Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Boa constrictor nebo Python molurus bivittatus

Měl bych zájem o tyto hady,mám tera 180*100*100 ale nevím jak se rozhodnout co je lepší na "mazlení" jako kterej had je klidnější.Jinak chtěl bych Vás požádat o nějaké foto obou 2 hadů díky Lukáš.
Změna předmětu, původně: Boa Constrictor nebo Python molurus bivittatus (halapremek)

Osobně bych doporučil spíš hroznýše. Už kvůli velikosti. Chtělo by to si zkusit manipulaci s nějakou dospělou tmavkou. Ono už jen 410cm - 30kg není nic jednoduchého. Co pak had přes 5m - 50kg? Nedej bože "živější". To pak můžeš dopadnout takhle :-D
Zbyněk se snad nebude zlobit za jeho ilustrační foto. :-) Ale vážně, opravdu to chce se rozmyslet. ;-)
[http://album.volny.cz/show_image.php?file=/p/python er3/f8705b837d90a4dd500e4455fabfa17f]

Zdravicko ja mam doma taky oba druhy a jak uz tady padlo tak krajta je klidnejsi beru to jako celkove chovani uz od mlada taky zalezi jestli je to samec ci samice napr. samice hroznyse me nikdy nekousla a to si semnou ze zactku uzila o proti tomu samec ten tak klidny nebyl ale ted uz se snim da delat temer cokoliv v uvozovkach krajty jsou divocejsi v mladi ale pak jsou naprosto klidni alespon PMB ale je tam ten rozmer a vaha a napriklad s 5m krajtou se budes hure pretahovat nezli s 3m hroznou:-D

Nejde přesně říct který z nich je klidnější u každého druhu se najde vyjímka a podobně...Co mám já zqtím 2 hroznaky tak ta mladší samice je těžkej nervák hlavně při a po krmení to ůtočí na cokoliv co kolem projde...Když ji výtahnu z terka (myslím mimo krmení) tak se uklidní a je v poho...Za to druhá samice je uplnej klíd´as i při krmení...Na začátek bych asi volil toho B.c. i kvůli velikosti terárka,bylo by to pro něj tak,tak ...Záleží jen na tobě,hlavně si to pořádně promysli...Než jsem si koupil prvního B.c. tak sem studoval přes půl roku informace a promýšlel co a jak...,:-)

Lukin: ja myslim že by v tom terarku klidně moch bez problému mohla bejt tmavka nebo třeba pimbura sou si teměř podobné akorat pimbura je o něco nemší a když koupíš samce tak myslím že mu to bez problemu stačit bude protože když vým od skušeneho chovatele že pro python reticulatus stačí terarko 250x125x125cm a to i 5m dlouhé tak tmavce dy tohle mělo stačit

Tak ano, v podstate by mu stacil priestor aj meter x meter x pol metra.... ved v rack systemoch sa tak chovaju ( pozri na youtube snakebytes tv ...) tam moze krasne vidiet ako vyzera americky komercny chov.
Ako da sa v tych uvadzanych rozmeroch chovat PMB... ale chudak had, tiez by si nechcel zit v rakve...

Bože můj, jak dlouho ještě budete zatahovat to vlákno do jiných vláken? Chudák had - dokažte, že je ten had chudák. Dokažte, že se má hůř, než ten Váš? Už to není ani únavné, už to začíná být trapné. Pokud to chcete furt řešit, řešte to ve vláknech tomu určených.

:-)pokud si tmavku "ochočíš" je vhodnější než hroznýš tím myslím pouze na dotaz KLIDNĚJŠÍ hrozni jsou troubové může tě pokousat kdykolik kdežto tmavka zvykla na kontakt těžko nebo nevím o takovém případě

Ale ked uz ta napadne 5m tmavka , tak to je uz ine kafe ako ked po tebe vide nejaky 2m mix boa. Myslim ze do toho terarka jednoznacne Boa . Myslim ze ked mu budes venovat cas a navyknes ho na ruky tak bude v pohode. Ta tmavka moze byt kludna , ale manipulacia z dospelou 50KG neni sranda. Aj to terarko bude dost male podla mna , ako had v tom prezije , ale vyzera to aj zle na oko.

Skus pozriet tuto stranku ... je to len o tmavke a ak si precitas vsetko tak budes mat dost informacii nato aby si vedel co to obnasa ... www.daimon.webzdarma.cz

Fota chovatelov Constrictorov na fore mas tu ... http://tera.poradna.net/q/view/61293-foto-vasich-h roznysu-boa-constrictor

EHM, tak moje zkušenosti jsou jenom s mladýma tmavkama a jedna vedle druhé byly jak popelnice a od toho se odvíjela i jejich "vstřícnost". Při krmení jsem si furt nějakou odmotával z rukou (krmil jsem tři v jednom teráriu, takže bych viděl příčinu i v tomto.), když si vzpomenu na "jogurťáka", samce, který dorostl přes dva metry než se prodal - toho jsem už pak musel krmit jenom já, protože holky se bály. Kdykoliv se otevřelo terko, už byl v esíčku a vyrážel...a to jsem ho prosím bral jako prcka do rukou docela často.
no a vím taky o případu (neviděl jsem na vlastní oči, ale zdroj je důvěryhodný a byl při tom), kdy si čtyřmetrová PMB slovila kluka co ji šel krmit - prostě ho vzala do ramene a obtočila, pak už nic nedělala. Ale krve bylo dost, sundávali ji z něj tři...takže já bych byl pro Boa, ikdyž být to na mě...:-)

zdravim sokuje me jak se tu nekteri hadaji o povaze hadu.mam bohate zkusenosti s tmavkama ,pmb,nejdrive kolik ti je let?aby jsi neudelal nejakou neuváženost!boa i tmavky jsou jako lidi nevis co muze udelat pmb kdyz jsou mlade tak kousou ale po par dnech kdyz je budes brat casto do rukou tak prestanou:-samozrejme jsou i vyjmky !jen je nikdy nedavej k obliceji3-[ja mam radeji tmavky pokud by nekdo chtel malou tmavku muze se mi ozvat774583223mohu sehnat dospele tmavky mrizkatice a žlute anacondy at sedari s velehadama

zdravim psal sem vam na tel. jestli by šla sehnat samice python reticulatus cca 2,5m a víš a jaka by připadně byla cena a ještě adult python sebae taky samice děkuji za odpověd připadně kontakt na mě je snake323@seznam.cz