Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pochlubte se - Váš vysněný chovanec

Zdravím, určitě většina z nás má nějaký ten chovatelský, těžko dosažitelný sen v podobě vzácných druhů plazů, ať už kvůli vysokým cenám, špatné chovatelnosti či absolutní nedostupnosti druhu, apod...Napadlo mě založit tohle vlákno s tím, že by jste zde mohli uvádět názvy, nebo i vkládat fotky Vašich vysněných terarijních zvířat, v tomhle případě pravděpodobně stažených z internetu. Určitě nejsem sám, kdo by se rád pokochal případnými fotkami vzácných plazů. Nevím, jestli se tohle vlákno chytne, ale kdyby ano, bylo by to určitě zajímavé ;-).

loading...

Tak fenek se sehnat dá docela dobře, není ani úplně extra "drahý" (cca 20000Kč) chovatelné to je docela dobře, v Německu se občas objevuje jako takové pet zvířátko pro pokročilejší. Je fakt, že fenci jsou super i jako neochočení.
Manul to už je jiná káva, nesehnatelné a těžko a obtížně chovatelné, citlivé na střevní infekce, kvalitní potravu, atd., atd...
Vormela je nej, ale bohužel no information. :-(

K těm "vormelám"...jednou jedinkrát jsem slyšela o importu z Ruska, ale i kdyby někdy v budoucnu byla možnost venkovního výběhu, tak úplně divoký tchoříci, to bude specialita pro chovatele - masochistu :-D Na odchov jsem nenarazila, ale možná jen málo hledám. Google mi vypliv, že jsou chráněný...nicméně taky jsem našla, že v Kuvajtu si je můžeš koupit v pet shopu, jako mazlíčka...

Jo tchoříci jsou asi poměrně vzácní a chráněný podle IUCN kategorie VU. V Kuvajtu a okolních poobných zemích se dá ze šelem sehnet leccos a za celkem směšné ceny... Typu levhart v přepočtu cca 30000Kč, gepard 20000Kč apod. - tedy ceny jako u nás lepší papíroví psi. V Anglii mi jeden týpek z Kataru ukazoval fotky svého bratrance, který dostal ke třetím narozkám mládě levharta, na fotkách a videu mu bylo cca 4-5let (klukovi), měl ho jako takového živého plyšáka na hraní. Když jsem se divil jestli to není nebezpečné, tak mě ujistil že ne, že má přece vytrhané zuby i drápy.... Holt jiný kraj, jiný mrav. I když se mi otvírala kudla v kapse a zoufale bych si přál aby alespoň na chvíli ten levhart zuby a drápy měl.

Peníze zas takový problém nejsou. Počkej až doma proberete co pro tebe kdy udělalo letiště a ten stůl v kuchyni,taky nikdy nic dobrýho neudělal.:-D
Místo je všude,jen musíš mít prostorovou orientaci a někoho,kdo pochopí tvůj postoj k věci.;-)

Já ted vybojoval 80x60 prostoru v obýváku a místo po stole v kuchyni.

No začala jsem nenápadně naťukávat téma UVB kompakty a výbojky a nějak mi to neprochází. Prý nějaká krize či co.
Co se týká toho místa. Ze šetřivých důvodů se topí jen ve třech místnostech v baráku a tam jsem nacpala všechna zvířata a ještě bych potřebovala místečko aspoň ještě na jedno, abych mohla přestěhovat hada do většího :-) Říkala jsem, že ten přebalovací pult už je vlastně k ničemu a má dobrou nosnost a pak, že vlastně ani na tu televizi nekoukáme, ale taky mi to moc neprochází :-) Musím víc zatlačit :-D

Momentálně mám takový plán že bych rád "sesbíral" alespoň 10-15 různých barevných variet Striped guttát (Snow Striped, Anery Striped, Butter Striped atd), prostě se mi nějak zalíbily :-)

No a taky miluju bílé hady, takže bych chtěl mít nějaké takové (Gutáty Snow a Blizzard, a i jiné druhy).

Myslím tady někdo má bílé obsolety?? Pokud se nepletu, dejte mi vědět kdo, měl bych pár dotazů.

No a z ještěrů mám jen dva sny, a to naprosto jednoduše splnitelné (stačí si při přístím zařizování říct - Hada ne! Budou ještěři! :-D - což je ale u mně docela problém :-))
Jedná se o Paroedura pictus a Takydromus sexlineatus.

Určitě je plno mnou zatím neobjevených plazů a polovinu z nich bych určitě chtěl :D Ale z toho co doposud znám, je moje vysněná Límcovka (kterou přítelkyně povolila, až naprší a uschne a postavíme si dům:D )

To stejné platí i o Kajmánkovi trpasličím :)

[http://www.australiananimallearningzone.com/wp-con tent/uploads/2012/09/Frilled-Lizard-Images.jpg]
[14216.jpg]

Jeden "sen" už mám pár měsíců doma a to gekony Nephrurus levis levis, mezi další patří Strophurus taenicauda a Palmatogecko rangei. Poslední dva jmenované si v budoucnosti (blízké, či vzdálené) doufám pořídím. A z těch nesplnitelných jsou to jistě gekoni Naultinus.
[http://files.gekoni-u-milusky8.webnode.cz/20000020 7-8382e85736-public/P1070070.JPG]
[http://files.gekoni-u-milusky8.webnode.cz/20000020 1-77de07908d-public/N.levis%202.JPG]
[http://www.ddreptiles.net/photogallery/photos/st_6 .jpg]
[https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/736x/2e/4a/84 /2e4a843e86a12f1b10f9f186d318de34.jpg]
[https://s-media-cache-ak0.pinimg.com/236x/34/0b/0e /340b0e4c1fc82dfa48fa7af2a6350391.jpg]

Je to pořád stejný. Potřeboval bych dopárovat svoje samečky Oedura marmorata východní i západní formy samicemi. A taky sehnat párek Oedura robusta. Nic extra, ale sehnat tyhle zvířata v tuto dobu, to je problém.