Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace

Ahoj. Začínám s chovem agamy vousaté. Koupila jsem před 14 dny dvě mláďata. Předevčírem jedna z nich, ta větší, přestala přijímat potravu a druhý den pošla, přitom doposud bylo vše v pořádku. Příčinu neznám. Ráda bych věděla, zda mám u prodejce (byly obě koupeny v kamenném obchodě, specializujícím se na terarijní zvířata) nárok na uznání reklamace a jaké jsou podmínky, nebo zda mám nárok, aby mi dal druhou nebo alespoň dal výraznou slevu na nové zvíře. Mrtvou agamku mám v mražáku pro případ, že by ji chtěl vidět.

Co se týče reklamace, záruka na zvíře je šest týdnů, takže nárok určitě máte. Mrtvou agamu bude chtít 100% prodejce vidět, když to blbě přirovnám, je to stejný jako s botama - taky nepůjdete reklamovat boty s tím, že jste je hodila do popelnice.
Háček je v tom, že velmi pravděpodobně bude nutné nechat udělat pitvu - tu v případě, že prokáže chybu na straně prodejce, po něm můžete chtít uhardit.
Celkově je to o přístupu ze strany prodejce - osobně bych nejdřív zašel se domluvit na prodejnu na postupu. Je možné, ale ne moc pravděpodobné, že vám agamu vymění/vrátí peníze. Pokud vás pošlou na pitvu, ta rozhodne. Pokud by nechtěli mít s reklamací nic společného, nechte agamu pitvat a posléze dle výsledku trvejte na reklamaci - máte na to nárok ze zákona, tj. šlo by to řešit i přes policii.
Samozřejmě doufám, že tato varianta se vám vyhne a reklamaci vyřešíte snadněji.

moc díky za informaci, nemohla jsem to nikde na netu najít, jestli je nárok aspoň nějaký. Agamky dostala dcera k narozkám a tak bych ráda, aby měla zase dvě, protože z toho byla dost špatná, a přece jen nekradu:-) Díky moc, uvidím, co mi prodejce řekne. Dnes jsem tam byla, ale byl tam jen prodavač, majitel bohužel ne, takže se víc dozvím ve středu. Dík moc a hezký den

Terárko 80x60x40, písek, žárovka dle doporučení a rad prodejce, nějaká větší větev,aby si vylezly blíž k zářivce, pár kamenů, miska s nízkou hladinou vody, krmím cvrčkama a zeleným, trochu rosím. Tak si myslím, že jsem dodržela všechny rady, než jsem koupila terárko a agamky, hodně jsem četla na netu.