Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Terárium ze dřeva

Zdravím,
zítra se pustím do terária pro Gekončíka nočního z nařezaných dveří z nějaké skříně.
Velikost je 40*85*40 (v*š*h)
Celý vnitřek polepím linoleem a spáry utěsním silikonem (kvůli vlhkosti, miska s vodou..)

Pozadí udělám z polystyrénu, montážní pěny a písku.
Celé terárium by mělo být hotové za výkend.

Z venku natřu nějakou barvou, vhodnou k nábytku v pokoji, a zevnitř zdravotně nezávadnou, světle hnědou, kterou posypu jemným světlým pískem.

Dvířka budou ze skla, klasické šoupačky.

Do interiéru ještě něco vymyslím.

Myslíte, že je to vhodný návrh pro gekončíka ? (chci chovat pár)

Oka už píšu dolů---:-D
Mates RR-nevypadá to špatně,ale jde mi o to zda to vytopí celé terárko,protože jak je známo tak topnej kámen ti nevyhřeje terárko,ale funkuje jako místo kde se může had vyhřát a to především přes noc kdy je vypnuto osvětlení ...
Krokodýl-tak ti čeče nevím,myslíš že by to stačilo kabel ve skle na tom ta cca 10cm vrstva substrátu + cca 50w žárovka,která by byla mířena na výhřevnou polici ...!?Jde mi o to aby se měli kde vyhřát (to bude zajištovat ta žárovka) a pak o to aby v jedné části byla teplota kolem těch 28°C a na druhé straně mín cca do těch 22°C...?!

Jinak esteticky se mi více zamlouvá kabel ve skle,ale jde mi spíš o to aby to splnilo svoji funkci a né vzhled!Tak vám teda lidičky nevím no...:-/:-D

taky topnej kabel nemá 60x60 cm a 70w, ale daleko míň (5-10w). takže pro dosažení efektu té topné desky by si těch obyč. kamenů musel mít asi 10 aby se rovnaly plochou a výkonem. a to už by ohřálo i to velký terko. A to vyhřátí v noci je podle mě další výhoda oproti žárovkám. Proto já budu mít oboje. :i::puff:

Tak sílu topného kabelu si můžeš vybrat od nějakých 15 W třeba až do 60 W i více, dá se rozprostřít po celém dnu terária, ale to není ani nutné, stačí tak pod polovinou. "Obyč" hroznýš navíc nepotřebuje nějaký extra noční komfort a i přes den spíš ocení větší rozkyv teplot než vyšší stálou teplotu po celém terárku. U mixů ani u imperátorů vůbec noční teploty neřeším, běžná pokojová (18-22) není problém a ve dne není třeba to nějak přehánět, v prostoru terária těch 22-26, lokálně okolo 30, žádný divočiny, vždy jsem si vystačil jen s lampou.

hm, já vám děkuji, že tu "není žádný OT" 3-[

koukám, že na poradnu je zbytečné psát, je to akorát ztráta času.

Odedneška píšu na jiná terarijní fóra.

OK .... ale pěkně jsme tohle vlákno zakydali ...

Mates: doufam, že tě to uspokojilo :x:

Děkuji !

(nepřijde vám to nechutné, když si napíšete dotaz, chcete udělat seriálek a ty "....." vám to zaofftopikujou ? Mě teda jo!)

Mně třeba přijde nechutná Tvá reakce, dovolil jsem si i jedno slovo vytečkovat, nejsme tady na některé výrazy zvyklí a zvykat si nebudem. Pokud nechceš žádné OT, tak si holt budeš muset udělat seriálek na svých stránkách, protože u diskuzí se OT prostě a jednoduše objevuje, do této diskuze se nikdo nezapojil nijak neslušně, až teda teď na Tebe. Pokud si myslíš, že tzv. OT jsou důvodem k nenavštěvování této diskuze, tak Ti opravdu nikdo nebrání ji opustit, ale sám neznám diskuze, kde by se to nestávalo ba naopak a mnohem neslušněji. Ještě bych dodal, že žádná tedy ani tato diskuze není soukromá a pokud přispěvatélé jsou slušní a navíc to zas tak od tématu nebylo, není důvod něco řešit. S pozdravem. Krokodýl (krokodýl) (krokodýl)

za to se omlouvám, ale jsou to info sovisející s tvým dotazem ohledně výroby terária, takže žádný velký OT. z nich by si se mohl taky ponaučit. zajímavé, že ti to včera v 20h ještě nevadilo, ale dle tvého vyjadřování vůdči ostatním máš pravdu > jdi jinam ]:)

Sorry za off topic reaction, ale musím -> S Krokodýlem souhlasím, jen se divím, že ti nedal jasně na jevo, že pokud to bude takhle dál, tak se už nikdy na nic nezptáš! Existují pravidla slušného chování a taky něco jako trpělivost... Upřimně, dle mého je OT i to, že napíšeš, že sis to všechno blbě promyslel a že ti chybí horní deska... Diskuze je od slova diskutovat, tedy i o OT, které často celou diskuzi zlehčí, "odnapěťují" a pod. Prostě patří do lidského života. VH