Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem P.curtus b.

Ahoj všichni.
Posledni dobou mam problem s moji curtuskou.
Na hlavě a hřbetě se jí objevilo něco bílého a když na to šáhnu tak je to takový drsný na dotyk.
Také leží asi 14 dní ve vodě a měsíc nežrala,nevím,jesi už je čas násilně krmit.
Jinak mám jí v terárku 60 60 60 ( d š v)..má tam bazének,ukryt,žárovku a jen ubrousky,protože tam má parazity (zitra bo pozítří jedu pro frontile).
Nevite co je to bílé,drsné na dotyk ? A jesi to souvisý s těmi parazity ?

ani ne tak vajíčka jako trus roztočů po nastříkání frontlinem to samo nezmizí, terárko vydrhnouthadovi sebrat misku svodou /bazenek/ kdyžtak jenom malou na napití,asi 2-3 dny aby nemohl vlest do vody aby se nenapil, kůže se spraví po svleku -jak se zbaví parazitů tak většinou jde do svleku /oni se většinou i při invazi svlékají častěji než obvykle proto aby se zbavili is kůží parazitů/v ětšinou jak se očistí tak začne žrát sama/nepíšeš velikost a věk/ měsíc není nějak dlouho u velkého hada u mláděte se dá jěště tolerovat pokud žral tak ho ti paraziti znervoznují a proto nežere jestli rapidně nehubne tak rozhodně nekrmit násilně - curtuska je jako želatinová něco s ní dělat je velice problematické a hada to zbytečně velice stresuje

frontline se stříká na tělo na hlavu nikdy hlava tase natíra tamponem opatrně aby jí to nešlo do tlamy, kolem očí je velice oblíbené místo roztočů-při této velikosti dej hada do vany postříkejmu tělo ošetři hlavu a nechejho tam tak 10-20 minut mezitím vytři terárko dej tam nový ubrousky . hada osprchuj vlažnou vodou/ aby ti její teplota byla příjemná na ruku - nesmí být moc ani málo teplá/sice se mu to nebude moc líbit ale je to nejspolehlivější spůsob jak se jic zbavit ,asi po týdnu by se měla operace zopakovat /vajíčka frontline neničí/-opět had i terárko ,jestli máš jednu krajtu tak máš šanci se jich zbavit pak uvidíš jestli se vrátí nebo ne pokud máš víc hroznýšovitých hadů tak počítej stím že se někde objeví, nevím jak to dělají ale při více teráriích je to honička je vyhnat -preventivně se osvědčil instop v závěsných páscích po všech terkách/tedka seto jmenuje jinak ale jed je myslím stejný/.roztočům nedělá podle mě dobře vlhko jak mám curtusky na cypřiši/diviš reptiles/tak mám klid v tom nejsou.ještě existuje neomostosan? s tím nemám skušenosti jestli někdo jo tak at pisne

Nevím přesně jestli frontline vzhledem k nízké propustnosti kůže funguje u hadů stejně jako u psů a koček (a jiných savců), ale u psů se účinná látka z postřiku dostává tuším do tukové tkáně a přijdou s ní do styku roztoči hlavně při sání a proto se neoplachuje a účinnost bývá několik týdnů. Já tedy u hadů nikdy frontline neoplachoval a stačila jedna aplikace (nebylo nutné opakovat po 14 dnech) a roztočů jsem se zbavil. Přesněji by to asi napsal nějaký veterinář nebo třeba JaBul (ta ví o roztočích fakt hodně;-)).

když jsem sito šplíchl na ruku tak to pěkně pálilo aj hadi se pěkně mrskali tak jsem je po chvíli vysprchoval tohle jsem nevěděl -další zajímavé zjištění mívají takovej rytmus asi 2 měsíce než se objeví další tedka jsem měl skoro rok klid a zas jsem zahlídl nějakýho ,přitom hroznýšovitýho hada jsem domů nedotáhl aspon rok a pul

Pokud nemáš nějaký oděrky, tak to nepálí, já to potírám normálně dlaní, spíš mi vadilo, že to bylo takové lepivé, ale nechal jsem to na nich a problém se neobjevil a fungovalo. 100% nevím jestli to u hadů funguje jako u těch savců, ale zčásti určitě taky.

možná by nebylo od věci prohlédnout ostatní hady a vzít všechno naráz , jak se ty malí mršky rozlezou tak je zničit dá pěknou fušku,na regiuskách jsem je míval taky ale jen když měli sušší část roku ,fakt jim asi vlhko nesvědčí ,akorát nikdy nelezli na užovky

Zdarec s tím frontlinem jsem postupoval stejně jako Krokodýl, jen rozetřít po těle a na hlavě třeba tím tamponem a nikdy jsem to neoplachoval. Jinak teď jsem zkoušel neostomosan-hlavně na terárka, protože frontlinu byl zbytek (takže z ekonomických důvodů:-D jsem terárka vystříkal nesotomosanem). Je potřeba ho ale hodně naředit a nebyl s tím problém, jen to chce nechat to dlouho vyčichnout-je dost cítit... :x:

My taky frontline neoplachujeme. Ale fakt je, že to hadům na kůži vytvoří takový film, který jim musí být dost nepříjemný. Náš hroznýš se pak stáhne úplně do sebe a vypadá dost nespokojeně. Když jsme ho onehdá po několika dnech dali do vany, zdálo se že je rád že se mu film smyl a byl zase čilej. Ale to už byly potvůrky pochcípaný. Jinak stejně jako ostatní sterilizujeme terárko - všechny stěny omýváme savem, pak čistou vodou, necháme vysmrdět. Had má jen malou misku a podestlány papírové utěrky. První dny intenzivně zamačkáváme vypadlé roztoče, po třech dnech už není co zamačkávat. Po 14ti dnech - 3 týdnech když je všechno v pořádku zase sterilizujeme a podesteleme normální podestýlku.

Tak paraziti jsou pryč,ale ona nechce pořád žrát,už je to asi 2,5 mesice,kdyz ju nasilne krmim,tak tu mys vyplivne,nesvleka se,nevite cim to je ?
Slysel sem,že se může zajít k vetovi a ten jí píchne živiny injekcí přímo do žaludku ?

kdyz ju nasilne krmim,tak tu mys vyplivne

Při násilném krmení se potrava masíruje až do krku, téměř do žaludku a nesetkal jsem se s tím, že při posunutí sousta cca do první čtvrtiny, max. třetiny (dál už to prakticky nejde, pak už následuje žaludek), by had potravu vyvrhl zpět, chce to sousto posunout až kousek za hlavu.
U nežravých curtusek se osvědčilo jim v teráriu udělat takové bahniště, do kterého se zavrtají, že jim kouká jen hlava.

nesvleka se,nevite cim to je ?

Nežere - nesvléká se, i když po roztočích a aplikaci frontlinu, bych čekal, že ke svleku dojde.

Slysel sem,že se může zajít k vetovi a ten jí píchne živiny injekcí přímo do žaludku ?

Rozmixované sousto lze sondou (hadice se zaobleným koncem) zavést do žaludku a není třeba na to jít k veterináři, ale to se používá až v případě hadů s oslabeným trávením, kteří větší hutnější sousto nestráví.

Diky za rady.
Jo,to baheniště sem jí tam udělal,má tam rašelilník ale nezahrabává se do něj.
Já jí tu myš strčil jen kouskem,pac kdyz ma v puse tu myš,tak ju nechce zavřít,prostě když cejtí,že má v puse tu myš,tak ju nezvaře a neskousne ji.

Právě je třeba tu myš posunout pinzetou nebo něčím až do krku a dál, jinak ji samozřejmě pustí. Pozor při zasunování myši buď opatrný, abys nepoškodil krajtě jícen. Prostě důrazně, ale opatrně. Myš by měla být navlhčená, aby šla lépe zasunout.

Jo,to baheniště sem jí tam udělal,má tam rašelilník ale nezahrabává se do něj.

No lepší je bahniště ze zeminy a vody, mokrý rašeliník je trochu něco jiného, ale hlavně musí mít tepelný komfort, pokud je substrát studený, tak se jí tam moc ležet nechce a ani nebude hrrr na žrádlo, měla by mít prostředí okolo 26 st.

Ja mam rozbitej komp,pisu od strejdy a tady nemam USB ani fotak.
No ale aspon popis : podklad je rašelilník (vrstva asi 5 cm) ...Mám tam velkou zahnutou kůru,nad ní je žárovka ( 40 w) ..bazének s vodou a jedna živá kytka.
a velikost 60 60 60. cm

No, já bych tam frknul 10-12 cm rašeliny (klidně smíchanou s tím rašeliníkem), rozbahnil, pod terárko ještě šoupnul slabší topný kabel (25 W), aby se ten substrát trochu ovlažil. Bazének bych vyhodil a dal tam jen kameninovou misku na čistou vodu.
Nechal bych ji v tom pár dní v klidu zabydlet a pak bych jí tam večer pustil myšáka.