Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem P.curtus b.

Ahoj všichni.
Posledni dobou mam problem s moji curtuskou.
Na hlavě a hřbetě se jí objevilo něco bílého a když na to šáhnu tak je to takový drsný na dotyk.
Také leží asi 14 dní ve vodě a měsíc nežrala,nevím,jesi už je čas násilně krmit.
Jinak mám jí v terárku 60 60 60 ( d š v)..má tam bazének,ukryt,žárovku a jen ubrousky,protože tam má parazity (zitra bo pozítří jedu pro frontile).
Nevite co je to bílé,drsné na dotyk ? A jesi to souvisý s těmi parazity ?

Diky za rady.
Jo,to baheniště sem jí tam udělal,má tam rašelilník ale nezahrabává se do něj.
Já jí tu myš strčil jen kouskem,pac kdyz ma v puse tu myš,tak ju nechce zavřít,prostě když cejtí,že má v puse tu myš,tak ju nezvaře a neskousne ji.

Jo,to baheniště sem jí tam udělal,má tam rašelilník ale nezahrabává se do něj.

No lepší je bahniště ze zeminy a vody, mokrý rašeliník je trochu něco jiného, ale hlavně musí mít tepelný komfort, pokud je substrát studený, tak se jí tam moc ležet nechce a ani nebude hrrr na žrádlo, měla by mít prostředí okolo 26 st.

Ja mam rozbitej komp,pisu od strejdy a tady nemam USB ani fotak.
No ale aspon popis : podklad je rašelilník (vrstva asi 5 cm) ...Mám tam velkou zahnutou kůru,nad ní je žárovka ( 40 w) ..bazének s vodou a jedna živá kytka.
a velikost 60 60 60. cm

No, já bych tam frknul 10-12 cm rašeliny (klidně smíchanou s tím rašeliníkem), rozbahnil, pod terárko ještě šoupnul slabší topný kabel (25 W), aby se ten substrát trochu ovlažil. Bazének bych vyhodil a dal tam jen kameninovou misku na čistou vodu.
Nechal bych ji v tom pár dní v klidu zabydlet a pak bych jí tam večer pustil myšáka.