhá samice je uplnej klíd´as i při krmení...Na začátek bych asi volil toho B.c. i kvůli velikosti terárka,bylo by to pro něj tak,tak ...Záleží jen na tobě,hlavně si to pořádně promysli...Než jsem si koupil prvního B.c. tak sem studoval přes půl roku informace a promýšlel co a jak...,:-)

Lukin: ja myslim že by v tom terarku klidně moch bez problému mohla bejt tmavka nebo třeba pimbura sou si teměř podobné akorat pimbura je o něco nemší a když koupíš samce tak myslím že mu to bez problemu stačit bude protože když vým od skušeneho chovatele že pro python reticulatus stačí terarko 250x125x125cm a to i 5m dlouhé tak tmavce dy tohle mělo stačit

Tak ano, v podstate by mu stacil priestor aj meter x meter x pol metra.... ved v rack systemoch sa tak chovaju ( pozri na youtube snakebytes tv ...) tam moze krasne vidiet ako vyzera americky komercny chov.
Ako da sa v tych uvadzanych rozmeroch chovat PMB... ale chudak had, tiez by si nechcel zit v rakve...

:-)pokud si tmavku "ochočíš" je vhodnější než hroznýš tím myslím pouze na dotaz KLIDNĚJŠÍ hrozni jsou troubové může tě pokousat kdykolik kdežto tmavka zvykla na kontakt těžko nebo nevím o takovém případě

Ale ked uz ta napadne 5m tmavka , tak to je uz ine kafe ako ked po tebe vide nejaky 2m mix boa. Myslim ze do toho terarka jednoznacne Boa . Myslim ze ked mu budes venovat cas a navyknes ho na ruky tak bude v pohode. Ta tmavka moze byt kludna , ale manipulacia z dospelou 50KG neni sranda. Aj to terarko bude dost male podla mna , ako had v tom prezije , ale vyzera to aj zle na oko.

Skus pozriet tuto stranku ... je to len o tmavke a ak si precitas vsetko tak budes mat dost informacii nato aby si vedel co to obnasa ... www.daimon.webzdarma.cz

Fota chovatelov Constrictorov na fore mas tu ... http://tera.poradna.net/q/view/61293-foto-vasich-h roznysu-boa-constrictor

EHM, tak moje zkušenosti jsou jenom s mladýma tmavkama a jedna vedle druhé byly jak popelnice a od toho se odvíjela i jejich "vstřícnost". Při krmení jsem si furt nějakou odmotával z rukou (krmil jsem tři v jednom teráriu, takže bych viděl příčinu i v tomto.), když si vzpomenu na "jogurťáka", samce, který dorostl přes dva metry než se prodal - toho jsem už pak musel krmit jenom já, protože holky se bály. Kdykoliv se otevřelo terko, už byl v esíčku a vyrážel...a to jsem ho prosím bral jako prcka do rukou docela často.
no a vím taky o případu (neviděl jsem na vlastní oči, ale zdroj je důvěryhodný a byl při tom), kdy si čtyřmetrová PMB slovila kluka co ji šel krmit - prostě ho vzala do ramene a obtočila, pak už nic nedělala. Ale krve bylo dost, sundávali ji z něj tři...takže já bych byl pro Boa, ikdyž být to na mě...:-)

zdravim sokuje me jak se tu nekteri hadaji o povaze hadu.mam bohate zkusenosti s tmavkama ,pmb,nejdrive kolik ti je let?aby jsi neudelal nejakou neuváženost!boa i tmavky jsou jako lidi nevis co muze udelat pmb kdyz jsou mlade tak kousou ale po par dnech kdyz je budes brat casto do rukou tak prestanou:-samozrejme jsou i vyjmky !jen je nikdy nedavej k obliceji3-[ja mam radeji tmavky pokud by nekdo chtel malou tmavku muze se mi ozvat774583223mohu sehnat dospele tmavky mrizkatice a žlute anacondy at sedari s velehadama